هشدار نماينده مجلس: ورود شترهای آلوده از مرزهاي شرقي به کشور


هشدار نماينده مجلس: ورود شترهای آلوده از مرزهاي شرقي به کشور

نماينده مردم کهنوج در مجلس شوراي اسلامي گفت: شترهاي آلوده به بيماري از مرزهاي افغانستان و پاکستان وارد ايران مي‌شود و سپس از جنوب استان کرمان به بندرعباس و شيراز منتقل مي‌شود که همين طي کردن مسير و انتقال بيماري به دام‌هاي سالم داخل کشور باعث شده تا با شيوع بيش از حد و نگران کننده بيماري‌هاي دامي روبرو شويم.

نماينده مجلس هشدار داد: ورود شترهای آلوده از مرزهاي شرقي به کشور

به گزارش حجت‌الاسلام “محمدرضا اميري کهنوج” با ابراز نگراني نسبت به افزايش بيماري‌هاي دامي گفت: متاسفانه بعد از آلوده شدن دام‌هاي مختلف از جمله گاو، گوساله و گوسفند، هم اکنون شاهد آن هستيم که دام‌هاي ديگري همچون شتر نيز در استان‌هاي جنوبي کشور آلوده به بيماري شدند و علاوه بر تهديد سلامت مصرف کنندگان، باعث ورشکستگي دامداران شده است.

عضو کميسيون کشاورزي در مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به اين سوال که متولي اصلي رسيدگي به اين وضعيت کدام دستگاه است؟ گفت: متولي مهار و کنترل اين مساله، سازمان دامپزشکي کشور است که متاسفانه با بي‌توجهي و عدم دخالت و اقدام لازم از سوي اين سازمان هر روز شاهد تلف شدن دام‌ها و هم‌چنين ورشکستگي دامداران و دامپروران استان‌هاي جنوبي کشورمان هستيم.

وي ادامه داد: اعتراض و هشدار ما به سازمان دامپزشکي کشور نيز هيچ سودي تاکنون نداشته، چراکه متوليان اين سازمان همواره با توجيه کمبود امکانات، نبود نيروي کافي و عدم در اختيار داشتن خودرو و تجهيزات از زير بار اين مسئوليت شانه خالي کرده‌اند.

اميري کهنوج معتقد است مسئولان دولتي درحال حاضر، ساز و کار مشخص و مدوني براي جلوگيري از قاچاق دام زنده از مرزهاي افغانستان و پاکستان ندارند، ضمن اين‌که کمبود کشتارگاه‌هاي صنعتي در مرزهاي کشور و هم‌چنين مراکز قرنطينه در مرزها نيز باعث تشديد اين مشکل شده است.

ایسنا

276 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 27, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب