شهرام محمدی جوان فداکار حادثه پتروشیمی ماهشهر درگذشت +تصاویر

کد خبر: 3416 | ارسال نظــر
مجموعه: اخبار روز, حوادث

شهرام محمدی جوان فداکار حادثه پتروشیمی ماهشهر درگذشت +تصاویر

«شهرام محمدی» کارگر فداکار حادثه انفجار پتروشیمی مارون درگذشت.

«شهرام محمدی» کارگر جوان ایذه ای پتروشیمی مارون ماهشهر چند روز پیش بر اثر انفجار در این پتروشیمی با فداکاری و به خطر انداختن جان خود، جان تعداد زیادی از همکاران خود و کارگران محیط اطراف این ناحیه را نجات داده بود و بر اثر این حادثه دچار سوختگی شدید گشت، به تهران انتقال یافت.

شهرام محمدی جوان فداکار حادثه پتروشیمی ماهشهر درگذشت +تصاویر

متأسفانه با خبر شدیم که این جوان فداکار پس از چند روز بستری بودن، دقایقی پیش بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

ماجرای فداکاری و سوختن کارگر فداکار و  و علت انفجار پالایشگاه مارون

کارگر فداکار پالایشگاه مارون زمانی که متوجه نشت گاز هگزان شد، با به خطر انداختن جان خود، ده‌ها کارگر را از مرگ نجات داد.
این کارگر به‌دلیل سوختگی شدید در بیمارستان با مرگ دست و پنجه نرم می‌کرد.

شهرام محمدی مرد 34 ساله ایذه ای 13 سال پیش کار در شرکت پتروشیمی را آغاز کرد و از هشت سال پیش در واحد بهره برداری سایت «اچ دی» شرکت خصوصی پتروشیمی مارون در جاده ماهشهر ـ اهواز مشغول کار شد.

شهرام هشت روز به دور از خانواده در پایشگاه کار می کرد و بعد از آن مسافت 205 کیلومتری تا خانه را طی می کرد تا چهار روز هم پیش خانواده باشد.

شهرام محمدی جوان فداکار حادثه پتروشیمی ماهشهر درگذشت +تصاویر

صبح 9 تیر امسال شهرام وقتی راهی محل کارش شد، نمی دانست آن روز ناجی همکارانش خواهد شد. تعدادی از کارگران در واحد «اچ دی» این شرکت در حال تعمیرات بودند که متوجه نشتی در خط لوله گاز هگزان شدند. آنها سعی کردند جلوی این نشتی را پیش از وقوع حادثه ای تلخ بگیرند، اما تلاش آنها بی نتیجه بود. به همین دلیل تعدادی از آنها محل را ترک کرده و موضوع را به آتش نشانی اطلاع دادند.

بخار متصاعد شده از گاز هگزان همه جا را فراگرفت. شرایط هر لحظه بدتر می شد و احتمال انفجاری مهیب وجود داشت. ناگهان نخستین انفجار رخ داد. آتش در حال سرایت به بخش های مختلف و شیر اصلی گاز بود. شهرام با دیدن این صحنه به سختی خود را به شیر فلکه رساند و با هر بدبختی بود، آن را بست و با فریاد از کارگران خواست سریع تر محل را ترک کنند. ده ها نفر از کارگران همچنان در محل گرفتار بودند. شهرام راهی برای نجات کارگران گرفتار گشود و آنها را از محل دور کرد. وقتی مطمئن شد کسی در محل حضور ندارد، خودش هم سعی کرد از منطقه خارج شود. همزمان گاز متراکم شده در لوله منفجر شد و موج انفجار او را به کناری پرت کرد.

شعله های سرکش آتش همه جا را فراگرفته بود. آتش نشانان مستقر در پالایشگاه آژیرکشان خود را به محل حادثه رساندند. آتش سوزی در حال گسترش به دیگر بخش های پالایشگاه بود. آنها برای خاموش کردن آتش درخواست نیروی کمکی کردند. با حضور گروه های جدیدآتش نشانی، آتش نشانان در قالب چند گروه، عملیات خاموش کردن شعله های آتش را آغاز کردند. تعدادی از کارگران نجات یافته نیز به کمک آتش نشانان شتافتند و سرانجام توانستند شعله های آتش را خاموش کنند.

کارگر فداکار نیز به بیمارستانی در اهواز منتقل شد. او چند روزی در بیمارستان این شهر بستری بود، اما چند روز پیش به دلیل 50 درصد سوختگی به بیمارستان شهید چمران تهران منتقل شد.

این گزارش حاکی است، این حادثه بعدازظهر 9 تیر امسال زمانی در پالایشگاه مارون در جاده ماهشهر ـ اهواز رخ داد که گروهی از کارگران در واحد «اچ دی» مشغول تعمیرات بودند.

پس از وقوع این حادثه، سیداسفندیار صلاحت پور، مدیر روابط عمومی پتروشیمی مارون به ایرنا گفته بود علت حادثه واحد پلی اتیلن این مجتمع، اشتعال گاز هگزان بوده که در داخل لوله لاین محبوس شده بود. صنعت پتروشیمی همیشه آبستن حوادث است. در این آتش سوزی تجهیزات جزئی کارخانه شامل کابل های برق و ابزار دقیق دچار سوختگی شدکه مرمت آن شروع شده است. در جریان این حادثه یک دستگاه جرثقیل نیز آتش گرفت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز دیروز با حضور در بیمارستان شهید چمران تهران، با عیادت از این کارگر ایثارگر پتروشیمی، برای بهبود وی دعا و از شجاعت و فداکاری او تقدیر کرد. محسن رضایی در گفت وگو با کادر پزشکی بیمارستان، در جریان روند درمان وی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی در سخنان کوتاهی، از عموم روزه داران درخواست کرد، برای بهبود و سلامتی این کارگر فداکار دعا کنند و خاطرنشان کرد: مسئولان صنعت نفت و پتروشیمی کشور ضمن رسیدگی به وضع این کارگر فداکار، اقدام او را به عنوان نمونه ای از ایثارگری های فعالان این صنعت، ارج نهند و تجلیل کنند.

اما افسوس که این کارگر فداکار درگذشت

10706 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 19, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

یک پاسخ به “شهرام محمدی جوان فداکار حادثه پتروشیمی ماهشهر درگذشت +تصاویر”

  1. Ali_23122002@yahoo.com می‌گه:

    شهرام جان
    بزرگواریت با چند جمله هرگز قابل وصف نیست,روح بزرگوارت شاد,دلیر مرد اریایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب