جان کری: تحريم بيشتر ايران را از پاي در نمی آورد


جان کری: تحريم بيشتر ايران را از پاي در نمی آورد و اين امر ثابت شده است

نظر جان کری در مورد لغو تحریمها

به گزارش روز از نو ،جان کري در مصاحبه اختصاصي با شبکه تلويزيوني پي بي اس ضمن انتقاد از مخالفان توافق اخير پنج بعلاوه يک و ايران گفت: «تحريم بيشتر ايران را از پاي در نمي آورد و اين امر ثابت شده است.»

جان کري: تحريم بيشتر ايران را از پاي در نمي‌آورد و اين امر ثابت شده است

با وجود انتقاهايي که از توافق با ايران مي شود، جان کري مدعي شد: «ايران اجازه ندارد اموال آزاد شده را براي تامين مالي حزب الله، شبه نظاميان شيعه در عراق يا حوثي هاي يمن به کار گيرد. آنها اجازه ندارند بر اساس اين توافق، از اين پول در خارج از اين کشور استفاده کنند.»

کري همچنين مدعي شد: «زماني که با سران کشورهاي حاشيه خليج (فارس) در دوحه ديدار کرد، گام هايي را که متحدان آمريکا براي پس زدن اين دست رفتارها مي توانند داشته باشند، بيان کرده است. سازمان هاي اطلاعاتي آمريکا تحليلي جامع از از نيازهاي مالي ايران داشته اند و حسن روحاني «بايد به وعده هايي که به مردم ايران (در خصوص بهبود وضعيت مالي آنان) داده است عمل کند زيرا آنها از اين توافق براي تغيير در شيوه زندگي خودشان انتظارات زيادي دارند.»

به گفته وزير امور خارجه آمريکا، اين توافق همه منطقه و بخصوص مناطق اشغالي به وسيله رژيم صهيونيستي را امن تر مي کند. وي گفت منتقدان مي گويند «چرا وقتي که آنها را تحريم کرده ايم، از پا در نيامدند. دليلش را مي گويم زيرا آنها با فشار از پا در نمي آيند ، اين ثابت شده است. خيال پردازي واهي زيادي درباره توافق بهتر در اين ميان وجود دارد».

225 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 27, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب