پراید به كجا صادر ميشود/قیمت پراید صادراتی چند است


قیمت پراید صادراتی چند است؟

آمار صادرات بهاره گمرک حاکی از آن است که مجموعا ایران بیش از ۳۵۰۰ دستگاه خودرو به دیگر کشورها صادر کرده که البته عمده خریدار این خودروها عراق است.

 قيمت پرايد

روز از نو:؛در فصل اول سال جاری مجموعا ایران 3516 دستگاه اتومبیل صادر کرد که براساس آمار گمرک از میزان صادرات اتومبیل و قطعات اتومبیل در سه ماهه اول سال جاری بیشترین خودرو به کشور عراق و پس از آن به آلمان صادر شده است.

 

براین اساس مجموعا 2400 دستگاه از پژو پارس عمدتا به کشور عراق صادر شده است که براین اساس قیمت پژو پارس برای صادرات به عراق حدود 5700 دلار است و با در نظر گرفتن قیمت دلار، ارزش این خودرو حدود 18 میلیون تومان می‌شود.

 

پس از پژو پارس بیشترین صادرات مربوط به خودروی پراید بوده است. بر این اساس در فصل بهار حدود 630 دستگاه پراید به کشور عراق صادر شده که در گمرک حدود 5500 دلار ارزش گذاری شده است، بنابراین با محاسبه آن براساس قیمت دلار ارزش این پراید‌ها به بیش از 17 میلیون تومان می‌رسد.

 

همچنین در این مدت ایران نزدیک به 550 دستگاه “تیبا” نیز به کشورهای عراق، اسپانیا، سودان و آلمان صادر کرده است. براین اساس قیمت صادراتی “تیبا” نزدیک به 6600 دلار است که ارزش ریالی آن حدود 21 میلیون تومان می‌شود.

 

همچنین در این مدت دو دستگاه خودروی سورن نیز با ارزش نزدیک به 7000 دلار حدود 22 میلیون تومان و یک دستگاه خودروی رانا با ارزش 8500 دلار حدود 27 میلیون تومان به آلمان صادر شده است.

 

آمار گمرک نشان می دهد که در سه ماهه اول سال جاری پنج دستگاه خودروی سواری با مشخصات نامعلوم نیز به كشور هاي الجزایر و آلمان صادر شده است.

 

لازم به توضیح است که خودروهای صادراتی شامل هزینه‌های شماره‌گذاری، بیمه و نظایر آن نبوده و در عوض تشویق‌های صادراتی را برای صادرکننده‌اش به همراه دارد. یکی از دلایل پایین‌تر بودن قیمت‌ خودروهای صادراتی نسبت به بازار داخلی می‌تواند همین موضوع باشد. همچنین خودروهایی که به تعداد کم به کشورهای صاحب تکنولوژی صادر شده به احتمال فراوان بابت انجام تست‌های مختلف یا دلایلی شبیه آن انجام شده است.های داعش در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان، با هدف جذب نیرو، بروشورها و بيانيه‌هايی را بین مردم شهر طبقه در رقه سوریه و صلاح‌الدین عراق توزیع کردندبه گزارش جبهه جهانی مستضعفین، گروهک تروريستی داعش با هدف جبران کمبود نیروی نظامی خود، بيانيه‌هايی را بین مردم شهر طبقه سوریه و استان صلاح‌الدین عراق توزيع کرد.اعضاي اين گروهک در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان با حضور در بین مردم شهرهای مختلف از آنان خواستند تا با “ابو بکر البغدادی” خليفه خود‌خوانده داعش بيعت کنند.در پی شکست‌های گسترده داعش در مناطق مختلف عراق و سوریه این گروهک فعالیت‌های تبلیغاتی خود را چندین برابر کرده است تا بتواند با جذب نیرهای تازه‌نفس،  مناطق تحت اشغال خود را حفظ کند؛ اما به همت ارتش و نیروهای مردمی عراقی و سوری عمر این گروهک تروریستی در حال پایان است.در ادامه تصاویری را از تیلیغات میدانی داعش مشاهده می‌کنید”کریستوفر مایر” دیروز در یادداشتی در روزنامه دیلی‌تلگراف انگلیس با اشاره به رشد افراط‌گرایی در منطقه خاورمیانه و ظهور گروه تروریستی داعش، خطاب به کشورهای غربی پیشنهاد کرد برای مقابله با وضع موجود نخست به دخالت نظامی خود در منطقه پایان دهند و سپس به جای مشارکت با عربستان سعودی به اتحاد با ایران روی بیاورند.مایر نوشت: “غرب با حضور نظامی دیرینۀ خود در جوامع مسلمان تنها به بدتر شدن اوضاع کمک کرده است. منافع ژئوپولتیک و مناقشات خاص منطقه خاورمیانه به حدی پیچیده و حساس هستند که بهتر است کشورهایی مثل انگلیس و متحدان آن به جای کمک به تشدید بحران، این منطقه را به حال خود بگذارند تا بتواند از پس حل و فصل مسائل مخصول
 
1112 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 20, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب