استعفای 18 نماينده فارس در اعتراض به انتصاب استاندار جديد


درخواست استعفای 18 نماينده فارس در اعتراض به انتصاب استاندار جديد

به گزارش سرویس سیاسی روز از نو , در اقدامی جالب و در عین حال عجیب 18 نماينده استان فارس در مجلس شوراي اسلامي در اعتراض به انتصاب استاندار جديد فارس پس از رايزني با هيات رييسه ضمن اعلام استعفا از مسئولیت نمایندگی مجلس شورای اسلامی , جلسه علني را ترک کردند.

ضرغام صادقي نماينده مردم شيراز ، با اشاره به ترک جلسه علني توسط مجمع نمايندگان اين استان گفت:

نمايندگان فارس به نشانه اعتراض به انتخاب استاندار اين استان جلسه علني را ترک کردند و تا زماني که اين مشکل حل نشود در جلسات حضور پيدا نخواهند کرد.

وي افزود: مجمع نمايندگان استان متن استعفاي خود از نمايندگي مجلس را آماده کرده و چنانچه ظرف مدت کوتاهي مشکل با انتخاب استاندار حل نشود آن را تقديم هيات رئيسه خواهند کرد.

عضو مجمع نمايندگان فارس اظهار داشت: همچنين طرح استيضاح وزير کشور در ارتباط با موضوع انتخاب استاندار تهيه و به امضاي مجمع نمايندگان استان فارس رسيده است.

صادقي خاطرنشان کرد: در ارتباط با انتخاب استاندار هيچ مشورتي با نمايندگان صورت نگرفته است.

وي همچنين به نسيم گفت: شنيده‌ها حاکي از آن است که فردي قرار است استاندار فارس شود که غير بومي، ناآشنا به امور استان و سابقه تندروي سياسي دارد.

نماينده شيراز اظهار داشت: مجمع نمايندگان استان، سابق بر اين 5 کانديدا که همگي از معتدلين اصلاح طلب استان بودند براي تصدي اين مسئوليت معرفي کرد ولي هيچکدام مورد قبول دولت واقع نشده است.

واکنش اوليه وزارت کشور به اقدام نمايندگان فارس
قائم‌مقام وزير کشور در گفتگو با فارس، با اشاره به اينکه تمام انتصابات با تأييد مراجع امنيتي است گفت: موضوع انتصاب استاندار فارس فعلاً در حد پيشنهاد به دولت است و بايد منتظر راي دولت باشيم، اگر دولت وي را رد کند فرد ديگري معرفي خواهد شد.

اميري با تاکيد براينکه فرد پيشنهادي به هيات دولت داراي سابقه طولاني دربخش‌هاي مختلف نظام است، افزود: معاونت استانداري و همچنين معاونت وزير از سوابق وي به شمار مي‌رود.

استعفای 18 نماینده فارس

اضافه‌کرد: با توجه به اينکه سياست وزارت کشور و دولت اين است که از نيروهاي تند و افراطي سياسي استفاده نکند لذا در سوابق اعلامي هيچ گونه گزارشي مبني بر تندروي حتي در حد اظهارنظر از وي اعلام نشده است.

قائم‌مقام وزير کشور بر همين اساس سابقه فرد مورد نظر براي استانداري فارس را عمدتاً عمراني دانست که وي با اين استان هم کاملاً آشنايي دارد.

351 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 21, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب