5 دليل براي آنکه از اچ‌تي‌سي وان M9‌ دوري کنيم


آي تي رسان/ چندي پيش مقاله‌اي در ارتباط با جديدترين پرچم‌دار اچ‌تي‌سي يعني وان ام۹ نوشتيم و ۵ دليل براي خريدن اين گوشي ذکر کرديم، حال اگر قانع نشديد و يا به دنبال نقاط ضعف آن هستيد، در اينجا مي‌خواهيم ۵ دليل براي شما بياوريم تا از اين گوشي دوري کنيد.

۱- فلز هميشه خوب نيست!
گوشي وان ام۹ زيباست اما جدا از آنکه طراحي اين محصول اچ‌تي‌سي تا حد زيادي تکراري شده است، فلز به کار گرفته شده سبب مي‌شود تا دستگاه استعداد بسيار زيادي در ضربه پذيري داشته باشد، ضرباتي که هميشه رد آن بر چهره گوشي باقي مانده و شما را از خاطره‌اش آزرده خاطر مي‌کند. در واقع اگر گوشي‌تان به جايي محکم برخورد کرده و يا بر سطح زمين بيفتد، به احتمال فراوان يک خراش هميشگي بر روي پيشاني‌اش درج خواهد شد تا بگويد، فلز هميشه خوب نيست!

۲- داغ چون کوره
يکي از ايرادات اساسي که به محصول اچ‌تي‌سي وارد مي‌شود، پردازنده اسنپدراگون ۸۱۰ آن بوده که از همان روزهاي نخست، سبب ساز يک داغي زياد براي گوشي شد، به طوري‌که اچ‌تي‌سي را مجبور کرد که به قيمت کاهش فرکانس هسته‌ها و کم کردن قدرت سخت‌افزاري دستگاه، مقداري از اين گرما را بگيرد. اما اين را بدانيد که گوشي به خصوص در هنگام بازي‌هاي نسبتا سنگين، همچون يک کوره داغ شده و سطح فلزي هم به خوبي به پخش سريع اين گرما کمک مي‌کند تا يک اجاق گاز پرتابل را با خود به اين سو و آن سو ببريد!

۳- دوربيني که تنها ادعاست!
اگر مقالات مربوط به دوربين‌هاي پرچم‌داران بازار و مقايسه آن‌ها را تا به حال خوانده باشيد، متوجه مي‌شويد که دوربين ۲۰ مگاپيکسلي اچ‌تي‌سي وان ام۹ در بين بزرگان، حرف چنداني براي گفتن ندارد. در واقع اچ‌تي‌سي با اينکه سرانجام دست از سر اولتراپيکسل برداشت، اما نتوانست دست به يک شاه‌کار در دوربين بزند و کيفيت تصاوير چنگي به دل نزده و از عدم شارپ‌نس کافي و نويز نسبتا زياد رنج مي‌برد.

۴- دکمه‌هايي که دوست داشتني نيستند!
يکي از ايراداتي که به پرچم‌دار قبلي يعني وان ام۸ وارد مي‌شد، محل بد دکمه پاور بود که در بالاي دستگاه قرار داشت. اين بار اچ‌تي‌سي دکمه را به سمت راست و زير کليدهاي صدا آورده اما همچنان محل قرارگيري آن خوب نيست و بارها براي‌تان پيش مي‌آيد که کليد صدا و پاور را با يکديگر اشتباه بگيريد. مشخص نيست سازنده چرا اصرار داشته تا هر سه دکمه را در يک طرف، با اندازه‌اي نسبتا کوچک و در يک راستا قرار دهد و اي‌کاش حداقل صدا را به سمت چپ گوشي منتقل مي‌کرد تا کاربر دايما دچار مشکل نشود.

۵- به شارژر نزديک باش
باتري تعبيه شده بر روي گوشي يک نمونه ۲۸۴۰ ميلي‌آمپري است که علي‌رغم افزايش نسبت به قبل اما همچنان عملکرد متوسطي داشته و شما را مجبور مي‌کند که دايما فاصله‌تان را با شارژر در کم‌ترين حالت قرار دهيد. ضمن اينکه مدت زمان لازم براي شارژ باتري نسبتا بالاست و بايستي چندين ساعت تا شارژ کامل گوشي دوام بياوريد که اين امر مي‌تواند براي صاحب گوشي تا حد زيادي آزار دهنده باشد.

267 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 7, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب