با خوابيدن در طول روز از حمله قلبي جلوگيري کنيد

کد خبر: 4452 | ارسال نظــر
مجموعه: تغذیه سالم, سلامت

با خوابيدن در طول روز از حمله قلبي جلوگيري کنيد

در ماه رمضان در طول روز حداقل 2 ساعت بخوابيد.
به گزارش سرویس سلامت روز از نو , دکتر Sonmec متخصص قلب و عروق گفت: خواب عصر خطر ابتلا به حمله قلبي را در افراد کاهش مي‌دهد افرادي که در طول روز حداقل 2 ساعت مي‌خوابند نسبت به کساني که نمي خوابند در معرض خطر ابتلا به سکته قلبي هستند.
وي گفت: در ماه مبارک رمضان 2 ساعت خواب در طول روز باعث مي‌شود که مقدار آب و انرژي بدن که از بين مي‌رود جايگزين شود و همچنين اين امر مي‌تواند سبب خوب کار کردن سوخت و ساز بدن شود. افرادي که درطول روز 2 ساعت چرت مي‌زنند نسبت به کساني که نمي‌خوابند خطر ابتلا به حمله قلبي به صورت نصف کاهش مي‌يابد.
وي ادامه داد: نزديک به 33 سال اخير طولاني‌ترين ماه مبارک رمضان را طي مي کنيم و به دليل آنکه اين ماه مبارک در تابستان است و روزها بسيار طولاني و خيلي گرم است افرادي که روزه مي‌گيرند امسال خيلي بايد دقت کنند.

با خوابيدن در طول روز از حمله قلبي جلوگيري کنيد

با خوابيدن در طول روز از حمله قلبي جلوگيري کنيد

با توجه به اين که حدود 15 تا 16 ساعت با روزه گرفتن افراد به صورت ناشتا مي‌باشند سلامت افراد به خطر مي‌افتد و به خصوص کساني که از ناراحتي قلبي رنج مي‌برند. وي پيشنهاد کرد که اين افراد از روزه گرفتن خودداري کنند.

وي گفت: با توجه به از دست دادن آب و نمک حتي افراد سالم دچار افت فشار خون مي‌شوند و زمانيکه اختلالات در ريتم قلب ايجاد شود سبب ايجاد مشکلاتي از جمله کاهش قند خون مي‌شود که با خوابيدن به مدت 2 ساعت در طول روز مي‌توانيد از اين خطرات جلوگيري کنيد.
وي با اشاره به اينکه کشورهايي که در اطراف مديترانه هستند بايد بيشتر به خواب عصر توجه کنند گفت: از دست دادن آب و انرژي سبب ايجاد مشکل در متابوليسم مي‌شود که با 2 ساعت خواب مي توان اين خطرات را کاهش داد. خواب سبب راحتي و آرامش بدن به صورت معنوي مي‌شود.
در هنگام ظهر يا بعد از ظهر 2 ساعت خواب بسيار آرامش بخش است و تمام استرس بدن را از بين مي‌برد بعد از خواب مقدار زمان باقي مانده را مي‌توانيد به صورت کارآمدتري ارزيابي کنيد زيرا خواب علاوه بر اينکه سبب داشت.

وي اظهار کرد: شايد افراد توان آن را داشته باشند از لحاظ فيزيکي بي خوابي را تحمل کنند ولي از لحاظ اين که بي‌خوابي تاثير زيادي بر روي روان انسانها مي‌گذارد قابل تحمل نيست همچنين استرس رواني باعث آزاد شدن هورمون‌هاي مضر در بدن خواهد شد که موجب ابتلا به حمله قلبي خواهد شد اگر در طي روزهاي هفته امکان 2 ساعت خواب را افراد ندارند حداقل آخر هفته مقدار کافي بخوابند.

283 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 21, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب