محب‌اهری :میخواهند با 2‌میلیون دهانم را ببندند


محب‌اهری : میخواهند با 2‌میلیون دهانم را ببندند

 

صندوق اعتباری بیمه هنرمندان به تعهدات و وظایفش عمل نمی‌کند و من تا مرحله ملاقات با رهبر انقلاب پیش می‌روم

محب اهري

حسین محب‌اهری بازیگر پیشکسوت تئاتر، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از نحوه ارائه خدمات و عمل و تعهدات صندوق اعتباری هنرمندان به هیچ‌وجه راضی نیستم و از همین طریق نارضایتی خود را اعلام می‌کنم.

وی افزود: قصد شکایت از این صندوق را دارم و می‌خواهم در زمانی که ترافیک کاری کم شد، اول به سازمان بازرسی کل کشور، دیوان عدالت اداری مراجعه کنم و اگر نتیجه نگرفتم مستقیماً مقابل بیت رهبری می‌روم و آنقدر می‌نشینم تا مرا ببینند.

محب‌اهری با بیان این مطلب گفت: شکی در این نیست که مسئولین مربوطه کار نمی‌کنند، اینکه بخواهند در جهت رفع موانع و مشکلات باشند من باور ندارم، ‌اینکه هیأت امنای صندوق هنرمندان بخواهند قدمی بردارند. اینکه تا من ناراضی می‌شوم و صدایم در می‌آید می‌خواهند با دو‌میلیون دهانم را ببندند، ‌مانع از شکایتم نمی‌شود. 7 میلیون صندوق را پس می‌دهم و شکایت می‌کنم.
بازیگر مجموعه «دردسرهای عظیم» ادامه داد: چهل‌سال است که در عرصه هنر کشور فعالیت می‌کنم، چند وقت پیش به جایی رسیدم که ترجیح می‌دادم درد بیماری را تحمل کنم و سراغ این بیمه نروم، هر‌چه دویدم دیگر کافیست. از اسفند‌ماه به من یک کارت بیمه دادند که دست به آن نزدم و هرگز هم استفاده نخواهم کرد.

محب‌اهری اظهار داشت: بیمه ما را از «ایران» به «آرمان» منتقل کردند. دلیلیش چیست؟ آیا شخصی از مسئولان در بیمه آرمان منصب و سمتی دارد و در هیأت‌امنا حضور دارد؟
من پیگیری خواهم کرد چون آقای ریحانی را نمی‌توانم فراموش کنم که فوت کرد. چون شیمی درمانی او به تأخیر افتاد و دیر شد، چون بیمه او قطع شد و زمانی که گذشت دیگر برایش فایده نداشت. دوستان ما رنج کشیدند و من اینها را می‌بینم و نمی‌توانم از یاد ببرم.

این بازیگر با اشاره به متن پیامک صندوق هنرمندان گفت: به من پیامک داند 5 روز زمان‌ داری تا به صندوق مراجعه کنی. چندبار باید مراجعه کنم؟ اصلاً آقایان صندوق اعتباری حقوق برای چه کار می‌گیرند؟ حقوق را برای خدمت به هنرمندان می‌گیرند ولی کار نمی‌کنند. وظیفه این آقایان چیست؟ این بلایی است که سر اعضای خانه هنرمندان هم آورده‌اند. می‌گویند 35 میلیارد کم آورده‌ایم. 35 میلیارد می‌دانید یعنی چه؟ لازم است سازمان بررسی کل کشور به این مسئله ورود کند و تکلیف را مشخصی کند.

از طلا بودن پشیمان گشته‌ایم…

این بازیگر پیشکسوت همچنین ابراز داشت: من خودم از طرف خودم و نه از طرف صنف می‌گویم، صندوق را نمی‌خواهم. اصلاً نباشد بهتر است.
از طلا بودن پشیمان گشته‌ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید.

محب‌اهری با اشاره به خدمات بیمه در زمان دولت قبل گفت: قصد طرفداری از دولت و شخص خاصی ندارم. اما در زمان دولت قبل این مشکلات را نداشتیم. بیمه طلایی ما برقرار بود و من برای جلسات شیمی‌درمانی دفترچه را ارائه می‌کردم و با جدا کردن کوپن آن،‌ خدمات انجام می‌شد نگران بیمار بودم نه نگران هزینه درمان. همسرش نیاز به جراحی دارد ولی من قصد دارم از آن بیمه استفاده نکنم و حتی با قرض گرفتن هزینه‌اش را تأمین کنم ولی به آن کارت دست نمی‌زنم.

بازیگر تلویزیون گفت: از دوران اصلاحات، بیمه هنرمندان مثل کارگر ساده و بدون مزایا رد شده است. یعنی من پس از بازنشستگی کمتر از 500 هزار تومان و بدون مزایا دریافت خواهم کرد. بیمه ایران هم با وجود گرفتن حق بیمه، ‌به تعهداتش نسبت به هنرمندان عمل نکرد.

وی در پایان خطاب به مسئولان صندوق هنرمندان گفت: آقایان مسئول صندوق اعتباری هنرمندان من آن مبلغ را پس می‌دهم و شکایتم را از این صندوق پیگیری خواهم کرد.

518 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 27, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب