کشف اجساد شکافته شده 2 نوزاد زیر یک پل/ آثار پژوهش های بیمارستانی در اجساد، معنادار است؟

کد خبر: 7720 | ارسال نظــر
مجموعه: اخبار روز, حوادث

کشف اجساد شکافته شده 2 نوزاد زیر یک پل/ آثار پژوهش های بیمارستانی در اجساد، معنادار است؟

به گزارش روز از نو ،کشف اجساد شکافته شده 2 نوزادي که آثار برخي تجهيزات بيمارستاني و يا پژوهشي در نقاط مختلف بدن آنان وجود دارد، تحقيقات ويژه اي از سوي کارآگاهان پليس آگاهي خراسان رضوي درباره چگونگي مرگ مرموز آنان و حل معماي پيچيده اين پرونده آغاز شد.به گزارش خراسان، از ظهر پنج شنبه گذشته در حالي کارآگاهان اداره جنايي پا به تاريکخانه اين پرونده مرموز گذاشتند که شهروندان در تماس با ماموران انتظامي از وجود اجسادي داخل يک پلاستيک زير پل بزرگي در اطراف ميدان نمايشگاه بين المللي مشهد خبر دادند. به دنبال دريافت اين خبر بلافاصله ماموران کلانتري به محل اعلام شده عزيمت کردند و با حفظ صحنه محل رها شدن اجساد 2 نوزاد، مراتب را به قاضي ويژه قتل عمد اطلاع دادند.
دقايقي بعد و با حضور قاضي «احمدي نژاد» تحقيقات قضايي و پليسي در اين باره ادامه يافت. بررسي هاي مقدماتي و استدلال هاي پليس بيانگر آن بود که اجساد 2 نوزاد دختر و پسر که حدود 7 روز قبل به دنيا آمده بودند از بالاي پل به داخل خيابان پرت شده است. اين در حالي بود که «پنس هايي» روي بند ناف نوزادان قرار داشت و بخش هايي از بدن آن ها نيز با شيوه اي خاص بريده شده بود. با آن که طبق تحقيقات مقدماتي چند روز از مرگ نوزادان مي گذشت ولي اجساد آنان دچار فساد نعشي نشده بود و اين احتمال قوت گرفت که اجساد اين دختر و پسر درون محلول هاي خاصي نگهداري شده است.

گزارش حاکي است با توجه به اين که احتمال دوقلو بودن نوزادان مذکور نيز وجود دارد مقام قضايي دستورات ويژه اي را براي پيگيري چگونگي مرگ مرموز نوزادان صادر کرد و بدين ترتيب اجساد رها شده براي تعيين علت دقيق مرگ به پزشکي قانوني مشهد منتقل شد. از سوي ديگر با اين احتمال که ممکن است نوزادان در يک مرکز غيرقانوني سقط جنين و يا مراکز زيرزميني ديگري دچار اين وضعيت شده اند که عوامل آن به تجهيزات مراکز درماني و بيمارستاني دسترسي داشته اند، شاخه اي از تحقيقات پليس با راهنمايي و نظارت مستقيم قاضي ويژه قتل عمد در اين باره متمرکز شده است. بنا به گزارش خراسان، در حالي که هنوز پزشک قانوني نظر کارشناسي خود را درباره علت دقيق مرگ نوزادان اعلام نکرده است اما بررسي هاي پليس با استناد به سرنخ هاي موجود و استعلام از مراکز درماني وارد مرحله جديدي شده است تا زواياي پنهان مرگ مرموز اجساد رها شده 2 نوزاد افشا شود.

روزنامه خراسان

380 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 29, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب