توليد برق ايران افزايش يافت

کد خبر: 4503 | ارسال نظــر
مجموعه: اخبار روز, گوناگون

توليد برق ايران افزايش يافت

به گزارش سرویس وبگردی روز از نو , با وجود کاهش ۱۷ درصدي توليد برق در سدها و نيروگاه‌هاي برقآبي، ظرفيت توليد برق ايران از ابتداي سال جاري تاکنون از مرز ۸۴ ميليارد کيلووات ساعت عبور کرد.

کاهش شديد توليد برق در سدها و نيروگاه‌هاي برقآبي و جهش مصرف برق به دو چالش کليدي صنعت برق ايران در روزهاي اخير تبديل شده است.
بر اين اساس پس از ثبت رکورد تاريخي مصرف بيش از ۵۰ هزار مگاوات برق در ساعات پيک، ميزان توليد برق در سدها و نيروگاه‌هاي برقآبي هم به دليل خشکسالي و کم آبي هاي شديد از ابتداي سال جاري تاکنون بيش از ۱۷ درصد کاهش يافته است.
با کاهش توليد برق در سدها و نيروگاه هاي برقابي بار ديگر اين نيروگاه هاي حرارتي کشور هستند که جور کم آبي و کاهش توليد برق اين واحدها را در فصل تابستان مي کشند.
وزارت نيرو امروز با انتشار گزارشي، اعلام کرد: توليد برق کشور از ابتداي سال جاري تاکنون به ۸۴ هزارو ۲۴۲.۷ گيگاوات ساعت رسيده که اين ميزان ۲.۸۴ درصد بيش از انرژي توليدي کشور در زمان مشابه سال گذشته بوده است.
از مجموع انرژي توليد داخل کشور از ابتداي سال جاري تاکنون حدود ۷۸ هزار و ۷۴۷.۳ گيگاوات ساعت به واحدهاي حرارتي و ۴ هزار و ۱۶۶.۳ گيگاوات ساعت به واحدهاي برق آبي اختصاص داشته است.
در اين مدت، توليد نيروگاه‌هاي حرارتي علاوه بر مقايسه با دوره مشابه سال گذشته حدود ۳.۹۵ درصد افزايش و توليد نيروگاه‌هاي برق آبي ۱۷ درصد کاهش داشته است.

توليد برق ايران افزايش يافت

توليد برق ايران افزايش يافت

ميزان انرژي تامين شده نيز امسال در دوره مورد بررسي ۸۴ هزار و ۲۴۲.۷ گيگاوات ساعت گزارش شده است که اين ميزان ۲.۸۴ درصد در مقايسه با زمان مشابه پارسال افزايش نشان مي‌دهد.
علاوه بر اين انرژي دريافتي برون مرزي در دوره مورد بررسي هزار و ۳۲۹.۱ گيگاوات ساعت بوده که اين ميزان ۱۶.۵۲ درصد درمقايسه با زمان مشابه سال گذشته را افزايش نشان مي‌دهد.

199 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 22, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب