نزول خواری در روز روشن!


به گزارش خبرگزاری روزازنو

بانک‌ها چنان قفل بزرگی بر صندوق پرداخت تسهیلات خود زده‌اند که نزول‌‌خواران به آسانی جای آنها را گرفته‌اند.

نزول خواری در روز روشن

به گزارش خبرگزاری روزازنو، اوایل سال جاری بود که شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی بر افزایش میزان تسهیلات خرد به توافق رسیدند و تسهیلات خرید کالا به 8 میلیون تومان و تسهیلات خرید خودرو به 15 میلیون تومان افزایش یافت.

با وجود کاهش نرخ سود تسهیلات به 21 درصد، بانک‌ها تمایلی به پرداخت این وام‌ها ندارند و به‌ همین منظور با بهانه‌های مختلف و سخت‌گیری در دریافت وثایق از پرداخت تسهیلات به مردم جلوگیری می‌کنند.

سخت‌گیری در پرداخت وام از سوی بانک‌ها، این جرأت را به رباخواران داده تا به صورت رسمی و غیررسمی درباره پرداخت وام‌های بدون ضامن اقدام کنند. این عده که در قالب شرکت‌های «کارگشایی» یا «تامین مالی» تبلیغات گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند، از خلا موجود برای پرداخت تسهیلات در نظام بانکی حداکثر سوء استفاده را دارند.

یکی از این شرکت‌ها که تبلیغات وسیعی را در خیابان‌های تهران آغاز کرده است، مدعی است به کارکنان و بازنشستگان دولتی تا 5 برابر حقوق دریافتی آنها در مدت کمتر از یک ساعت، وام می‌پردازد!

خبرنگار روزازنو با این شرکت تماس گرفت و جزئیات ماجرا را جویا شد. بازپرداخت تسهیلات دریافتی از این شرکت به‌ اصطلاح خصوصی 12، 18 و 24 ماهه است و سود در نظر گرفته شده برای این تسهیلات ماهیانه 2.5 درصد است.

طبق محاسبات نماینده این شرکت، فردی که ماهیانه نزدیک به یک میلیون و 500 هزار تومان حقوق می‌گیرد، می‌تواند تا سقف 9 میلیون تومان وام دریافت کند.

اقساط این وام برای 12 ماه یک میلیون و 125 هزار تومان، برای 18 ماه 855 هزار تومان و برای 24 ماه 730 هزار تومان است که سود دریافتی برای مورد اخیر، تقریبا 100 درصد است. یعنی برای دریافت وام 9 میلیونی نزدیک به 9 میلیون تومان باید سود پرداخت شود!

متقاضی دریافت این گونه تسهیلات باید صورت‌حساب 3 ماهه از فیش حقوقی و دسته چک خود ارائه و به همراه کارت ملی به این دفتر مراجعه کند. پس از تایید مدارک و ارائه چک ضمانت، تسهیلات به‌ آسانی پرداخت می‌شود.

 

230 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 24, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب