لبنیات 10 درصد گران تر میشود

کد خبر: 65 | ارسال نظــر
مجموعه: اخبار روز, اقتصادی

تسنيم/ مديرعامل اتحاديه تعاوني‌هاي توليدکنندگان فرآورده هاي لبني گفت: کارخانجات از امروز مجوز افزايش ۱۰ درصدي قيمت شير، ماست و پنير را گرفتند.

محمدرضا اسماعيلي با بيان اينکه ديروز جلسه اي با حضور وزير جهاد کشاورزي، معاونان وي و معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و به رياست محمد شريعتمداري، معاون اجرايي رئيس جمهور بدون حضور صنف مربوطه برگزار شد افرود: ما مخالف افزايش قيمت لبنيات بوديم.

وي اظهار کرد: پيش از برگزاري جلسه مخالفت خود را اعلام کرده بوديم اما مسئولان توجهي نکردند چون اين افزايش قيمت به ضرر دامداران و کارخانجات است و مردم قدرت خريدشان ديگر کفاف افزايش بيشتر را نمي دهد. زماني که مردم کالا را خريداري نکنند شير دامدار به فروش نمي‌رسد چرا که کارخانه ديگر تمايلي به توليد ندارد.

اسماعيلي افزود: در اين جلسه مصوب شده است که کارخانجات صنايع لبني شيرخام را به قيمت 1440 تومان از دامدار خريداري کنند و در ازاي آن مي توانند قيمت شير،ماست و پنير با حداکثر 10 درصد افزايش دهند.

مديرعامل اتحاديه تعاوني‌هاي توليدکنندگان فرآورده هاي لبني پاستورريزه ايران افزود: اين مصوبه به تمام کارخانجات ابلاغ شده است، قرار بود کارخانه ها شيرخام را از 12خرداد ماه سال جاري، 1440 تومان خريداري کنند اما از امروز مجوز افزايش 10 درصدي را دارند. اسماعيلي گفت: مصرف شير در ايران يک سوم سرانه جهاني است 90درصد ايرانيان با کمبود کلسيم و 80درصد آنها با کمبود ويتامين Dبه عنوان عامل جذب حداکثري کلسيم روبه رو هستند. درحال حاضر که قيمت لبنيات افزايش يافته است پيش بيني مي‌شود که فروش لبنيات کاهش يابد.

پيش از اين رضا باکري، دبيرانجمن صنايع فراورده‌هاي لبني ايران با اشاره به اينکه تا پايان خرداد ماه قيمت هاي جديد لبنيات اعلام خواهد شد، بيان کرده بود: به نظر مي‌رسد دولت براي جلوگيري از افزايش نرخ تورم در جامعه فقط با افزايش تک رقمي برخي محصولات غذايي موافقت کند. وي با بيان اينکه انجمن صنايع لبني درخواست افزايش 5 درصدي قيمت محصولات لبني را به سازمان حمايت از مصرف کنندگان و توليدکنندگان ارائه کرده است، افزود: به احتمال زياد دولت قبل از آغاز ماه مبارک رمضان اين موضوع را بررسي خواهد کرد. دبيرانجمن صنايع فراورده‌هاي لبني ايران در ادامه از عرضه محصولات لبني با 15 درصد تخفيف در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: اين تخفيفات در فروشگاه هاي طرح ضيافت در اختيار خريداران قرار خواهد گرفت.

267 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 7, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب