نامه اعتراض آمیز اسدی به فیفا


نامه اعتراض آمیز اسدی به فیفا

به گزارش سرویس ورزشی روز از نو , علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون فوتبال در نامه‌‌ای به جانشین دبیرکل فیفا خواستار بازبینی داوری دیدار تیم ملی ساحلی مقابل اسپانیا شد.

اولین دیدار ایران در رقابت‌های جام جهانی فوتبال ساحلی 2015پرتغال مقابل اسپانیا با مشکلاتی به لحاظ داوری همراه بود که موجب شد علیرضا اسدی در نامه‌ای به مارکوس کاتنر جانشین دبیرکل فیفا اعتراض خود را اعلام کند.

در نامه ارسالی اسدی به جانشین دبیرکل فدراسیون بین المللی فوتبال آمده است:

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در اولین دیدار خود از سری رقابت‌های جام جهانی فوتبال ساحلی 2015 – پرتغال، روز جمعه 19 تیر 94 به مصاف اسپانیا رفت و متأسفانه داوران این دیدار اشتباهات مکرری در طول برگزاری این دیدار مرتکب شدند که موجب شد تیم ملی کشورمان از سوی آنان مشکلات زیادی را متحمل شود. بدین‌وسیله توجه شما را به چند اشتباه از سوی تیم داوری جلب می‌کنم:

1- دومین گل تیم اسپانیا با دست به ثمر رسید ولی داور گل را صحیح دانست. این در حالی بود که صحنه گل را تلویزیون و وب سایت رسمی فیفا مجدداً دو بار پخش کرد. گل دوم با دست به ثمر رسیده بود و تیم داوری باید این گل را رد می‌کرد.

2 – داور این دیدار سوت‌های ممتدی به نفع تیم اسپانیا و برعلیه ایران می‌زد و پی در پی برای بازیکنان ایرانی حتی در کوچکترین برخوردهای فیزیکی خطا در نظر می‌گرفت.

3- همچنین داور در طول برگزاری این دیدار دو کارت زرد بدون هیچ دلیلی به بازیکن شماره 4 یعنی مصطفی کیانی نشان داد و در نهایت وی را غیرمنصفانه اخراج کرد.

4- از دیگر اشتباهاتی که از سوی داور رخ داد این بود که مترجم تیم ایران را بی هیچ علتی اخراج کرد. این در حالی بود که وی بر روی نیمکت ساکت و آرام نشسته بود.

لازم به توضیح است که تمام متخصصین حاضر در مسابقه درباره نحوه قضاوت داور اعتراض می‌کردند، به خصوص زمانی که بازیکن تیم اسپانیا گل دوم را به وسیله دست به ثمر رساند و گل مورد قبول تیم داوری قرار گرفت. (فیلم مسابقه برای بازبینی در منابع رسمی شما موجود است). از این رو با توجه به اینکه احترام زیادی برای جامعه داوری قائل هستیم، در رقابت‌های این چنینی که در سطحی بالا برگزار می‌شود، انتظار عملکردهای بهتری از سوی داوران مسابقات می‌رود و معتقد هستیم که آنها نباید هیچ اشتباه بارزی در طول برگزاری دیدارها داشته باشند. متأسفانه، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در اولین دیدارش شاهد اشتباهات داوری زیادی بود و ما امیدواریم داوران با تجربه‌تری دیدارهای پیش‌روی را قضاوت کنند.

در پایان، از دپارتمان داوری فدراسیون بین المللی فوتبال خواهشمندیم که فیلم دیدار مذکور را بازبینی کرده و در صورت امکان از دومین اخطار بازیکن شماره 4 و اخراج مترجم تیم که بدون هیچ گونه دلیل فنی و منطقی انجام شد، صرف نظر کنند. از توجه شما کمال تشکر و قدردانی را دارم و منتظر بازخورد شما هستیم.

272 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 21, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب