آپديت اجباری اتوماتيک در ويندوز ۱۰ برای کاربران خانگی


آپديت اجباری اتوماتيک در ويندوز ۱۰ برای کاربران خانگی

به گزارش سرویس دانش و فناوری روز از نو , ويندوز هميشه دست کاربران را براي دانلود و نصب آپديت‌هاي جديد باز مي‌گذاشته است اما خبرهاي جديد از نصب خود کار آپديت‌هاي جديد در ويندوز ۱۰ حکايت دارد.
زماني به انتشار جديدترين نسخه ويندوز مايکروسافت باقي نمانده و اين غول بزرگ نرم‌افزاري هر گلي که مي‌توانسته را بر سر اين محصول جديد خود زده است، در حال حاضر نسخه نهايي ويندوز ۱۰ به صورت آزمايشي در اختيار کاربران قرار گرفته است

اما در توافقنامه‌ نرم‌افزاري اين محصول تاکيد شده که ويندوز ۱۰ نسخه خانگي به صورت خودکار آپديت خواهد شد و براي اين‌کار حتي پيغامي از جانب کاربر مشاهده نخواهد شد. پر واضح است که اين امر نگراني کاربران را در پي خواهد داشت.

اجبار کاربران براي دانلود آپديت و همچنين بروز اشکال در حين فرآيند آپديت از عوامل نگراني کاربران است. دسترسي کاربران به اينترنت و سرعت مورد نياز براي دانلود و نصب آپديت‌ها نيز در نوع خود مشکل ايجاد مي‌کند، از طرف ديگر اين آپديت‌ها تنها وصله‌هاي امنيتي را شامل نمي‌شود و ساير قسمت‌هاي ويندوز از اين طريق آپديت خواهند شد به اين ترتيب حجم فايل‌هاي آپديت نيز دردسرساز خواهد شد و ترافيک مصرفي بيشتري را به کاربر تحميل مي‌کند.

همان‌طور که گفته شد، ممکن است آپديت‌ها مشکل دار باشند و به همين دليل مايکروسافت ويندوز ۱۰ را به صورت آزمايشي در اختيار ۵ ميليون کاربر قرار داده تا بي‌گدار به آب نزند و آپديت‌‌ها قبل از انتشار از جوانب مختلف بررسي شوند.

مايکروسافت قبل از اين رسم داشت آپديت‌هاي اصلي خود را در قالب سرويس‌پک منتشر کند و در ويندوز ۸.۱ به طور مثال شما مي‌توانيد دانلود و نصب آن را به زمان ديگري موکول کنيد و حتي چک کردن آپديت را متوقف کنيد، اما از اين به بعد کاربر فرآيند دانلود و نصب آپديت‌هاي جديد را متوجه نخواهد شد. ناگفته نماند که قبل از مايکروسافت، گوگل نيز آپديت مرورگر کروم را به صورت اجباري و بدون کسب اجازه از کاربر انجام مي‌داد، اين امر به آپديت بودن هميشگي کروم منجر شده است.

آپديت اجباری اتوماتيک در ويندوز ۱۰ برای کاربران خانگی

به هر ترتيب با توجه به شرايط فعلي اينترنت در ايران بدون شک آپديت اجباري ويندوز ۱۰ از جانب کاربران ايراني با استقبال روبرو نخواهد شد؛ اما اگر بخواهيم روي ديگر سکه را ببينيم بايد گفت از ويندوز ۱۰ به بعد تمامي نسخه‌هاي ويندوزِ کاربران هميشه با هم يکي خواهد بود، اين امر بدون شک در حفظ امنيت و يک‌پارچگي ويندوز تاثير خواهد داشت.

299 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 27, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب