انتشار بیانیه مشترک صالحی و آمانو


انتشار بیانیه مشترک صالحی و آمانو

به گزارش سرویس سیاسی روز از نو , صالحی و آمانو اندکی پیش از اعلام توافق جامع، بر نقشه‌ راه حل مسایل باقیمانده گذشته و حال در مورد برنامه هسته‌ای ایران توافق کردند همکاری و گفت‌وگویشان را به هدف حل تمام مسایل حل نشده، تسریع و تقویت کنند.
فارس: علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران و یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تاریخ 14 جولای 2015 مطابق با 23 تیرماه اندکی پیش از اعلام توافق جامع، بر نقشه‌ راه حل مسایل باقیمانده گذشته و حال در مورد برنامه هسته‌ای ایران توافق کردند.

بیانیه مشترک صالحی و آمانو

بیانیه مشترک صالحی و آمانو

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (آژانس) و جمهوری اسلامی ایران (ایران) در ادامه همکاری بر اساس چارچوبی برای همکاری توافق می‌کنند که همکاری و گفت‌وگویشان را به هدف حل تمام مسایل باقیمانده گذشته و حال که تاکنون توسط ایران و آژانس حل نشده، تسریع و تقویت کنند

در این زمینه ایران و آژانس بر موارد زیر توافق کردند:

1- آژانس و ایران بر ترتیبات جداگانه‌ای توافق کردند که به آنها اجازه می‌دهد تا مسایل باقیمانده آنگونه که در ضمیمه گزارش 2011 مدیرکل آژانس درج شده است را بررسی کنند. فعالیت‌های اتخاذ شده و نتایج بدست آمده تا به امروز بوسیله ایران و آژانس در مورد برخی از موضوعات در این روند منعکس خواهند شد.

2- ایران تا تاریخ 15 اوت 2015 توضیحات خود را، بطور کتبی، و اسناد مربوطه در مورد مسایلی که در ترتیبات جداگانه در بند 1 اشاره شده، به آژانس ارائه خواهد داد.

بیانیه صالحی و آمانو

بیانیه صالحی و آمانو

3-  پس از دریافت توضیحات کتبی ایران و اسناد مربوطه، آژانس این اطلاعات را تا 15 سپتامبر 2015 مرور خواهد کرد و سوالاتش در مورد ابهامات احتمالی پیرامون چنین اطلاعاتی را به ایران ارائه خواهد داد.

4- پس از آنکه آژانس سوالات خود در مورد ابهامات احتمالی پیرامون چنین اطلاعاتی را به ایران ارائه کرد، جلسات فنی-کارشناسی، اقدامات فنی، آنچنانکه در ترتیبات جداگانه توافق شده، و بحث و بررسی برای رفع این ابهامات در تهران سازماندهی می‌شود.

5- ایران و آژانس ترتیبات جداگانه دیگری را در مورد موضوع پارچین توافق کردند.

6- تمام فعالیت‌های تعیین شده در بالا، تا 15 اکتبر 2015 با هدف حل تمام مسایل باقیمانده گذشته و حال، آنگونه که در ضمیمه گزارش 2011 مدیرکل آژانس درج شده، تکمیل می‌شوند.

7- مدیرکل گزارش روزآمد منظمی را به شورای حکام در مورد اجرای این نقشه‌ راه ارائه خواهد کرد.

8- تا 15 دسامبر 2015 مدیرکل ارزیابی نهایی خود در مورد حل تمام مسایل باقیمانده گذشته و حال، آنگونه که در ضمیمه گزارش 2011 مدیرکل آژانس درج شده را، برای اقدام شورای حکام، ارائه خواهد داد. یک جلسه فنی جمع‌بندی بین ایران و آژانس قبل از انتشار آن گزارش برگزار خواهد شد.

9- ایران اعلام کرد که بصورت کتبی ارزیابی جامع خود در مورد گزارش مدیرکل را به آژانس ارائه خواهد کرد.

10 – بر اساس چارچوبی برای همکاری، آژانس به لحاظ کردن نگرانی‌های امنیتی ایران ادامه خواهد داد.

253 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 24, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب