هکرها سوار تلگرام شدند


هکرها سوار تلگرام شدند

بعد از به گِل نشستن سرورهاي تلگرام و اختلال وسيع آن در آسيا، اين شبکه پيام‌رسان از وقوع حمله‌اي خبر داد که ۲۰۰ گيگا بيت بر ثانيه از ترافيک آن را خورده است.

به گزارش سرویس دانش و فناوری روز از نو , شبکه پيام‌رسان موبايلي تلگرام هفته گذشته با حملات سايبري غير فعالي (عدم توانايي در به دست گرفتن کنترل سرورها) در منطقه آسيا مواجه شد که اختلالات آن دامن کاربران ايراني را نيز طي واپسين روزهاي هفته گذشته گرفت.

هکرها سوار تلگرام شدند

بسياري از کاربران اين شبکه هنگام اتصال به سرورها با هشدار عدم امکان مواجه شدند و کسانيکه آنلاين بوده و از پلت‌فرم تحت وب اين پيام‌رسان استفاده مي‌کردند، به ناگاه از شبکه اخراج شدند.

مسئولان فني تلگرام دليل اين موضوع را حملات از نوع DDOS که مخفف Distributed Denial of Service اعلام کرده‌اند؛ در اين شيوه مهاجمان با در اختيار داشتن زنجيره‌اي از رايانه‌ها حجم گسترده‌اي از تقاضاها را به سمت سرورهاي مقصد روانه مي‌کنند که در نهايت با اشغال تمامي ترافيک مربوط به سرورهاي مورد نظر موجب از کار افتادن سرويس‌دهي آن مي‌شوند.

گروه فني اعلام کرده که با توجه به اينکه سرورهاي ناحيه آسيا اقيانوسيه تحت اين حملات بوده، بيشترين آسيب از قطع خدمات را کاربران ناحيه جنوب شرقي آسيا، اقيانوسيه، استراليا و بخش‌هايي از هند خورده‌اند.

اين اختلالات با کندي خدمات‌دهي يا عدم دسترسي به حساب تلگرامي براي برخي نواحي پيراموني اين مناطق نيز براي ساعاتي مشاهده شده است؛ چنين اختلالي ناشي از دزديده شدن 200 گيگا بيت بر ثانيه ترافيک شبکه تلگرام يا به تعبير کادر فني اين شبکه، ارسال تقريبا 200 ميليارد درخواست بي‌هدف ظرف هر ثانيه بوده است.

اين سونامي عظيم که سرورهاي تلگرام را به گل نشاند همچون ساير تهاجم‌هاي اينترنتي از نوع DDOS، بدون سر منشأ ماند زيرا در اين روش خرابکاران دنبال معرفي خود نيستند و بيشتر درصدد آسيب زدن به خدمات شرکت‌هايي هستند که به نوعي اعتبار کسب کرده‌اند.

با اين حال تلگرام احتمال داده که اين حملات بايد از سوي دولتي عصباني يا شرکت‌هاي رقيب شکل گرفته باشد؛ اما با اين حساب صراحتا اعلام کرده که مبدأ حملات آسياي شرقي بوده است.

تلگرام گفته که مي‌دانيم امکان ساخت استيکرهاي رايگان براي بسياري از شرکت‌هاي رقيب گران تمام شده و از اين اقدام ما ناراحت شده‌اند اما بهتر است که در رقابتي سالم دست به جذب بازار هدف زنند.

در پايان تيم فني اين شرکت با اعلام اينکه اعضاي اين گروه بالغ بر 10 سال تجربه کار عملياتي در بخش سرويس‌هاي وب ناحيه اروپا را دارند، به کاربران خود اطمينان خاطر داده تا هيچ مشکلي براي انها به وجود نيايد.

نظر شما چيست؟ آيا شما هم در دسترسي به اين پيام رسان با مشکلات اين چنيني مواجه شديد؟

670 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 28, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب