گران‌ترین خودرو جهان


گران‌ترین خودرو جهان

ابرخودرو‌های ساخته مهد سرعت جهان به خودی خود به اندازه کافی گران هستند که هر کسی به خرید آن‌ها فکر نکند. حال تصور کنید که حرف یکی از مشهورترین‌های اسب سرکش مارانلو آن هم از عهد کلاسیک به میان بیاید.

 مدل ۲۵۰ GTO فراری از دیدگاه طراحی همواره یکی از زیباترین و خاص ‌ترین مدل های تولیدی این کمپانی و از دیدگاه فنی نیز یکی از قدرتمند‌ترین‌های زمان خود بود که بسیاری از ابرخودرو‌های سرشناس دوره خود را به خاک و خون کشید.این فراری که به تعداد بسیار محدود ۳۹ دستگاه بین سال‌های ۱۹۶۲ تا ۱۹۶۴ ساخته شد مجهز به دو پیشرانه V۱۲ به حجم‌های ۳ و ۴ لیتر مجهز بود و تنها ۸۸۰ کیلوگرم وزن داشت. قیمت این خودرو در زمان تولید معادل ۱۸۵۰۰ دلار بود که در نوع خود رقم قابل توجهی به حساب می‌آمد. اما باگذر زمان و افزایش ارزش کلکسیونی این خودرو قیمت آن در دهه ۸۰ میلادی به ۲۰۰ هزار دلار، در دهه ۹۰ میلادی به ۱۳ میلیون دلار و در سال ۲۰۱۳ به ۵۲ میلیون دلار رسید.

این ابر فراری ۵۲ میلیون دلاری یک ۲۵۰GTO مدل ۱۹۶۳ مسابقات بود که به یک خریدار خصوصی فروخته شد. البته قیمت هیرت برانگیز این فراری تنها دلیل شهرت آن نیست. ۲۵۰GTO همواره به پراستهلاک ترین خودرو تاریخ فراری بدل شد چراکه پیشرانه آن پس از هر مسابقه به تعمیرات اساسی نیاز داشت.

گرانترين ماشين

رشد قوی شش درصدی درقاره آمریکا و پس ازآن آسیا و اقیانوسیه و اروپا با 5 درصد نوید آینده ای روشن را برای این صنعت می دهد در حالی که جهان اقتصاد یا هنوز در رکود به سر می برد و یا رشد های زیر 2 در صد را در صنایع دیگر تجربه می کنند.طالب رفاعی دبیر کل سازمان بین المللی گردشگری می گوید :” این نتایج نشان می دهد که گردشگری در حال تثبیت است عملکرد مثبت سال های اخیر، فراهم آوردن توسعه و فرصت های اقتصادی در سراسر جهان را میسر کرده استدر واقع، با وجود چالش های جغرافیایی و اقتصادی، رشد تعداد گردشگران بین المللی تا 5٪ در سال به طور متوسط از سال 2010 ، یک روند است که به رشد بیشتر اقتصادی، صادرات بیشتر و مشاغل بیشتر در کشورهای جهان کمک می کند. “تا کنون و در شش ماهه اول سال جاری رشد گردشگری بیش از یک درصد بیشتر از پیش بینی این سازمان است.تصویر زیر بیانگر رشد توریسم ورودی در سال گذشته است.همانطور که مشاهده می شود قاره آمریکا با رشد 6 در صدی نسبت به 4 درصد سال 2013 بیشترین رشد را داشته است.قاره آمریکا رهبر رشد گردشگری در جهان قاره آمریکا اعم از شمالی و جنوبی و منطقه کارائیب پیشروی رشد گردشگری در سال 2014 هستند آمریکای شمالی و مکزیک با رشد شش درصدی کارائیب با 5 در صد و بالاخره تحرک توریست ها در آمریکای جنوبی به دلیل جام جهانی فوتبال در این رشد بی تاثیر نبوده است.گرچه کشورهای اروپایی مانند فرانسه اسپانیا ،آلمان هنوز لقب پربازدید ترین کشورهای جهان را یدک می کشند. اما کشورهایی چون ترکیه با رشد بالای خود کگه البته در منطقه اروپا محسوب می شود تحسین فعالان این صنعت را بر انگیخته است.رشد گردشگری ایران
ایران نیز ارشد جهانی گردشگری بی نصیب نخواهد ماند گرچه کشور ما از لحاظ زیر ساخت ها و فرهنگ پذیرش گردشگر دچار نقایص فراوانی است اما وجود سرمایه های فرهنگی در این بخش نوید آینده ای خوب را برای این صنعت می دهد.بر این اساس شورای گردشگری جهانی پیش‌بینی کرد: رشد ۱۰درصدی صنعت گردشگری ایران در سال ۲۰۱۴و کسب رتبه ۲۷جهان
شورای جهانی مسافرت و گردشگری با اشاره به ارزش ۱۵.۱هزار میلیارد تومانی صنعت گردشگری ایران در سال ۲۰۱۴پیش‌بینی کرد این صنعت در سال جاری میلادی رشد ۱۰درصدی را تجربه کند و از این نظر در میان ۱۸۴کشور رتبه ۲۷را بدست آورد.شورای جهانی مسافرت و گردشگری در گزارشی از عملکرد صنعت گردشگری ایران در سال ۲۰۱۳سهم مستقیم این صنعت در تولید ناخالص داخلی ایران طی این سال را ۱۵.۱هزار میلیارد تومان و سهم غیر مستقیم این صنعت را ۴۱.۲هزار میلیارد تومان اعلام کرد.بر این اساس صنعت گردشگری ایران در سال ۲۱۰۳سهم مستقیم ۲.۲درصدی و سهم غیر مستقیم ۶.۱درصدی در تولید ناخالص داخلی ایران طی این سال داشته است.
680 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 21, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب