تجربه ۱۵ ماه رانندگي با «هيونداي النترا ۲۰۱۴»


تجربه ۱۵ ماه رانندگي با «هيونداي النترا ۲۰۱۴»

ظاهر جلوي خودرو نسبت به سري اول همين نسل تغيير چنداني نکرده است و پيکره اصلي خود را حفظ کرده، اما ۲ تغيير به ظاهر جزئي جلوه خودرو را لوکس و تهاجمي ساخته است.
مالک اين هيونداي النترا پس از ۴ سال استفاده از مزدا ۳ ، با وجود راحتي، مصرف و شتاب مناسب ولي به دليل ارتفاع پايين مزدا ۳ که مدام بايد نگران سايش خودرو به دست‌اندازها باشيد، اقدام به خريد هيونداي النترا نيو فيس مدل ۲۰۱۴ در اسفند سال ۹۲ به قيمت ۱۰۶ ميليون تومان کرد. آنچه در پي مي آيد شرحي بر تجربه ۱۵ ماه رانندگي با اين کره اي کم حاشيه بازار خودروي کشور است.

تجربه ۱۵ ماه رانندگي با «هيونداي النترا ۲۰۱۴»

طراحي
ظاهر جلوي خودرو نسبت به سري اول همين نسل تغيير چنداني نکرده است و پيکره اصلي خود را حفظ کرده، اما ۲ تغيير به ظاهر جزئي جلوه خودرو را لوکس و تهاجمي ساخته است.
اولي در مه شکن هاي آن که از فرم ذوزنقه اي و پهن قبلي کشيده تر و به صورت عمودي نصب شده وامتداد آن به صورت نوار مشکي افقي درآمده است، تغيير ديگر کارشدن نوار نئون در داخل چراغ که چشمان آن را خشن و جذاب کرده است. برآمدگي کناري خودرو همچون قبل از روي گلگير جلو، کنار چراغ شروع و به زير پنجره در عقب ختم ميشود و براي عضله اي تر شدن نماي کناري خط شانه از روي دستگيره درها عبور کرده و به چراغ عقب مي رسد. در ضمن تنها تغيير نماي کناري جايگزيني رينگ هاي ۷ پره سابق با مدل ۵ پره ۲ تکه اي پهن و باريک است که بسيار هوشمندانه طراحي شده است. در نماي عقب چراغ هاي لامپي با نمونه برجسته تر و کار شدن نوار نئون در دور آن همچون سوناتا جايگزين شده که جلوه جذابي پيدا کرده و شبرنگ هاي پايين سپر که قبلا در داخل برش نيم دايره اي شکل قرار داشتند حالا کمي بالاتر قرار گرفته و روي خطي صاف قرار دارند و در زير سپر جايي را براي نصب ديفيوزر باز گذاشته اند که فرم سپر را نيز زيبا کرده است.

تجربه ۱۵ ماه رانندگي با «هيونداي النترا ۲۰۱۴»

طراحي داخلي و امکانات
طراحي داشبورد همچون برادران بزرگ تر خود سوناتا و آزرا داراي احجام اغراق آميز ولي زيبا است که در نيوفيس نسبت به سري اول تغييراتي در جهت به روزتر شدن اعمال شده است همچون: تغيير حرکت دسته دنده به حالت ريلي و قرار گرفتن روکش چرم که در سري اول شما حرکت دسته دنده را مي ديديد، عوض شدن جاي کانال هاي تهويه وسط از قسمت زيرين به بالا و به صورت عمودي، پدال ها با مدل استيل و اسپرت جايگزين شده و همچنين اضافه کردن نمايشگر براي سيستم تهويه به جاي حالت دکمه اي سابق است.

تجربه ۱۵ ماه رانندگي با «هيونداي النترا ۲۰۱۴»
image

آپشن هاي اين خودرو عبارت اند از: سيستم Keyless Go، تعداد ۵ گرمکن (۴ صندلي و فرمان) و ۲ سردکن صندلي هاي جلو، تهويه مطبوع اتوماتيک به همراه کنترل کيفيت هوا داخل اتاق که هوا را يونيزه ميکند. ۶ ايربگ (۲عدد جلو، ۲ عدد جانبي و ۲ عدد پرده اي) ، Abs,Ebd، وجود سنسور سپر عقب و جلو به همراه دوربين دنده عقب، شيشه ها و آينه هاي برقي به همراه تاشو برقي آينه ها، سانروف دو حالته به همراه سيستم ايمني، سيستم Auto Light، سيستم مديريت پيمايش Trip Computer، سيستم صوتي باقابليت ارتباط Usb,Aux,Ipod، کنسول مرکزي مجهز به دريچه تهويه براي سرنشينان عقب، Coolbox داخل داشبورد، امکان کنترل سيستم صوتي و برقراري ارتباط تلفني به همراه کروز کنترل روي فرمان، تنظيمات برقي صندلي راننده، روکش چرم صندلي، سنسور باران و رطوبت سنجي و…
تجربه ۱۵ ماه رانندگي
رانندگي با النترا به دليل سيستم تعليق مک فرسون در جلو و اکسل دو پارچه در عقب، نرمي خوبي در دست اندازها و چاله ها دارد و به همراه سيستم Esp ,Vsm در سرعت هاي بالا تعادل خوبي در پيچ ها دارد. گيربکس ۶ سرعته به خوبي با موتور کوپل شده که حتي در شتاب هاي ثانويه و براي سبقت در جاده ها حس اعتماد براي فشردن بيشتر پدال گاز را تقويت مي کند و همچنين مصرف سوخت حدود ۱۰ ليتر در شهر با اين کيفيت بنزين و ارتفاع بالا تهران از سطح دريا منطقي است. يک نکته نيز بايد ذکر شود که در زمستان اگر به طور مداوم از بنزين سوپر استفاده شود موقع استارت زدن موتور کمي به لرزش مي افتد که اگر بعد از ۲ تا ۳ بار استفاده از بنزين سوپر يک بار از بنزين معمولي استفاده شود اين مشکل حل مي شود.
ترمزها نيز در اين مدت از قدرت ايستايي مطلوبي بر خوردار بوده که اين نويد يک رانندگي مطمئن را مي دهد. نور چراغ هاي جلو در شب کافي به نظر مي رسد ولي جاي لامپ زنون در اين خودرو خالي است. فرمان خودرو بسيار نرم و براي رانندگي شهري مطلوب است اما اين نرمي زياد در سرعت هاي بالا کم شده تا حس از بين رفتن تعادل از بين برود. در اين مدت کارکرد به هيچ عنوان اتاق به صدا نيافتاده و همانند روز اول نرم و بي صدا است.
فضاي پاي سرنشينان عقب مناسب است که به همراه تهويه و گرمکن صندلي هاي عقب راحتي سرنشينان در سفر را مي افزايد البته اين نکته را ذکر کنم که يک بار پس از استفاده از گرمکن صندلي هاي عقب به مدت طولاني کمي بوي سوختن در ماشين به مشام مي رسد که اين شايد نشان از نصب غير استاندارد اين گرمکن ها است. سرويس روغن و تعويض فيلتر هاي روغن و هواي آن در نمايندگي طي ۱۰۰۰و ۸۰۰۰ کيلومتر انجام شده است که هزينه هر کدام حدود ۱۷۰ هزار تومان بوده که نسبت به خودروهاي ژاپني و آلماني بسيار پايين تر است. کيفيت چرم داخل اتاق مطلوب است و در طي ۱۵ ماه استفاده در شرايط برف و باران و حتي پارک در زير نور آفتاب دچار پارگي يا سايش نشده است.
به اعتقاد برخي از خريداران بعضي آپشن ها مانند گرمکن ها بي استفاده بوده و فقط قيمت را گرانتر مي کنند ولي وقتي در فصل زمستان در جاده‌ها مشغول رانندگي هستيد همين گرمکن ها هستند که رانندگي در هواي سرد را لذت بخش ميکند و بدن و دستان شما را از صندلي و فرمان جدا نمي کنند.
جمع بندي
صرف نظر از قيمت بالاي ۱۱۲ ميليون توماني ( در مدل فول غيرشرکتي ) دربازار ولي ليست بلند بالاي آپشن، طراحي به روز، موتور با مصرف سوخت مطلوب ، کشش خوب و همچنين هزينه نگهداري نسبتا پايين موجب آن مي گردد تا االنترا انتخابي منطقي در کلاس خود نسبت به رقبا باشد .
مشخصات کلي هيونداي النترا ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در بخش تصاوير آمده است.
image

image

1189 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 19, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب