ورود هیئت بلند پایه اقتصادی آلمان به تهران


ورود هیئت بلند پایه اقتصادی آلمان به تهران

معاون صدر اعظم و هيئت بلند پايه اقتصادي آلمان عصر يکشنبه وارد ايران شدند.

زیگمار گابریل معاون صدراعظم و وزیر انرژی و اقتصاد آلمان ساعتی پیش و در صدر هیات بلندپایه اقتصادی و تجاری وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

به گزارش سرویس سیاسی روز از نو , هیئت ٦٠ نفره آلمانی به ریاست زیگمار گابریل، قائم مقام صدراعظم آلمان که همزمان وزیر اقتصاد و انرژی این کشور نیز هست، برای گسترش روابط سیاسی ،تجاری و اقتصادی و به دعوت بیژن زنگنه، وزیر نفت امروز (یکشنبه، ٢٨ تیرماه) وارد تهران شد.
حسین اسماعیلی، مدیرکل اروپا، آمریکا و همسایگان دریای خزر وزارت نفت با بیان این که سفراین هیئت، نخستین سفر یک هیئت بلند پایه اروپایی بعد از توافق ایران و ١+٥ به تهران است، گفت: آلمانها بعنوان بزرگترین شرکای تجاری ایران قبل از تحریم، از توانمندی بالای در زمینه های مختلف صنعتی برخوردار هستند.

وی با بیان این که در این سفر، ١٠ شرکت از بزرگترین شرکتهای آلمانی به همراه تعداد زیادی از شرکتهای کوچک حضور دارند، افزود: توانمندی این شرکتها در زمینه تکنولوژی و تامین تجهیزات بسیار بالاست.

اسماعیلی درباره برنامه این هیات در ایران هم اظهار کرد: همزمان با سفر این هیات تجاری، سیاسی، اقتصادی هماهنگی لازم با اتاق بازرگانی ایران، بخش خصوصی، بخش دولتی برای انجام مذاکرات سازنده انجام شده است و آنها قرار است با وزیر نفت، وزیر امور خارجه، وزیر صنعت، معدن، تجارت، وزیر نیرو، اعضای اتاق بازرگانی ایران دیدار و گفتگو کنند.

بر اساس این گزارش دور نخست مذاکرات هیات اقتصادی آلمان صبح فردا (دوشنبه ٢٩ تیرماه) آغاز خواهد شد.

هدف، سرمایه گذاری در پروژه های نفتی

علی ماجدی سفیر ایران در آلمان نیز در آستانه ورود هیئت اقتصادی این کشور به تهران گفت: در این سفر ضمن آشنایی شرکتهای خصوصی دو کشور با یکدیگر قرار است درباره نحوه دریافت تکنولوژی از شرکتهای بزرگ آلمانی و همچنین صادرات محصولات پتروشیمی به آلمان مذاکراتی انجام شود.

وی با بیان این که شرکتهای آلمانی همچنین قرار است در بخش بالادستی پروژه های نفت ایران فعال شوند، در پاسخ به این سوال که شرکتهای آلمانی شرکتهای قدرتمندی در بخش بالادستی صنعت نفت نیستند، گفت: درست است آنها نمی توانند در پروژه های بزرگی مثل آزادگان حضور پیدا کنند اما می توانند در پروژه های متوسط بخش بالادستی حضور داشته باشند.

سفیر ایران در آلمان گفت: دریافت تکنولوژی از آلمان و صادرات محصولات پتروشیمی ایران به این کشور در سفر هیئت اقتصادی ژرمنها به تهران مورد بررسی قرار می گیرد.ماجدی با یادآوری این که آلمان، پیش از تحریمها دومین شریک تجاری ایران بوده است در این خصوص که آیا در این سفر درباره صادرات گاز به آلمان نیز مذاکراتی انجام شود، تصریح کرد: احتمال صحبت در این زمینه وجود دارد؛ صادرات گاز به آلمان می تواند از دو طریق ال ان جی و خط لوله انجام شود.

سفیر ایران در آلمان با بیان این که پس از لغو تحریمها پروژه های ال ان جی در ایران فعال می شود، اظهار کرد: صادرات گاز بوسیله خط لوله با توجه به زمانبر و طولانی بودن آن و همچنین با توجه به قیمت گاز در اروپا بعنوان آلترناتیو مطرح است که نیاز به عزم سیاسی دو کشور دارد.

ورود هیئت بلند پایه اقتصادی آلمان به تهران

ورود هیئت بلند پایه اقتصادی آلمان به تهران

ورود هیئت بلند پایه اقتصادی آلمان به تهران

ورود هیئت بلند پایه اقتصادی آلمان به تهران

ورود هیئت بلند پایه اقتصادی آلمان به تهران

ورود هیئت بلند پایه اقتصادی آلمان به تهران

1008 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 29, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب