اجساد قربانیان بالگرد فلات قاره پیدا شد

کد خبر: 5507 | ارسال نظــر
مجموعه: اخبار روز, جامعه, حوادث

اجساد قربانیان بالگرد فلات قاره پیدا شد

بخشداری خارک در خبری اعلام نمود که اجساد بالگردشرکت فلات قاره که در دریای خلیج فارس سقوط کرده بود توسط اکیپ های تجسس یافت شد .

به گزارش سرویس حوادث روز از نو , عسکر زارعی عصر روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:یک فروند بالگرد شرکت فلات قاره برای انتقال یک بیمار به بوشهر در ساعت 22 و 10 دقیقه دوشنبه شب از سکوی نفتی ابوذر به پرواز درآمده بود که پس از طی 20 مایل از طول مسیر 70مایلی تا بوشهر بدون هیچ گونه اعلام حالت اضطرار از رادار پایگاه پدافند هوایی خارک و رادار شناورهای نیروهای دریایی مستقر در خلیج فارس خارج شد.

وی یادآورشد: علی عزتی خلبان، صفر پایخوان کمک خلبان ، خورشید حسینی مسوول سکوی ابوذر و همراه بیمار و رسول شجرات بیمار و از کارکنان شرکت ملی حفاری، سرنشینان بالگرد بودند.

بخشدار خارک اضافه کرد: ساعت 17 امروز جسد یکی از سرنشینان بالگرد یادشده که لباس سفید برتن داشت کشف شده است و احتمال داده می شود مربوط به خلبان یا کمک خلبان باشد.

زارع ادامه داد: همچنین قسمت هایی از اعضای بدن دیگر سرنشینان بالگرد سقوط کرده در خلیج فارس نیز توسط تیم های جستجو و نجات پیدا شده که برای شناسایی در حال انتقال به پزشک قانونی بوشهر است .

وی با بیان اینکه علت واژگونی بالگرد یادشده در خلیج فارس توسط کارشناسان در دست بررسی است گفت: در تجزیه و تحلیل اولیه چرایی این موضوع نقص فنی ناشی از قفل شدن پروانه بالگرد و سقوط آن اعلام شده است.

بخشدار جزیره خارک افزود: باتوجه به اینکه خلبان در آخرین ارتباط با برج مراقبت درخواست ارتقا پنج هزار پا از سطح خلیج فارس را کرده است و بدلیل عمق 40متری دریا و بالا بودن فشار آب متلاشی شدن اجساد سرنشینان بالگرد دور از انتظار نیست.

بخشدار جزیره خارک اضافه کرد: براساس اطلاعات موجود در صفحه رادار، بالگرد یادشده با سرعت 110 نات باید مسیر سکوی نفتی ابوذر تا بوشهر را 40 دقیقه طی می کرده است که پس از 10 دقیقه پرواز بدلایل نامعلوم از صفحه رادار ناپدید شد.

مجتمع نفتی ابوذر در 75 کیلومتری غرب جزیره خارک، شامل سه سکوی اصلی بهره برداری AA، AB و AC است.

516 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 23, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب