اظهارات وزیر نیرو در رابطه با جیره‌ بندی آب


اظهارات وزیر نیرو در رابطه با جیره‌ بندی آب

به گزارش روز از نو , وزیر نیرو با بیان اینکه شرایط سختی در رابطه با آب در کشور وجود دارد، گفت: تلاش می‌کنیم جیره‌بندی آب اعلام نکنیم.
حمید چیتچیان وزیر وقت نیرو ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به روند مصرف آب و برق در کشور اظهار داشت: طبعا وقتی فصل گرما می‌رسد فصل اوج مصرف آب و برق به شمار می‌رود.

جیره بندی آب

وزیر نیرو بر همین اساس شنبه هفته گذشته را اوج مصرف برق در کشور دانست و یادآور شد: در آن روز از 50 هزار و 200 مگاوات عبور کردیم و با اقداماتی که همکاران ما انجام دادند این پیک با موفقیت پشت سر گذاشته شد.

وی با بیان اینکه اطمینانی وجود ندارد و شاید در روزهای آینده پیک بالاتری باشد گفت: تاکنون بیشترین پیک ما در شنبه هفته گذشته بوده است.

وزیر نیرو همچنین از بستن قراردادهایی با کشاورزان و کارخانه‌داران خبر داد و گفت: به آنها گفتیم 4 ساعت میانی روز موتورهای خود را روشن نکنند ولی در 20 ساعت آینده مجانی کار کند.

وزیر نیرو در رابطه با جیره‌بندی آب در کشور نیز در خصوص جیره‌بندی آب نیز خاطرنشان کرد: کشور شرایط سختی در رابطه با آب دارد اما تلاش می‌کنیم جیره‌بندی را اعلام نکنیم وم تاکنون موفق بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه کاهش بارندگی در هرمزگان 65 درصد، در خوزستان و بوشهر 45 درصد و همچنین در گلستان شرایط به همین شکل بوده گفت: برای اولین بار در کشور ایستگاه پمپاژ در سنندج ساخته شد که آب این شهرستان را تامین می‌کند.

265 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 24, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب