جان کری: ما به جمع بندی خوب با ایران رسیدیم


جان کری: ما به جمع بندی خوب با ایران رسیدیم

وزیر خارجه آمریکا ضمن تأکید بر اینکه به یک جمع بندی خوب با ایران دست یافته اند گفت که ایران موافقت کرده است که برای مدت 15 سال در فوردو غنی سازی نداشته باشد.

جان كري

به گزارش روز از نو، وزیر خارجه آمریکا ضمن تأکید بر اینکه به یک جمع بندی خوب با ایران دست یافته اند گفت که ایران موافقت کرده است که برای مدت ۱۵ سال در فوردو غنی سازی نداشته باشد.وزیر خارجه آمریکا در خصوص اهمیت مذاکرات هسته ای با ایران گفت: ایران بدون این جمع بندی می تواند ظرفیت غنی سازی خود را دوبرابر کند.

وی تأکید کرد: جمع بندی کنونی با ایران می تواند در مقایسه با هرگونه جایگزین واقع گرایانه دیگری، محدودیت های بیشتری را برای برنامه هسته ای ایران پدید آورد.

وی تأکید کرد که مشکل ما هیچ وقت با مردم ایران نبوده است و درد و رنج هایی که مردم ایران در نتیجه تحریم ها متحمل می شوند را درک می کنیم اما این جمع بندی بر پایه اعتماد نیست بلکه بر پایه راستی آزمایی است.

کری تأکید کرد: جمع بندی هسته ای هم اکنون مسیر ایران برای ساخت و توسعه مخفیانه بمب هسته ای دشوار کرده است.

وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد: توافق ایران و آژانس برای پاسخ دادن به مسئله ابعاد احتمالی نظامی، تهران را ملزم می کند که ظرف سه ماه به سوالات درباره پی ام دی پاسخ دهد و این برای کاهش تحریم ها ضروری و بنیادین است و تا زمانیکه ایران این جمع بندی را اجرا نکند، تحریم ها علیه این کشور لغو نخواهد شد.

جان کری همچنین درباره تعلیق تحریم ها و مسئله بازگشت سریع تحریم ها گفت: اگر جمع بندی هسته ای نقض شود، تحریم های آمریکا، اتحادیه اروپا و سازمان ملل به جای اولیه خود بازمی گردد.

کری تصریح کرد: جمع بندی که امروز ما با ایران حاصل کردیم تنها به تهدیدی که مسئله هسته ای ایران به همراه داشت پاسخ داد نه چیز دیگری.

وی تأکید کرد: اوباما از همان روز اول که به ریاست جمهوری آمریکا منصوب شد، متعهد شد که ایران هرگز نمی تواند به سلاح هسته ای دست پیدا کند.

وزیر خارجه آمریکا از پادشاه عمان به دلیل تسهیل مذاکرات هسته ای ایران و ۱+۵ نیز تشکر کرد.

242 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 23, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب