خوراکي‌های سودمند در کاهش قند خون


خوراکي‌های سودمند در کاهش قند خون

به گزارش سرویس سلامت روز از نو , يک محقق گياهان دارويي در همدان گفت: با مصرف برخي گياهان دارويي و مواد غذايي تا حد چشمگيري مي‌توان به کاهش قندخون کمک کرد.
«محمدکاظم رشيدي» اظهار کرد: خوردن روزانه انار شيرين همراه با پرده نازک آن به پيشگيري از ديابت حاملگي و کاهش قندخون کمک بسياري مي‌کند هم‌چنين در ميان طلوعين راه رفتن در کمک به کاهش قندخون موثر است.

خوراکي‌های سودمند در کاهش قند خون

خوراکي‌های سودمند در کاهش قند خون

وي افزود: سير خام، برگ تمشک، تمشک، توت، قره‌قات زرد و برگ آن، انگور ترش، ليموترش، گلابي، زردک، گيلاس و برگ گردو از خوراکي‌هاي مفيد و موثر در کاهش قندخون محسوب مي‌شود.
رشيدي با بيان اين‌که مصرف آلو بخارا قبل از شام و گياه خرفه و شنبليله پيش از غذا براي بيماران ديابتي مفيد است، خاطرنشان کرد: مصرف پياز خام نيز در کاهش ميزان قندخون بسيار تأثيرگذار است اما مصرف آن در افرادي که دچار اختلالات تيروئيدي هستند، توصيه نمي‌شود.
وي با بيان اين‌که افراد سرد مزاج مي‌توانند با خوردن دم کرده برگ و مغز گردو و چوب وسط آن به کاهش ميزان قندخون خود کمک کنند، افزود: مصرف سياه دانه با عسل پيش از خواب و خوردن يک عدد سيب درختي پس از شام و راه رفتن، از اقداماتي است که هر فرد مي‌تواند براي کاهش ميزان قندخون خود انجام دهد.

325 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 23, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب