خبر لاپرس از اتمام 98 درصد متن توافق


خبر لاپرس از اتمام 98 درصد متن توافق

یک منبع نزدیک به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در وین در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه از اتمام 98 درصد متن توافق هسته‌ای خبر داد و اعلام کرد که هنوز پرانتزهای اندکی باقی مانده که باید پر شوند.
خبرگزاری فرانسه در خبری به نقل از یک منبع نزدیک به مذاکرات هسته‌ای از اتمام 98 درصد متن توافق هسته‌ای خبر داد.

به نوشته نشریه فرانسوی «لاپرس»، یک منبع نزدیک به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد: «98 درصد متن تمام شده و پرانتزهای اندکی وجود دارند که باید پر شوند البته دو یا سه موضوع مهم نیز وجود دارد.»

وی افزود: «هم‌اکنون باید تصمیمات سیاسی اتخاذ شود و چنانچه این تصمیمات اتخاذ شوند کار به سرعت پیش خواهد رفت.»

مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 امروز یکشنبه در وین در حالی پیگیری می‌شود که وزرای خارجه غربی خود را به اتریش رسانده‌اند و همتایان روسی و چینی آنها هم قرار است به گفتگوها ملحق شوند.

در همین حال، خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از یک مقام ارشد ایرانی که البته نامش را منتشر نکرده، از در دسترس بودن توافق نهایی طی مذاکرات امروز خبر داده است.

بر اساس گزارش این خبرگزاری غربی، مقام ناشناس ایرانی درباره مذاکرات هسته‌ای گفته است: «توافق امروز در دسترس است اما برخی موضوعات باقی مانده که باید توسط وزرای خارجه حل شوند».

این خبر در حالی منتشر شده که پیشتر رسانه‌ها از ادامه داشتن اختلافات در مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 بر سر موضوعاتی از قبیل تحریم‌ها و بازرسی‌ها خبر داده‌‌اند و مقامات تیم مذاکره هر دو طرف گفتگو بر باقی بودن «برخی اختلافات» تاکید کرده‌اند.
فارس

 

182 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 21, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب