پست اینستاگرامی ضرغامی درمورد طلاق توافقی


پست اینستاگرامی ضرغامی درمورد طلاق توافقی

به گزارش سرویس وبگردی روز از نو , رییس اسبق سازمان صدا و سیما صفحه اینستاگرام خود را با مطلبی درمورد طلاق توافقی بروز کرد.
سید عزت الله ضرغامی در پست اخیر اینستاگرامش نوشت:

طلاق توافقی!
این روزها طلاق آسان شده است. در کمتر از نیم ساعت زن و شوهر بدون دعوا و درگیری با آرامش و تفاهم کامل ! به بهانه های سطحی از هم جدا می شوند. آمارها نیز حاکی از رشد طلاق است که تقریباً 90 درصد آن توافقی است!

پست اینستاگرامی ضرغامی درمورد طلاق توافقی

پست اینستاگرامی ضرغامی درمورد طلاق توافقی

آسیب شناسی این پدیده در این مقوله نمی گنجد؛ ولی آنچه که مسلم است تقویت نهاد خانواده، نقش پدر و مادر و اقوام درجه اول، عمو، عمه، دایی و خاله در هدایت زوج ها و حل و فصل ناسازگاری های آنان نقش تعیین کننده دارد. صله ى رحم حتی به صورت غیرحضوری و با ظرفیت های فضای سایبری و یا برنامه های مشترک بیرون از منزل هم خیلی تأثیرگذار است.

پی نوشت

در بررسی دقیق تر، متأسفانه در می یابیم به علت خودخواهی، عقده گشایی و چشم و هم چشمی خانواده های زوجین، معمولاً ارتباط های خانوادگی ،خود منشأ اختلاف و سوءتفاهم ها می شود!
به عبارت ساده تر، زن و شوهر ابتدا با هم صمیمی اند و مفاهمه دارند ولی به تدریج زمزمه ها، غیبت ها، عیب جویی های بی مبنا، آنان را مسأله دار می کند.
صله ى رحم و ارتباط فامیلی بایستی باعث نشاط و شادابى زن و شوهر جوان شود نه صرفاً پاسخگويى آنان به انواع مطالبات زیاده خواهانه طرف مقابل.
خيلى از اوقات، عروس توسط خانواده داماد درک نمی شود و مورد تکریم نیست و بالعکس!
با خوشرويى، گذشت و امکان دادن به جوانان برای آزمون و خطا، پیوندهای زندگی آنان را محکم کنیم!
معمولا مادر خانواده نقش تعیین کننده اى دارد و می تواند دیگران را نيز به خط کند.

تصوير، جاده منتهى به درياچه زريوار مريوان است. ترافيك ايجاد شده هم به دليل حضور مردم در مراسم افتتاح شبكه نسيم است؛ خانواده مريوانى چاى تعارف كردند، ما هم استقبال كرديم!

940 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 23, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب