دختری با عجیب‌ترین نواقص مادرزادی


دختری با عجیب‌ترین نواقص مادرزادی

در يک بيماري بسيار نادر ژنتيکي يک نوزاد دختر که هم‌اکنون 8 ساله است، بدون هيچ راه خروجي براي دفع مدفوع به دنيا آمده است.
گفتني است وضعيت نادر (Poppy Wadswarth) از هر 50 هزار نوزاد دختر در يک مورد بروز مي‌کند.
به گزارش سرویس سلامت روز از نو , بررسي‌ها نشان مي‌دهند پزشکان از بدو تولد اين دختر مجبور به جراحي روده و کارگذاشتن کيسه استومي براي جمع‌آوري مدفوع در او شده‌اند.
والدين او سال‌هاست که در تلاش براي جمع‌آوري پول لازم براي انجام يک جراحي بسيار تهاجمي و گسترده هستند که بر اساس آن بتوان يک راه خروجي از روده براي دفع مدفوع به صورت طبيعي براي اين دختر ايجاد کرد.
همچنين اين دختر داراي دو رحم است که پزشکان اميدوار هستند در آينده يکي از آن‌ها را بتوان از بدن او خارج کرد.
علاوه بر مشکل روده و رحم، اين دختر همچنين فقط داراي يک کليه است که اين کليه سالم نيست و او مرتب به خاطر عفونت کليه مجبور به مصرف انواع داروهاي آنتي‌بيوتيک سنگين و پرعوارض است.
پزشکان در نظر دارند با تخفيف دادن هزينه‌هاي عمل جراحي و به شرط اجازه والدين براي پژوهش بر روي وضعيت بسيار عجيب بدن اين کودک و جهش‌هاي ژنتيکي نامتعارف در آينده او را مورد عمل جراحي ترميمي قرار دهند.
هزينه بخشي از اعمال جراحي او در حدود 100 هزار پوند برآورد شده است. پزشکان اميدوار هستند با اصلاح و تغيير شکل مثانه او در آينده موفق به اصلاح عملکرد کليه او شوند.
پزشکان هنگامي که اين نوزاد به دنيا آمد، بلافاصله ظرف کمتر از 24 ساعت مجبور به انجام عمل جراحي براي سوراخ کردن روده او و نصب کيسه استومي شده‌اند.
به گفته تيم پزشکي معالج او اصلي‌ترين چالش مديريت و کنترل حرکات روده و دفع ادرار براي کودک است که در طول 8 سال از تولد هيچ تمريني بر روي آن‌ها نداشته است.
کارشناسان اعتقاد دارند اين ناهنجاري در دسته ناهنجاري‌هاي بسيار پيچيده قرار مي‌گيرد و در حدود 10 درصد از زنان امکان دارد با اين نقص مادرزادي به دنيا بيايند.
پزشکان هشدار داده‌اند در صورت عدم درمان در سال‌هاي آينده تنها کليه اين کودک امکان دارد که دچار نارسايي شده و او مجبور به دياليز و يا حتي پيوند کليه شود.

دختری با عجیب‌ترین نواقص مادرزادی

264 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 29, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب