آموزش تصویری ساخت متن لینک دار در تلگرام


آموزش تصویری ساخت متن لینک دار در تلگرام

امروز قصد داریم تا به صورت تصویری نسبت به آموزش یکی از این قابلیت های جالب تلگرام که بوسیله آن می توانید متن های خود را لینک دار یا هایپر لینک کنید بپردازیم.

به گزارش سرویس دانش و فناوری روز از نو، به نقل از فایل کدر، درست در دو آپدیت قبلی تلگرام بود که در آن قابلیت ربات های درون خطی به آن اضافه شد که با استفاده از آن می توان از ابزارهای سریعی هم چون ارسال عکس،تصویر GIF، دانشنامه ویکی پدیا و… بهره برد. امروز قصد داریم تا به آموزش یکی از این قابلیت های جالب تلگرام که بوسیله آن می توانید متن های خود را لینک دار یا هایپر لینک کنید بپردازیم. در ادامه با فایل کُدر همراه باشید تا نحوه هایپر لینک (لینک دار کردن متن) در تلگرام را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

همه شما کم و بیش با مفهوم هایپر لینک آشنایی دارید اما آیا می‌دانستید که در جدیدترین بروزرسانی تلگرام هایبر لینک‌ها به صورت مخفیانه وارد تلگرام شده‌اند؟

برای استفاده از این قابلیت شما باید از ربات جدید bold@ که توسط خود تلگرام راه اندازی شده است استفاده کنید. این ربات که Markdown Bot نام دارد، می تواند متن های شما را به صورت های بولد کردن (BOLD)، ایتالیک کردن متن (ITALIC) و… را دارد.

اما یکی از قابلیت های همین ربات امکان هایپرلینک کردن متون است که در آن به صورت مخفی تعبیه شده است و مانند خصوصیاتی که در بالا ذکر کردیم به صورت معمولی قابل مشاهده نیست.

حال با این مقدمه کوتاهی که از برخی از قابلیت های ربات ذکر کردیم به بحث اصلی آموزش می پردازیم.

آموزش هایپرلینک کردن متن در تلگرام

برای این مورد ابتدا طبق تصویر زیر ربات bold@ را فراخوانی کنید. برای این منظور کافیست که همین عبارت را در بخش ویرایشگر گوشی و یا رایانه خود وارد نمایید. سپس برای اینکه بخواهید متن خود را به صورت هایپرلینک درآورید باید از فرمت زیر استفاده کنید.

به جای عبارت title عنوان متن، و به جای URL لینک مورد نظر خود را به همراه http:// مطابق تصویر زیر وارد نموده و بر روی گزینه اول یعنی حالت Custom کلیک کنید.

how to hiperlink in telegram

آموزش لینک دار کردن متن در ربات تلگرام

پس از اینکه روی گزینه custom کلیک کنید متن شما به صورت لینک در خواهد آمد. یعنی خروجی شما مشابه تصویر زیر خواهد بود.

how to hiperlink in telegram outpot

نحوه لینک دار کردن متن در تلگرام

همانطور که در تصویر بالا می بینید متن شما به صورت هایپرلینک درآمده است؛ کافی است تا با کلیک بر روی آن به مقصد لینک هدایت شوید. اما قابلیت جالبی که در این روش وجود دارد این است که هنگام کلیک تلگرام از شما می خواهد که لینک را باز کند یا خیر که در صورت کلیک بر روی گزینه OPEN لینک مورد نظر شما باز خواهد شد، مشابه چیزی که در تصویر زیر می بینید.

how to hiperlink in telegram direct to link

آموزش تصویری ساخت متن لینک دار در تلگرام

اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه می تواند در پیغام خود چندین لینک را وارد نمود

برای این منظور کافی است تا در هر خط مانند مثال بالا متن و لینک خود را وارد نمایید تا به هر تعداد که می خواهید متن شما لینک دار شود و در نهایت بر روی گزینه custom کلیک کنید. همانگونه که در تصویر زیر می بینید.

how to hiperlink in telegram links
1383 بازدید
::تاریخ انتشار: بهمن 26, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب