آرايش غليظ بازيگر زن باعث سانسور سريال تلويزيونی شد


آرايش غليظ بازيگر زن باعث سانسور سريال تلويزيونی شد!

به لطف هنر آرايش اين خانم‌ها و بي‌حساب و کتاب بودن توليد سريال، تماشاگر بايد براي دقايقي سريال ماه رمضان را سياه و سفيد تماشا مي‌کرد و شديداً هم تحت تأثير قرار مي‌گرفت!
به گزارش سرویس فرهنگ و هنر روز از نو , احتمالاً اين تنها در سيماي جمهوري اسلامي اتفاق مي‌افتد که بيت‌المال را براي شب‌هاي قدر هزينه کنيد و خروجي طوري باشد که براي پخش مجبور باشيد سانسورش کنيد.
در شب‌هاي قدر دو سريال مناسبتي از تلويزيون پخش شد؛ «نياز» و «ساعت صفر». هر دو هم مثل هميشه سوژه قديمي و نخ‌نما شده‌اي داشت و «توسل» و دين‌داري را در نازل‌ترين سطحش مطرح کرد و از ماجراي مسخره برخورد يک فقير به يک پولدار و پولدار خوب و متحول شده استفاده کرده بود.
بررسي اينکه اين سريال‌ها چقدر مخاطب داشتند، باشد براي بعد، اما اينکه تلويزيون مدعي بي‌پولي – که تمام ثانيه‌هايش را دارد چوب حراج مي‌زند و به بهانه نداشتن بودجه، هم هنر را فدا مي‌کند و هم برخي اوقات کاسبي مي‌کند – از بيت‌المال هزينه کند براي سريال مناسبتي شب قدر و هيچ نظارتي روي توليدش نداشته باشد؛ شاهکار است.
در هر دو سريال شخصيت‌هايي حضور داشتند که به محض ورود به کادر تلويزيون، تصوير «سياه و سفيد» مي‌شد! به لطف هنر آرايش اين خانم‌ها و بي‌حساب و کتاب بودن توليد سريال، تماشاگر بايد براي دقايقي سريال سياه و سفيد تماشا مي‌کرد و شديداً هم تحت تأثير قرار مي‌گرفت!
نکته جالب اينجاست که همه اين سريال‌ها ناظر توليد دارد، کارشناس مذهبي دارد و لابد جلسات متعدد طرح و سوژه و پيش‌توليد و …؛ خروجي سريال‌ها اما به وضوح نشان مي‌دهد:
يک – تلويزيون ما همچنان بر اساس پارتي و رابطه توليد برنامه مي‌کند و تکرار اندر تکرار مؤيد اين بي‌ضابطه بودن است.
دو – هنوز هم پرکردن آنتن مهم است و نه چگونه پرکردن آن!
سه – نظارت در تلويزيون به نظارت در پخش خلاصه مي‌شود و قبل از آن گويا کسي به کسي نيست.
چهار – توليد در تلويزيون يعني پول؛ پول بدهيد مي‌سازيم؛ طنز، درام، مناسبتي، سياسي و … يعني تلويزيون ما اينقدر آدم حرفه‌اي همه‌کاره دارد!
کاش صداوسيما شهامت داشت و ريز هزينه‌هاي توليد اين دو مجموعه و البته تمام برنامه‌هاي سازمان را منتشر مي‌کرد تا مردم هم در جريان باشند بيت‌المال چگونه ريخت و پاش مي‌شود.
خدا کند رئيس محترم صداوسيما، که نشان داده حواسش به فرمان هست؛ اگر خواست تذکري به معاون سيما و اين دو سريال ضعيف و البته منفي بدهد، يک ماه بعد خبرش درز نکند، چراکه اين دوستان شب قدر ملت را با «آرايش غليظ» خراب کردند!
راستي خنده‌دار نيست يک سريال 5 قسمتي با يک سوژه تکراري 4 نويسنده و يک سرپرست نويسندگان داشته باشد؟! بي‌پولي را باور کنيم يا دم خروس سريال «نياز» را؟

331 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 22, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب