کامل‌ترين برنامه کنسرت‌ ايران تابستان 94


کامل‌ترين برنامه کنسرت‌ ايران (تابستان 94)

با پايان تعطيلات عيد سعيد فطر و يک ماه روزه داري ماه مبارک رمضان، هنرمندان موسيقي کشور در تدارک برگزاري اجراهاي زنده و کنسرت‌هاي خود هستند تا بعد از مدتي، دوباره دست‌به‌کار شوند و اجرا‌هاي خاطره‌انگيزي براي هواداران خود داشته باشند. اين شبهاي گرم تابستان هم فرصت خوبي براي گروه هاي موسيقي است که کنسرت هاي داغشان را برگزار کنند.

با اين اوصاف، در ادامه نگاهي انداخته‌ايم به برنامه اجراهاي زنده چهره‌هاي مطرح موسيقي کشور و در اين گزارش برنامه کامل کنسرت‌هاي مشخص شده تا امروز را همراه با اطلاعات تکميلي، خواهيد خواند.

برگزاري تور کنسرتهاي داخلي و خارج از کشور مازيار فلاحي!

تور کنسرت «مازيار فلاحي» از آخر تير ماه سال جاري در اصفهان، تهران و چند شهر ديگر به اجرا در مي آيد.

کنسرت اصفهان «مازيار فلاحي» خواننده موسيقي پاپ کشورمان در تاريخ ۳۰ تير ماه در تالار رودکي اصفهان به روي صحنه مي رود. همچنين در تاريخ ۳ مرداد ماه اين کنسرت در «تالار کيان» شهر بيرجند، ۵ مرداد ماه در «هتل البرز» شهر لاهيجان و در ۱۳ مرداد ماه در «سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي» تهران به روي صحنه رفته و فلاحي با اجراي قطعاتي از آلبوم هاي خود با علاقمندان خود ديدار خواهد کرد.

کنسرت اصفهان به همت شرکت تهيه و تکثير آثار صوتي «آواي نوين» و اجرا در لاهيجان به تهيه کنندگي موسسه فرهنگي و هنري «جام سبز» برگزار خواهد شد.

شايان ذکر است که فلاحي مهرماه سال جاري نيز به اروپا سفر مي کند و در شهرهاي مختلف به برگزاري تورکنسرت هاي خود با عنوان «عاشقانه ها را پاياني نيست» مي پردازد.

ميزباني شهر مرزي ايران و ترکيه از «محسن يگانه»

محسن يگانه خواننده ي نام آشناي موسيقي پاپ کشورمان که چندي پيش تازه ترين آلبوم موسيقي خود را با نام «نگاه من» روانه بازار موسيقي کشور کرد، تور تابستانه کنسرت هاي خود را آغاز مي کند.

به گزارش خبرنگار «موسيقي ايرانيان»، اين خواننده طي تاريخ دوم مرداد ماه سال جاري (ساعت نه شب) در سالن وليعصر شهر ماکو (آذربايجان غربي) به روي صحنه رفته و تعدادي از قطعات منتخب و محبوبش را به همراه آلبوم «نگاه من»، براي هواداران خود اجرا مي کند.

اين کنسرت همانند ساير اجراهاي اين خواننده به رهبري ارکستر «علي ثابت» و با همراهي بنيامين بياني (ساکسيفون)، حسن فراهاني (ترومپت)، حسين شريفي (ترومبون)، وحيد قاسمي و سعيد برادران (پرکاشن)، رامين زواري (درامز)، مجيد برومند (گيتار بيس)، بابک ملکي (گيتار الکتريک) و عماد نکويي (ويلن) به عنوان نوازنده، برگزار خواهد شد.

شايان ذکر است که اين کنسرت نخستين اجراي زنده در شهر ماکو مي باشد، ماکو يکي از شهرهاي استان آذربايجان غربي در شمال غربي ايران است که در نزديکي مرز ايران و ترکيه قرار دارد.

علاقه مندان مي توانند جهت تهيه و رزرو بليت اين کنسرت تابستانه به سايت اينترنتي ميهن بليت به نشاني www.mihanbilit.com مراجعه نمايند.

اجراي قطعات جديد در کنسرت مجيد خراطها

مجيد خراطها نيز که طي اين روزها از دومين آلبوم جديد خود رونمايي خواهد کرد روز ۳۰ تير ماه طي دو نوبت در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي کنسرت خود را برگزار مي کند.

در اين کنسرت که بعد از يک ماه توقف و پس از کنسرت هاي شهرستان اين خواننده برگزار مي شود، منتخبي از قطعات قديمي آثار اين خواننده به همراه قطعاتي منتخب از آلبوم جديدش براي مخاطبان اجرا مي شود.

سيمين غانم به تالار وحدت مي آيد

سيمين غانم هنرمندي که طي سال هاي اخير در حوزه اجراهاي زنده بيشتر از بانوان هنرمند ديگر فعاليت مي کند روزهاي مختلف مرداد ماه امسال نيز کنسرت هايي را برگزار مي کند.

غانم در اين کنسرت هاي ويژه بانوان که روزهاي ۳۱ تير، اول، دوم و نهم مرداد ماه ساعت ۱۵ در تالار وحدت برگزار مي شود، تعدادي از قطعات خاطره‌انگيز خود چون «گل گلدون»، «مرد من»، «ستاره»، «بي‌قرار»، «حلقه» و «گل پامچال» را اجرا خواهد کرد.

عليرضا قرباني ماندگارترين قطعاتش را در گرگان مي خواند

«عليرضا قرباني» خواننده بنام موسيقي ايراني با ماندگارترين قطعاتش به ديدار دوستدارانش در شهر گرگان مي رود.

محمدرضا ملک زاده، مدير پروژه هاي فرهنگي و هنري پرديس سينمايي کاپري و مدير اجرايي اين کنسرت درباره کنسرت پيش رو گفت: «به مناسبت ايام خجسته عيد سعيد فطر، کنسرت عليرضا قرباني، خواننده آثار فاخر ايراني، پنجشنبه يکم مرداد۹۴ در دو سانس ۱۸٫۳۰ و ۲۱٫۳۰ در تالار فخرالدين اسعد گرگاني برگزار خواهد شد. سامان صميمي، ميثم مروستي، بهنام ابوالقاسم، بهتاش ابوالقاسم، نيلوفر محبي و آتنا اشتياقي، نوازندگاني هستند که در اين کنسرت، قرباني را همراهي خواهند کرد.»

شايان ذکر است که فروش بليط هاي اين کنسرت در مراکز فروش سينما کاپري (تلفن ۳۲۳۵۹۲۰۵)، موسيقي روزبه (تلفن ۳۲۲۲۱۳۷۱)، گالري ساعت مي نت (تلفن ۳۲۲۴۰۸۹۶) و موسيقي سل (تلفن ۳۲۳۲۵۶۵۴) از ۲۳ تير آغاز مي شود و علاوه بر آن علاقه مندان مي توانند از سايت ايران کنسرت به نشاني www.iranconcert.com به صورت اينترنتي، بليط خريداري نمايند.

کنسرت گروه قمر و حميد رضا نوربخش در گرگان برگزار مي شود

lmlkکنسرت گروه موسيقي «قمر» به آهنگسازي و سرپرستي «نويد دهقان» و آواز «حميدرضا نوربخش»، هفتهء اول از مرداد ماه سال جاري در گرگان برگزار مي گردد.

اين کنسرت در ساعت ۲۰ از تاريخ هفتم مرداد ماه، در تالار «فخرالدين اسعد گرگاني» شهر گرگان به روي صحنه خواهد رفت.

حميدرضا نوربخش (خواننده)، شهريار نظري (دف)، شاهين صفايي (بم تار)، بابک غسالي (عود)، حميد بهروزي نيا و بهزاد رواقي (تار)، عليرضا گرانفر (سنتور)، نسيم اربابي و سارا هستي (کمانچه)، نيلوفر شهبازي و آيدين ترکيان (کمانچه آلتو)، حسين محمد حسيني و اسماعيل شافعي (ني) و فرهاد صفري (تنبک) در کنار نويد دهقان (کمانچه) در اين کنسرت به هنرنمايي خواهند پرداخت

اين پروژهء موسيقايي طي دو تاريخ ۱۶ و ۱۷ مرداد ماه در تالار وحدت تهران نيز به روي صحنه مي رود

فروش بليط اينترنتي اين کنسرت از طريق سامانهء www.tiwall.com انجام مي پذيرد.

برگزاري تور کنسرت هاي «مثل مجسمه» مهدي يراحي در تمامي استان هاي ايران

«مهدي يراحي» خواننده موسيقي پاپ کشورمان که آلبوم «مثل مجسمه» از وي چندي پيش روانه بازار شد، براي اولين بار در سال ۹۴ به رهبري ارکستر «نيما رمضان» روي صحنه خواهد رفت.

اين خواننده روز نهم مردادماه و طي دو سانس در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي تهران با مخاطبانش ديدار خواهد داشت، بليت فروشي اين برنامه از ساعت ۱۴ روز پنجشنبه ۲۵ تيرماه آغاز شده و علاقه مندان ميتوانند به سايت ايران کنسرت و مراکز معتبر فرهنگي و هنري مراجعه کنند و نسبت به تهيه بليت اقدام نمايند.

اين کنسرت اولين اجراي آلبوم «مثل مجسمه» هم محسوب مي‌شود. اثري که روز چهارم تير به بازار عرضه شد و توانست نظر مثبت مخاطبان اين خواننده و اهالي موسيقي را به خود جلب کند. مهدي يراحي در سومين آلبوم رسمي خود با جمعي از چهره‌هاي مطرح موسيقي همکاري داشت و آثار متفاوتي را نسبت به آلبوم‌هاي «امپراطور» و «منو رهاکن» ارائه کرد. مثل مجسمه تا اين لحظه در صدر جدول فروش سايت «بيپ تونز» قرار دارد.

از سوي ديگر گفته مي شود که اجراي نهم مرداد يراحي آغازگر تور کنسرت هاي او هم خواهد بود. توري که بر اساس اعلام مهدي کرد در تمامي استان هاي کشور برگزار مي شود و قرار است اين خواننده و گروهش فعاليت بيشتري در زمينه اجراي زنده داشته باشند. آخرين کنسرت مهدي يراحي به بهمن ۹۳ باز مي گردد و او پس از اجراي برنامه در شهر اهواز و ديدار با همشهريانش تمام تمرکزش را روي مراحل تهيه و نشر مثل مجسمه معطوف کرد.

اجراي زنده خواننده نسل اول موسيقي بعد از يک سال و نيم توقف

سعيد شهروز خواننده نسل اول موسيقي پاپ کشورمان بعد از يک توقف يک سال و نيمه در فعاليت‌هايش، اول مرداد ماه کنسرتي را در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي تهران برگزار مي کند.

در اين کنسرت ميلاد مجذوب رهبر ارکستر و بابک شهروز به عنوان سرپرست ارکستر حضور خواهند داشت. در کنسرت پيش‌رو قطعاتي از آلبوم هاي منتخب شهروز طي سال‌هاي گذشته به علاوه چند قطعه موسيقايي از آلبوم جديد که هنوز به بازار نيامده براي علاقه مندان اجرا مي شود.

کنسرتي که قرار است در اول مرداد ماه برگزار شود کنسرتي با سازبندي متفاوت است که در آن سعي شده علاوه بر استفاده از سازهاي کنسرت‌هاي پاپ از سازهاي کلاسيک و لاتين نيز استفاده شود.

ميزباني «رسانه هنر» از علاقه مندان موسيقي کلاسيک

۱۷۵۹۰۶۳ارکستر سمفونيک «رسانه هنر» به رهبري پدرام طاهريان از مجموعه هاي خصوصي حوزه موسيقي نيز اواخر تيرماه سال جاري تازه ترين کنسرت خود را در تالار رودکي تهران برگزار مي کند.

طبق برنامه ريزي هاي انجام گرفته در کنسرت ارکستر سمفونيک «رسانه هنر» که روزهاي ۳۰ و ۳۱ تير ماه امسال در تالار رودکي برگزار مي شود، کنسرتو ويولن بتهون، سمفوني شماره ۸ شوبرت و «دانوب آبي» يوهان اشتراوس براي علاقمندان موسيقي کلاسيک اجرا مي شود.

«رضا صادقي» در کرج به روي صحنه خواهد رفت

کنسرت رضا صادقي (براي بزرگنمايي تصوير کليک کنيد)کنسرت رضا صادقي (براي بزرگنمايي تصوير کليک کنيد)
«رضا صادقي» خواننده بنام موسيقي پاپ کشورمان در شهر کرج به ديدار دوستدارانش مي رود.

به گزارش خبرنگار «موسيقي ايرانيان»، اين کنسرت طي تاريخ ۱۶ مرداد ماه و در دوسانس به همت شرکت «آواي هنر» و همکاري گروه فرهنگي «ميم» و شرکت «سپهر مهروماه» در سالن شهيدان نژادفلاح کرج برگزار خواهد شد.

شايان ذکر است که صادقي در اين کنسرت به اجراي قطعات آلبوم جديد خود و همچنين قطعات خاطره انگيز قديمي خواهد پرداخت و همانند اجراهاي گذشته ي صادقي «پويا نيکپور» رهبري ارکستر را بر عهده خواهد داشت.

علاقمندان براي تهيه بليط و شرکت در اين کنسرت مي توانند به سامانه ي www.84200.ir مراجعه نمايند.

کنسرت شب موسيقي فيلم هاي «مسعود کيميايي» برگزار مي‌شود

شب موسيقي فيلمهاي «مسعود کيميايي» با اجراي ارکستر سمفونيک به رهبري بهزاد عبدي و خوانندگي «رضا يزداني» در تهران برگزار مي شود.

در اين کنسرت که ۱۵ مردادماه در تالار بزرگ کشور برگزار مي شود، موسيقي فيلم هاي مسعود کيميايي توسط ارکستر سمفونيک به رهبري بهزاد عبدي اجرا مي شود.

در اجراي پيشرو موسيقي فيلم هايي چون رئيس، حکم، جرم، متروپل، گروهبان، اعتراض، دندان مار، رضا موتوري،‌ داشاکل و قيصر توسط اين ارکستر اجرا مي شود که در چند قطعه رضا يزداني به عنوان خواننده ميهمان ارکستر را همراهي مي کند.

شايان ذکر است که کنسرت «شب موسيقي فيلم مسعود کيميايي»، ۱۵ مردادماه ساعت ۲۱ در تالار وزارت کشور برگزار مي شود.

کنسرت عبور همنوازان حصار در بروجرد و اصفهان برگزار مي‌شود

کنسرت عبور «همنوازان حصار» به سرپرستي و آهنگسازي «علي قمصري» و خوانندگي «محمد معتمدي» اوايل مرداد ماه در بروجرد و اصفهان به اجرا در مي آيد.

اين کنسرت در تاريخ پنجشنبه يکم مرداد ماه (ساعت ۲۱) در تالار «دکتر عبدالحسين زرين کوب» شهر بروجرد و جمعه دوم مرداد ماه درسالن «نگين نقش جهان» (ساعت ۱۸ و ۲۱) شهر اصفهان برگزار مي شود که برگزاري اين اجرا در اصفهان به همت موسسه موسيقي نواي مهر مي باشد.

محمد معتمدي (آواز)، علي قمصري (آهنگساز و نوازنده تار)، شروين مهاجر (نوازنده کمانچه)، حسين رضايي نيا (نوازنده دف)، کامران منتظري (نوازنده تنبک)، مهرزاد اعظمي کيا (نوازنده کمانچه آلتو)، علي اميدي (نوازنده مراژ) در کنسرت عبور به هنرنمايي مي پردازند.

شايان ذکر است که علاقمندان براي کسب اطلاعات بيشتر از کنسرت بروجرد مي توانند با شماره تلفن ۴۲۵۰۸۱۲۷ (آموزشگاه موسيقي ماهوز) وبراي تهيه بليت کنسرت اصفهان بصورت اينترنتي به دو سايت navayemehr.ir و isfahanconcert.com مراجعه کنند.

همنوازان حصار به خوانندگي محمدي معتمدي و آهنگسازي علي قمصري خرداد ماه سال جاري با کنسرت عبور ميهمان علاقمندان و هنر دوستان يزدي بوده اند.

تجديد خاطره با پيشکسوتان موسيقي در کنسرت «به همان سادگي»

۷۳۱۱۴۸قطعات ماندگار آهنگسازان و نوازندگان درگذشته و در قيد حيات موسيقي ايراني با حال و هوايي متفاوت هم اول مرداد ماه در تالار وحدت تهران در کنسرتي با عنوان «به همان سادگي» اجرا مي‌شود.

اين کنسرت مشتمل بر اجراي چند قطعه با ساز پيانو و آواز است که عمده قطعات برگرفته از آثار خاطره انگيزي است که بسياري از استادان موسيقي ايراني براي مخاطبان خود رقم زده اند. اين قطعات از آثار استاد علي اکبر شهنازي تا استاد انوشيروان روحاني را شامل مي شود.

کنسرت «به همان سادگي» به خوانندگي مسعود يکتا و نوازندگي پيانو مزدا انصاري و نگين سرير اول مرداد ماه امسال ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار مي شود.

اجراهاي «شهرام ناظري» در زنجان، اراک و بجنورد

تور کنسرت هاي داخلي «شهرام ناظري» استاد بنام موسيقي ايران از اواخر تير ماه سال جاري، در شهرهاي زنجان، اراک و بجنورد برگزار مي شود.

طبق برنامه ريزي هاي انجام شده، تور کنسرت هاي استاد «شهرام ناظري» با همراهي گروه موسيقي «مولوي» طي سه تاريخ ۳۰ و ۳۱ تير و ۲ مرداد ماه سال جاري در سه شهر زنجان، اراک و بجنورد، به روي صحنه مي رود.

کنسرت زنجان-۳۰ تيرماه- در سالن «انقلاب» اين شهر برگزار خواهد شد که بليط فروشي آن از روز دوشنبه -۲۱ تيرماه- و از طريق سامانهء ايران کنسرت آغاز مي شود. تاريخ ۳۱ تير ماه به کنسرت در سالن «طوفان» شهر اراک اختصاص دارد و کنسرت دوم مرداد ماه نيز در شهر بجنورد به روي صحنه خواهد رفت.

به روال مرسوم و هميشگي، در اين تور، استاد ناظري به اجراي آثار ماندگار و شورانگيز کُردي و فارسي خواهند پرداخت که البته ضمن ارائهء اين مجموعهء موسيقايي، قطعاتي از موسيقي شمال خراسان نيز به اجرا در خواهد آمد.

کنسرت گروه موسيقي «ايرا» برگزار مي شود

گروه موسيقي «ايرا» به آهنگسازي «ياشار اطاعتي» و «حميد خوانساري»، دوم مرداد ماه سال جاري در تالار رودکي به صحنه مي رود.

اين کنسرت ماحصل اجراهاي سه ساله اخير ايرا در فستيوال هاي موسيقي مختلف و تور آمريکاي جنوبي ميباشد که بازخورد تعامل با نوازندگاني از ديگر کشورهاست که به وضوح در آثار اخير گروه شنيده مي شود.

ايرا در اجراي پيش رو قطعاتي همچون ابر و باد، کهربا، آن سوي ديوار، گردش، آيينه، باغ هاي معلق، فراز، زمان، روشنا و نورد را اجرا خواهد کرد.

در گروه ايرا، حميد خوانساري (عود)، آنار اطاعتي (ويلنسل)، بامداد ملکي (سازهاي کوبه اي) و ياشار اطاعتي (کمانچه) به عنوان نوازنده حضور دارند.

کنسرت گروه ايرا ۲ مرداد ماه ساعت ۲۱ در تالار رودکي برگزار مي شود و علاقه مندان مي توانند براي تهيه بليت به سايت ايران کنسرت iranconcert.com مراجعه نمايند.

شايان ذکر است که ياشار اطاعتي و حميد خوانساري سالهاست که بيرون از جريانات داخلي موسيقي ايران به فعاليت و همکاري با هنرمنداني از ساير کشورهاي ديگر مشغول هستند.

در کارنامه گروه موسيقي ايرا اجرا در کشورهاي ونزوئلا، بوليوي، اکراين، ارمنستان، الجزاير و ترکيه به چشم مي‌خورد، همچنين آلبوم اين گروه با نام «ايرا» به زودي منتشر خواهد شد.

اجراي اثر مشترک هنرمندان موسيقي و سينما در تالار وحدت

۱۷۴۷۱۴۶مهيار عليزاده آهنگساز جوان موسيقي کشورمان دوم مرداد ماه امسال يک پرفورمنس موسيقايي نمايشي را با حضور صابر ابر و پانته‌آ پناهي‌ها در تالار وحدت اجرا مي کند.

اين آهنگساز که از مدت‌ها پيش پروژه مشترکي به خوانندگي همايون شجريان و عليرضا قرباني را آغاز کرده، مرداد ماه امسال يک پروژه پروژه موسيقايي نمايشي با عنوان «در شعله با تو رقصان» را در تالار وحدت اجرا مي کند.

اين پروژه مجموعه اي از يک پرفورمنس موسيقايي نمايشي است که به خوانندگي چند هنرمند جوان در عرصه موسيقي و صدا و بازي صابر ابر و پانته‌آ پناهي‌ها انجام خواهد گرفت.

روايت‌ها که مجموعه‌اي از داستان‌هاي عاشقانه را روايت مي‌کنند به نوشته عليزاده و استفاده از اشعار شاعراني چون هوشنگ ابتهاج، مولانا و اشعار يک شاعر جوان به نام عليرضا کليايي براي مخاطبان ارائه خواهد شد.

سيروان خسروي و اجرا در شب تولدش!

سيروان خسروي خواننده موسيقي پاپ کشورمان که اين روزها نام و تصويرش در تبليغات محيطي و مجازي يک کمپاني محصولات خوشبوکننده قرار دارد تصميم دارد چهارم مرداد همزمان با سالروز تولدش تازه ترين کنسرت موسيقايي خود را در قالبي متفاوت با پشتيباني اين کمپاني برگزار کند.

اين کنسرت که به گفته خسروي در فضايي آرام و متفاوت برگزار مي شود علاوه بر برگزاري در روز چهارم مرداد ماه، در روز هشتم مرداد ماه طي دو نوبت در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي تهران نيز برگزار مي شود.

اجراي تابستاني جهانبخش

بابک جهانبخش بعد از برگزاري آخرين کنسرت‌اش در خرداد ماه اعلام کرد مدتي مي‌خواهد از فضاي کنسرت‌ها دور باشد تا بتوان چند روزي استراحت کند. بعد از گذشت دو ماه حالا قرار است دوباره به صحنه برگردد و کنسرتي را در تهران برگزار کند.

جهانبخش در تاريخ ۲۹ و ۳۰ مرداد طي چهار سانس در سالن ميلاد نمايشگاه به همت موسسه فرهنگي هنري «اکسير نوين» با مخاطبان خود ديدار مي‌کند.

«گيل و آمارد» و نواي موسيقي گيلان در تالار وحدت

ناصر وحدتي پيشکسوت موسيقي نواحي منطقه گيلان هم نهم و دهم مرداد ماه با گروه «گيل و آمارد» در تالار وحدت تازه ترين کنسرت خود را برگزار مي کند.

اين خواننده موسيقي گيلان تاکيد کرده است: «آنچه گروه «گيل و آمارد» به آن تاکيد زيادي داشته و دارد اجراي غير تکراري در کنسرت هايش است که با توجه به فعاليت‌هاي اين چند ساله اخير بعيد مي دانم که کنسرت تکراري برگزار کرده باشيم. در اين برنامه هم نهايت تلاش خود را انجام داده ايم که قطعاتي را براي تماشاگران ارائه کنيم که نسبت به اجراهاي قبلي مان کاملا قطعات متفاوت و جديدي هستند.»

کنسرت گروه «گيل و آمارد» روزهاي ۹ و ۱۰ مرداد ماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت ميزبان علاقه مندان موسيقي نواحي است.

حميد عسکري از عشق مي خواند

حميد عسکري خواننده پاپ هم در تازه ترين کنسرت خود که ۲۲ مرداد ماه برگزار مي شود، قطعات منتخبي از آلبوم جديد «از عشق» را براي مخاطبان و طرفدارانش اجرا مي کند.

در کنسرت حميد عسکري که ۲۲ مرداد ماه امسال طي دو نوبت در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي تهران برگزار مي شود، اين خواننده علاوه بر اجراي آهنگ هاي منتخب آلبوم «کما» و آثار قبلي اش، قطعاتي از تازه ترين آلبوم خود را که «از عشق» نام دارد نيز براي مخاطبان ارائه خواهد داد.

آلبوم موسيقي «از عشق» پنجم خرداد ماه امسال به صورت سراسري روانه بازار موسيقي شده است. در اين آلبوم که پنجمين آلبوم رسمي حميد عسکري بعد از مجموعه آلبوم هاي «کما» و «خوشبختي» است دوازده قطعه موسيقايي با نام هاي «خواهش که مي کنم»، «ايده آل»، «عشق تو»، «فراموشي»، «مي ترسيدم»، «گريه مرد»، «عشق سابق»، «خط به خط»، «ماه من»، «از عشق»، «کلاريت» و «کبريت» با ترانه هايي از امير بذرافشان، علي ايليا، امين بامشاد، علي عباسي، کاظم موسوي، علي بحريني، براي دوستداران موسيقي عرضه شده بود.

نجار و خواننده کم حاشيه به فرهنگستان هنر مي آيد

سهيل نفيسي خواننده صاحب سبک و با سابقه موسيقي کشورمان نيز که با آلبوم هاي «ري را»، «چنگ و سرود» و «ترانه هاي جنوب» طي سال هاي اخير طرفداران زيادي پيدا کرده، روزهاي شانزدهم و هفدهم مرداد ماه امسال بعد از مدت ها دوري از اجراهاي زنده موسيقايي کنسرتي را در فرهنگستان هنر برگزار مي کند.

اين خواننده نجار پيشه که اين روزها مشغول آماده سازي تازه ترين آلبوم خود بر اساس اشعار حافظ است در تاريخ هاي يادشده همچون اجراهاي قبلي خود با خوانندگي و نوازندگي گيتار خود از طرفداران ميزباني مي کند.

«تهمورس پورناظري»روي صحنه مي‌رود

«تهمورس پورناظري» اول و دوم شهريور ماه، اولين کنسرت از مجموعه کنسرت‌هايي که قرار است با عنوان «تهمورس و ما» برگزار شود را روي صحنه تالار وحدت مي‌برد. اين در حالي است که اين آهنگساز و نوازنده، رويکردي متفاوت از آنچه در کنسرت‌هاي معمول ديده مي‌شود را براي اين اجرا در نظر گرفته است.

در اين برنامه تينا جامه‌گرمي با نواختن (ويولون و پيانو)، نگار نوراد (ويولونسل)، آتنا اشتياقي‌ (ويولونسل و کنترباس)، حسين رضايي نيا (سازهاي کوبه‌اي) و آرين کشيشي (کنترباس و گيتاربيس)، تهمورس پورناظري را همراهي خواهند کرد. او خود در اين کنسرت تار،‌ سه‌تار و تنبور و براي نخستين بار «دوتار» مي‌نوازد، وي موسيقي اين برنامه را با نگاهي آزاد از ترکيب آهنگسازي و بداهه نوازي تدوين کرده است.

شايان ذکر است که «تهمورس و ما» اجرايي است که «رضا موسوي» طرح‌هايي از تهمورس پورناظري را کارگرداني هنري خواهد کرد، اين برنامه قرار است علاوه بر تهران در شهرهايي چون رشت، گنبد، گرگان، کرمانشاه، شيراز و تبريز به صورت کنسرت به روي صحنه برود.

«تهمورس پورناظري» با همراهي همايون شجريان سال گذشته تورِ موفق «چرا رفتي» را در تهران و بسياري از شهرهاي ايران روي صحنه برد که مي‌توان آن را جزو پرمخاطب‌ترين کنسرت‌هاي برگزار شده در حوزه‌ي موسيقي معاصر ايران به شمار آورد. از آخرين آثار منتشر شده‌ي او نيز «قطره‌هاي باران» با صداي «عليرضا قرباني» است که دربرگيرنده‌ي قطعاتي از ساخته‌هاي او، سهراب و کيخسرو پورناظري بود.

اولين زني که در جهان دکتراي گيتار گرفت، به ايران آمد

«ليلي افشار» و «فيروزه نوايي» دو بانوي نوازنده موفق کشورمان قصد دارند براي نخستين بار اجراي مشترکي را روي صحنه ببرند. ضمن اينکه افشار به ايران آمده و به زودي نيز مسترکلاس هايي را در نقاط مختلف کشور برگزار مي کند.

ليلي افشار گيتاريست ايراني و آهنگساز سرشناس قصد دارد اجراهايي را در شهرهاي مختلف کشورمان روي صحنه برده و همچنين مسترکلاس هايي را نيز برگزار کند، اين هنرمند درباره فعاليت هاي تازه اش در ايران گفت: «۷ و ۸ مرداد با همراهي فيروزه نوايي دوئت گيتار و فلوت را در تالار وحدت اجرا کرده و ۹ مرداد هم در سالن خليج فارس فرهنگسراي نياوران روي صحنه مي رود. افشار و نوايي در اين اجراها قطعات مختلفي را از دوره هاي مختلف مي نوازند.»

او ادامه مي دهد: «مسترکلاس هايي را هم ۱۵ و ۱۸ مرداد در تهران برگزار خواهم کرد. همچنين اول مرداد در اصفهان مسترکلاس خواهم داشت، همچنين ۱۱ مرداد هم در زنجان، ۱۷ مرداد در تبريز و ۲۶ مرداد در قائمشهر مسترکلاس ها برگزار مي شود.»

شايان ذکر است که افشار با همراهي نوايي ۱۷ مرداد در شهر گرگان هم دوئت گيتار و فلوت را اجرا کرده و روز بعد از آن هم براي هنرجويان و نوازندگان جوان اين شهر مسترکلاسي را برگزار مي کند.

کامل‌ترين برنامه کنسرت‌هاي ايران (تابستان 94)

اين هنرمند که خود تازه به ايران آمده از ۲۳ تير تمرين خود را با فيروزه نوايي آغاز مي کند تا مثل هميشه اجراي خاطره انگيزي را روي صحنه ببرد، افشار که دکتراي خود را از دانشگاه ايالتي فلوريدا دريافت نمود، تا کنون جوايز زيادي را برده و اکنون استاد دانشگاه ممفيس است. نوايي نيز از هنرمندان برجسته کشورمان است که ساکن کشور اتريش است.

بليتهاي اين کنسرت از هم اکنون در سايت www.iranconcert.ir قابل خريداري است.

از قونيه تا مراکش با آقاي «سماع» همراه شويد!

«آقاي سماع» به سرپرستي «امير حسين حسين‌نيا»، نيمه مرداد ماه سال جاري در تالار رودکي شهر تهران به روي صحنه مي‌رود.

گروه موسيقي آقاي سماع در روزهاي پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مرداد ماه طي ۴ سانس (۱۸:۰۰و ۲۱:۰۰) به ديدار مخاطبانش مي‌رود. سماع به عنوان جزو جدايي ناپذير اين گروه موسيقي، اين بار با سماع قونيه و مراکش، امير حسين حسين‌نيا و گروهش را همراهي مي‌کند.

وحيد قاسمي (درامز و پرکاشن)، اميرحسين جعفري (گيتار و همخوان)، راحله فيروزي (همخوان)، عليرضا مقراضي (کمانچه)، محمود خيرگو (ادوات مراقبه) و سينا مشفقي (دف، ستار و همخوان) در اين اجرا اميرحسين حسني نيا (سرپرست گروه، آهنگساز ، بربت و همخوان) را همراهي مي‌کنند.

شايان ذکر است که حسني‌نيا آهنگساز و سرپرست گروه «آقاي سماع» دانش‌آموخته موسيقي از دانشگاه بين‌الملل ترکيه و اولين سماع‌گر ايراني است. وي فعاليت هنري خود را از سال ۷۹ شروع کرد و تا امروز ۷ اپرا روي صحنه برده که اپراي «مسافر آب» و «از مولوي تا مولانا» از جمله اين تجربه‌ها هستند. او و گروهش در اسفند ماه سال گذشته پس از انتشار اولين آلبوم گروه آقاي سماع، طي ۴ سانس در تالار رودکي به ديدار مخاطبانشان رفتند.

علاقه مندان براي تهيه بليت اين کنسرت مي توانند به سايت «ايران کنسرت» مراجعه کنند.

1053 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 29, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب