تغییر نام جوگیرانه ایستگاه مترو


تغییر نام جوگیرانه ایستگاه مترو

به گزارش روز از نو , رئیس کمیته نام گذاری شورای شهر تهران در مورد چرایی تغییر نام ایستگاه مترو جهاد توضیحاتی را ارائه کرد.
رئیس کمیته نام گذاری شورای شهر تهران در مورد چرایی تغییر نام ایستگاه مترو جهاد توضیحاتی را ارائه کرد.

تغییر نام مترو تهران

مجتبی شاکری، در مورد تغییر نام ایستگاه مترو «جهاد» به «شهدای رسانه» گفت: پیش از افتتاح این ایستگاه با گیل آبادی (مدیرروابط عمومی شهرداری) و همچنین مدیرعامل شرکت مترو تهران و رئیس شورای شهر، جلساتی در مورد نام ایستگاه برگزار شد و تصمیم برآن شد که نام آن متناسب با محل احداث ایستگاه انتخاب شود.

وی با بیان اینکه هزینه ساخت تابلوهای مترو زیاد است، گفت: قاعده نام گذاری ایستگاه‌های مترو برآن است که نام محلی که ایستگاه در آن قرار گرفته انتخاب شود تا راهنمای خوبی برای مردمی که در زیرزمین هستند فراهم شود و برهمین اساس تاکنون نام هیچ شهیدی را نیز برای ایستگاه‌های مترو انتخاب نکردیم.

شاکری با اشاره به تغییر نام ایستگاه مترو جهاد به شهدای رسانه گفت: در روز مراسم افتتاح این ایستگاه، مسئولان جوگیر شده و نام آن را تغییر دادند و این اقدام برخلاف تمامی مصوبات جلسات بوده است.

رئیس کمیته نام گذاری شورای شهر با بیان اینکه تاکنون دوبوستان وخیابان به نام اصحاب رسانه مزین شده است، ادامه داد: تکرار یک نام سودی ندارد و تنها موجب برهم زدن قاعده نام گذاری ایستگاه‌ها می‌شود.

شاکری با بیان اینکه تابلوی جدید ایستگاه مترو که به نام شهدای رسانه است بروی تابلو قدیمی نصب شده است، گفت: نام این ایستگاه در صحن علنی به رأی گذاشته خواهد شد و پس از تصویب برای شهرداری لازم الاجراست.

859 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 24, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب