خبر منبع آگاه ایرانی از توافق هسته‌ ای


خبر منبع آگاه ایرانی از توافق هسته‌ ای

یک منبع آگاه در هیات تیم مذاکره کننده توافق هسته ای با اتحادیه اروپا در جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که توافق جامع نهایی بر سر برنامه هسته‌ای ایران حاصل خواهد شد ولی این مساله زودتر از عصر دوشنبه اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش سرویس سیاسی روز از نو , یک منبع آگاه در هیات مذاکره کننده جمهوری اسلامی در مصاحبه با اسپاتنیک، تصریح کرد: مذاکرات با امضای توافقنامه جامع بر سر برنامه هسته ای ایران به نتیجه خواهد رسید. این اتفاق در زودترین زمان ممکن عصر دوشنبه اتفاق خواهد افتاد.

پیش از این یک منبع آگاه در هیات های غربی گفته بود که فارغ از نتیجه نهایی مذاکرات، امروز دوشنبه 13 جولای آخرین روز مذاکرات بر سر برنامه اتمی ایران خواهد بود.

ایران و شش قدرت جهانی شامل چین، فرانسه، روسیه، آمریکا ، انگلیس و آلمان در تلاش برای دستیابی به توافق بلندمدتی هستند که ماهیت صلح آمیز برنامه اتمی ایران را تضمین کند و در مقابل تحریم های اعمال شده علیه تهران را لغو نماید.

توافقات هسته ای ایران و 5+1 بیش از 6 ماه است که شروع شده و تیم مذاکره کننده دوطرف در این مدت در حال مذاکره برای دستیابی به نتیجه ای نهایی در جهت استفاده صلح آمیز ایران در برنامه هسته ای را دارند .

ایران و قدرت های جهانی نتوانستند تا ضرب الاجل 30 ژوئن به توافق جامع هسته ای دست یابند و این ضرب الاجل را تا 13 جولای یعنی امروز دوشنبه تمدید کرده اند.

330 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 22, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب