یک خواننده دیگر هم مبتلا به سرطان شد +عکس


یک خواننده دیگر هم مبتلا به سرطان شد +عکس

به گزارش سرویس موسیقی روز از نو , مسعود جاهد اظهار کرد: شیدا جاهد در حال حاضر پس از عمل جراحی، از بیمارستان مرخص شده اما قرار است، با هماهنگی‌های لازم او را به بیمارستان «مسیح دانشوری» منتقل کنیم، زیرا سرطان در حال حاضر ریه‌ی او را درگیر کرده است.

خواننده دیگر مبتلا به سرطان

این آهنگساز ادامه داد: متاسفانه بیماری سرطان به کمر و لگن او نیز آسیب زده و مهره‌های کمرش پروتز شده است. در حال حاضر شیدا را با ویلچر جابه‌جا می‌کنیم.

این نوازنده‌ی نی توضیح داد: حال روحی شیدا تعریفی ندارد. به هر حال او شرایط سختی را پشت سر گذاشته است. اتفاقا سرطان او همزمان با آغاز ممنوع‌الکاری‌اش بود. در دولت گذشته به شیدا ظلم شد.

خواننده دیگر مبتلا به سرطان

وی افزود: به نظر من فشارهای روحی و روانی، تنهایی چندساله، دوری از همه و … بیش از هر چیز شیدا را درگیر بیمارستان کرد. مسئولان وقت ارشاد به او توجه نکردند. به هر حال هنرمند آسیب‌پذیر و شکننده است. هنرمند دوست دارد، حمایت شود و مورد توجه قرار گیرد.

مسعود جاهد در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه آیا او از پس هزینه‌های درمانی همسرش بر می آید یا خیر گفت: آقای عباس سجادی که از دوستان من هستند‌، پیشنهاد دادند تا درخواستی برای آقای مرادخانی بنویسم و ایشان را از شرایطمان مطلع کنم. آقای مرادخانی هم نامه‌ای برای صندوق هنرمندان نوشتند و دستور دادند که خیلی سریع به وضعیت شیدا رسیدگی شود. این در حالی است که هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

همسر شیدا جاهد اظهار کرد: هزینه‌های بیماری همسرم سرسام‌آور است. به هر حال بیمه‌ی تکمیلی هم تا سقف ۱۰ میلیون تومان به ما پرداخت کرد. فکر می‌کنم، صندوق هنرمندان یا برای دستور آقای مرادخانی ارزش قائل نبوده یا اینکه ما را بی‌اهمیت دانسته است.

این هنرمند که عضو «خانه موسیقی» است، با گله‌گذاری از این نهاد صنفی گفت: من خیلی از خانه موسیقی گله دارم؛ بویژه آقای نوربخش. مگر اهالی موسیقی چند نفر هستند که با آنها این‌گونه برخورد می‌شود؟ چطور آنها برای افرادی که در تشکیلات خود هستند، احترام قایل می‌شوند اما برای دیگران نه؟

این نوازنده و آهنگساز ادامه داد: ما هر حرفی به خانه موسیقی می‌زنیم، آنها در جواب می‌گویند که ما شما را بیمه کرده‌ایم. اصلا این بیمه منتی است که همیشه بر سر ما می‌گذارند تا ما دیگر حق حرف زدن نداشته باشیم. من می‌خواهم از آقایان خانه موسیقی بپرسم که آیا شیدا آنقدر ارزش نداشت که نماینده‌ی خانه موسیقی به عیادتش بیاید؟ آیا آنها ما را قابل نمی‌دانند و شان خودشان خیلی بالاست؟ این وظیفه‌ی اخلاقی یک نهاد فرهنگی است.

خواننده دیگر مبتلا به سرطان

جاهد در پایان سخنانش تصریح کرد: بیماری سرطان دیگر مثل یک سونامی شده است. خیلی‌ها گرفتارش شده‌اند. شاید خدای نکرده برای همین آقایان هم این بیماری پیش بیاید. درست است که ازما حمایت مادی نمی‌کنند اما می‌توانند، با حمایت معنوی هنرمندی را خوشحال کنند. لازم است، حتما هنرمندی بمیرد تا آنها سروقتش بیایند؟

شیدا جاهد از خوانندگان قدیمی است که طی سال‌های اخیر کنسر‌ت‌هایی را برای بانوان اجرا کرده است. او چند آلبوم نیز به صورت هم‌خوانی با همسرش منتشر کرد اما یکی از آلبوم‌هایش به تشخیص وزارت ارشاد دولت قبل و با ادعای غالب بودن صدای زن ممنوع و جمع‌آوری و باعث ممنوع‌الکار شدن آنان شد. جاهد در دولت جدید، فعالیت‌های رسمی‌اش را از سرگرفت. این هنرمند چند سال است که با بیماری سرطان رحم دست و پنجه نرم می‌کند.

منبع:موسیقی آنلاین

1958 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 21, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب