درخواست گوگل از ایرانیان براي بهبود Google Translate


درخواست گوگل از ایرانیان براي بهبود Google Translate

به گزارش سرویس دانش و فناوری روز از نو , سرويس مترجم گوگل يکي از محبوب‌ترين سرويس‌هاي جانبي غول جستجو براي کاربران سرتاسر دنيا از جمله فارسي زبانان است که روزانه پاسخگوي ميليارد‌ها درخواست براي ترجمه کلمات و عبارات است. حال گوگل در وبلاگ خود رسماً از کاربران فارسي زبان خود براي مشارکت در بهبود کارايي اين سرويس کمک خواسته است.
گوگل تصميم دارد تا نتايج سرويس ترجمه‌ي خود را با مشارکت کاربرانش، بيش از پيش محاوره‌ي و نزديک به گفتار واقعي و روزمره‌ي مردم کند و در همين راستا از کاربران ايراني و فارسي‌زبان خود براي مشارکت در بهبود اين سرويس کمک خواسته است. در بخشي از مطلب منتشر شده در وبلاگ فارسي گوگل، ضمن اشاره به اين نکته که روزانه بيش از ۱۰۰ ميليارد کلمه در Google Translate ترجمه مي‌شود، عنوان شده است که:

تا به حال، سيستم‌هاي ترجمه ما معمولاً در درک اسناد تجاري و دولتي بهتر بودند تا کمک به ارتباطات روزمره آدم‌ها. اما به خاطر کساني مانند شما و به‌روزساني‌اي که اخيراً منتشر کرده‌ايم، اين در حال تغيير است. دفعه بعد که از Google Translate براي ترجمه گفتار محاوره‌اي استفاده مي‌کنيد احتمالاً ترجمه بهتري پيدا خواهيد کرد.

گوگل براي توضيح تغييرات حاصل از اين بهينه‌سازي تصويري ( بخش تصاوير ) را مثال زده است که تصوير سمت راست قبل از بهينه‌سازي و تصوير سمت چپ پس از آن را به نمايش مي‌گذارد.

اين کمپاني در توضيح اين مطلب که کاربران ايراني چگونه قادر به کمک به گوگل و مشارکت در بهبود سرويس ترجمه‌ي اين غول جستجو هستند، مي‌افزايد:

درخواست گوگل از ایرانیان براي بهبود Google Translate

مي‌پرسيد کساني مثل شما دقيقاً چطور مي‌توانند بر Google Translate تأثير بگذارند؟ در Translate Community صدها هزار نفر وقت‌شان را سخاوتمندانه براي بهبود ارتباط بين‌زباني اهدا مي‌کنند. هم جالب است، هم آسان: کافي است به ما بگوييد به چه زبان‌هايي صحبت مي‌کنيد و بين ترجمه کردن عبارت‌ها يا تصحيح ترجمه‌هايي که از قبل در سيستم هستند يکي را انتخاب کنيد. ما بر مبناي ترجمه‌هاي جمعي،‌ ترجمه‌ها را اصلاح مي‌کنيم و به مرور زمان زبان را بهتر خواهيم آموخت.

گوگل اميدوار است تا با مشارکت کاربراني از سرتاسر دنيا از جمله کاربران ايراني و فارسي‌زبان، کيفيت ترجمه‌هاي ارائه شده در بيش از 90 زبان پشتيباني شده خود را افزايش دهد. نظر شما در اين رابطه چيست؟ آيا تاکنون در بهبود ترجمه‌هاي اين سرويس مشارکت داشته‌ايد؟

درخواست گوگل از ایرانیان براي بهبود Google Translate

245 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 27, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب