شارژر بی سيم براي خودروهای الکتريکی کيا


شارژر بی سيم براي خودروهای الکتريکی کيا

به گزارش سرویس دانش و فناوری روز از نو , دفتر بهينه‌ سازي انرژي و انرژي تجديد‌ پذير وزارت انرژي امريکا تأمين هزينه «کيا» را براي توسعه سيستم شارژ بي‌سيم براي خودروهاي الکتريکي به عهده گرفته است. کيا در اين پروژه با «موجو موبيلتي» همکاري مي‌کند؛ شرکتي که در زمينه شارژ سريع و بهينه شناخته شده است.
در حال حاضر، کيا و موجو سخت مشغول کار بر روي نمونه اوليه اين سيستم همراه با کيا سول EV هستند.

شارژر بيی سيم براي خودروهای الکتريکی کيا

در «فاز يک»، کيا و موجو يک سيستم انتقال نيروي وايرلس ساخته‌اند که راندمان انرژي‌اي بيش از ۸۵ درصد دارد و قابليت انتقال نيرو تا ۱۰ کيلووات را دارد. اگر بخواهيم مقايسه‌اي داشته باشيم، بسياري از سيستم‌هاي شارژ سيمي سطح ۲، بين ۳ تا ۷ کيلووات انتقال مي‌دهند. در «فاز دو»، يک سيستم با ابعاد کوچکتر توسعه داده شده که گفته مي‌شود راندمان آن ۹۲ درصد است.

شارژر بيی سيم براي خودروهای الکتريکی کيا

در فاز پاياني اين پروژه، کيا و موجو تمام اطلاعات دنياي واقعي را جمع‌آوري کرده و موارد مرتبط با سيستم از قبيل دوام، ايمني و عملکرد را ارزيابي مي‌‌کنند.
در همين حال، اين سيستم شارژ بي‌سيم براي راننده اين امکان را فراهم مي‌کند که برخلاف ديگر «شارژ پد»‌ها که نياز به جهت‌گيري دقيق دارند، خودروي خود را به راحتي و بدون نياز به جهت مناسب در معرض شارژ قرار دهد. با استفاده از يک شارژر استاندارد سيمي ۲۴۰ ولت، ۴ تا ۵ ساعت زمان براي يک شارژ کامل کيا سول EV مورد نياز خواهد بود. ولي با توجه به راندمان تکنولوژي بي‌سيم، اين سيستم قادر است تا کيا سول EV را بسيار سريعتر از اين زمان شارژ کند.

شارژر بيی سيم براي خودروهای الکتريکی کيا

البته کيا تنها خودروسازي نيست که به دنبال شارژ بي‌سيم در آينده رفته است. کمپاني‌هايي مانند تويوتا و ب‌ام‌و نيز در حال حاضر يک سيستم آزمايشي براي تويوتا پريوس و ب‌ام‌و i3 و i8 توسعه داده‌اند. بنابراين در آينده‌اي نزديک، خبرهاي زيادي در مورد شارژ بي‌سيم خواهيم شنيد.

شارژر بيی سيم براي خودروهای الکتريکی کيا

شارژر بيی سيم براي خودروهای الکتريکی کيا

571 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 24, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب