قطع عرضه بنزين و گازوئيل در پمپ بنزینهای ایران و دلیل آن


قطع عرضه بنزين و گازوئيل در پمپ بنزینهای ایران و دلیل آن

اختلال نرم افزاري عرضه بنزين را با مشکل مواجه کرد/ قول مسئولان براي حل موضوع تا ساعاتي ديگر

مدير عامل شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران با بيان اينکه اختلال در نرم افزار سامانه هوشمند سوخت عرضه بنزين را از بامداد امروز با مشکل مواجه کرد گفت: مشکل به وجود آمده در پمپ بنزين ها ، حداکثر يکي دو ساعت آينده برطرف خواهد شد.

سيد ناصر سجادي در مصاحبه تلفني با خبرگزاري صدا و سيما، افزود: يک مشکل نرم افزاري در سامانه سوخت رساني از سحر امروز در جايگاه ها ايجاد شد که از همان زمان همکاران ما در صدد رفع آن برآمدند و تا کنون مشکل دو سوم جايگاه ها برطرف شده است.
قطع عرضه بنزين و گازوئيل در پمپ بنزینهای ایران و دلیل آن

وي اضافه کرد: مشکل جايگاه هاي باقي مانده هم ظرف حداکثر يکي دو ساعت آينده برطرف خواهد شد.

همچنين سيد محسن روحاني امروز در گفتگويي تلويزيوني از شبکه خبر درباره دلايل توقف گسترده عرضه بنزين و گازوئيل در جايگاههاي سوخت سراسر کشور، گفت: در طول ۸ سال گذشته تاکنون به طور منظم عمليات روزآمدکردن نرم افزار سامانه هوشمند سوخت انجام شده که در بارگذاري نسخه جديد مشکلات فني و نرم افزاري به وجود آمده است.

مدير سامانه هوشمند سوخت شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران با اعلام اينکه اين مشکل فني از ساعت ۳:۳۰ بامداد روز جاري در جايگاههاي سوخت کشور به وجود آمده است، تصريح کرد: نسخه جديد در تعداد زيادي از جايگاهها باز نشد و در نهايت منجر به توقف سوخت رساني به خودروها شده است.

اين مقام مسئول با تاکيد بر اينکه بلافاصله پس از به وجود آمدن اين مشکل فني، تيم هاي عملياتي مشغول به کار شده اند، اظهار داشت: تاکنون در ۹۰ درصد از جايگاههاي سوخت کشور سامانه هوشمند سوخت فعال شده است.

روحاني در خصوص دامنه و گسترش اين مشکل فني توضيح داد: در بيش از ۸۰ درصد جايگاهها مشکلات نرم افزاري سامانه هوشمند سوخت به وجود آمد که هم اکنون اين مشکل را کشف کرده ايم و به زودي حل مي شود.

سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافيک پليس راهور ناجا با اشاره به گلايه برخي مسافران از تعطيلي جايگاه‌هاي عرضه بنزين در جاده‌هاي بين شهري اظهار داشت: متأسفانه طي ساعات پيش مشکلاتي در سيستم کارت‌هاي هوشمند سوخت به وجود آمده بود که البته با رفع اين مشکل، وضعيت به شکل عادي برگشت.

بر اساس گزارش تسنيم، سرهنگ نادر رحماني گفت: اين مشکل در سيستم توزيع بنزين سراسر کشور بوده و تنها به منطقه‌اي خاص اختصاص نداشته است. سرهنگ رحماني در پايان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل کارت‌هاي سوخت مرتفع شده و جايگاه‌هاي عرضه بنزين به شکل عادي به کار خود ادامه مي‌دهند.

233 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 25, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب