با شادترین کشور‌های جهان آشنا شوید!


تمام ما تلاش می‌کنیم که زندگی بهتری داشته باشیم و در شرایط بهتری نسبت به اوضاع فعلی زندگی کنیم. بدون شک این موضوع در تمام کشور‌های جهان وجود دارد و تمام ملت و دولت‌ها سعی بر این موضوع دارند تا کشور خود را یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی کنند.

معیاری که برای سنجش زندگی خوب در کشور‌ها از آن استفاده می‌شود میزان شادی ملت است که فاکتور‌های زیادی در سنجش آن نقش دارند. همه ساله World Happiness گزارشی را در خصوص شادترین کشور‌های جهان منتشر می‌کند که تمام کشور‌ها در آن قرار می‌گیرند و ترتیب بندی می‌شود. بخشی از فاکتور‌هایی که در این گزارش برای سنجش میزان شادی کشور‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل سرانه تولید ناخالص داخلی، امید به زندگی، سطح بهداشت، میزان سخاوتمندی، میزان حمایت اجتماعی، میزان فساد در جامعه، میزان آزادی اجتماعی (فری‌دام)، شرایط ازدواج و… است. (برای مشاهده تصویر در سایز و کیفیت اصلی بر روی آن کلیک کنید).

happiness-259x400

اکنون بر اساس گزارشی که منتشر شده است کشورهای موجود در لیست بالا کشور‌هایی هستند که شادترین کشور جهان به ترتیب محسوب می‌شوند و در مقام‌های اول تا پنجم کشور‌های سوئیس،‌ ایسلند، دانمارک، نروژ و کانادا قرار گرفته‌اند و کشوری نظیر آمریکا در مقام پانزدهم قرار دارد. پنج کشور آخر لیست نیز که نسبت به کشور‌های قبلی میزان شاد بودن آن‌ها کمتر است شامل ژاپن، کره جنوبی، اکوادور،‌ بحرین و ایتالیا می‌شود.

جالب است بدانید که در هیچ کدام از جایگاه‌های شاد‌ترین کشور‌های جهان که در بالا مشاهده کردید نام کشور ما یعنی ایران دیده نمی‌شود و این در حالیست که کشور‌هایی نظیر بحرین، کویت، قطر، عمان، اسرائیل، سنگاپور و… که تقریبا از لحاظ جغرافیایی به ما نزدیک هستند تماما در این لیست وجود دارند. البته توجه داشته باشید که این تنها ایران نیست که درون این لیست جای نگرفته است و کشور‌های بسیار دیگری نیز هستند که درون این لیست شاهد نام آن‌ها نیستیم.

253 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 27, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب