شهري که تمامي ساکنانش در يک برج زندگي مي‌کنند!


شهري که تمامي ساکنانش در يک برج زندگي مي‌کنند!

به گزارش سرویس وبگردی روز از نو , شهر به منطقه‌اي گفته مي‌شود؛ که در آن چندين خانوار در خانه‌هاي مختلف زندگي مي‌کنند و معمولاً خيابان، بانک و رستوران و… در آن پيدا مي‌شود و به نوعي همه زير يک آسمان زندگي مي‌کنند نه زير يک سقف و در کنار هم.
جمله بالا شايد تا همين لحظه در ذهن شما جايگاه درستي داشت، اما بايد اشاره داشته باشيم که شهري در آلاسکا وجود دارد که همه ساکنان آن زير يک سقف زندگي مي‌کنند و همگي ساکن يک برج 14 طبقه هستند.
مردم اين شهر که به نام « شهر ويتيز » شناخته مي‌شود و در آلاسکا قرار دارد به طور عجيبي در يک ساختمان دورهم جمع شده‌اند اين ساختمان به نام «شهري عمودي» معروف شده است چرا که هيچ کس برا يکارهاي خود حتي نياز نيست از ساختمان خارج شود مگر قصد سفر به شهري ديگر را داشته باشد.
در اين شهر نزديک 200 نفر زندگي مي‌کنند و در اين ساختمان 14 طبقه ايتگاه پليش، کليسا، مغازه و مدرسه هم وجود دارد. اين شهر زماني جالب مي‌شود که ببينيم همه نوع مردمي حتي قاچاقچي‌ها هم در داخل ساختمان هستند و در کنار هم زندگي خوبي دارند!!
به نظر، دليل اصلي اين حرکت مردم اين شهر، دوردست بودن شهرشان است. اين منطقه ميان دريا و کوه‌ها قرار گرفته است و گاهي بادهايي با سرعت 100 کيلومتر در ساعت مي‌وزند و زمستان‌ها ارتفاع برف مي‌تواند به بيش از 7 متر برسد.
از اين رو منطقي به نظر مي‌رسد که ببينيم همه ساکناناين شهر، تصميم گرفته‌اند در خانه‌اي محکم ولي متمرکز زندگي کنند.
از ديگر عجايب اين خانه وجود چند اتاق براي توريست‌ها و مهمانان است. همچنين براي رسيدن به مدرسه که يک ساختمان دقيقاً پشت برج است همه بايد از تونل‌هاي زيرزميني استفاده کنند که بين دو ساختمان کشيده شده است.
اين تصوير سرسبز اين شهر است که تنها در يک ماه از سال اين گونه به چشم مي‌خورد، چرا که در يازده ماه ديگر، تمام اين منطقه پر از برف و يخبندان ميباشد.

مردم شهری که در یک برج زندگی میکنند

393 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 21, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب