خوراکي‌هايي که کبد نابود مي‌کنند


خوراکي‌هايي که کبد نابود مي‌کنند!

به گزارش واحد سلامت روز از نو , کبد يکي از ارگانهاي بسيار مهم براي سلامت بدن است که کار حذف سموم و سوخت و ساز را در بدن انجام مي‌دهد.
پيام فرحبخش متخصص تغذيه بيان کرد: بعد از قلب و مغز، کبد يکي از ارگانهاي بسيار مهم براي سلامت بدن محسوب مي‌شود زيرا کار حذف سموم و سوخت و ساز را در بدن انجام مي‌دهد و همچنين 400 واکنش شيميايي به کبد نسبت داده‌اند.

وي افزود: بر روي کبد يک پوست نازک شفاف به اسم کپسول وجود دارد که محافظ کبد است در صورتيکه شخص رژيم‌غذايي نامناسبي داشته باشد در فضاي زير اين کپسول تجمع چربي اتفاق مي‌افتد که در اين حالت کبد چرب اتفاق مي‌افتد.

خوراکیهای مضر برای کبد

فرحبخش گفت: در صورتيکه بيماري کبد چرب شديد باشد يا به عبارت ديگر با کبد چرب درجه‌ي 3 مواجه باشيم و درمان‌هاي لازم براي آن صورت نگيرد، شخص به سمت سيروز کبدي رفته و عملا در اين حالت کبد کارايي خود را از دست مي‌دهد.

اين متخصص تغذيه ادامه داد: غذا‌هايي که حاوي چربي زياد هستند بخصوص اگر چربي‌هاي ترانس و اشباع در غذا‌ها استفاده شود احتمال بروز کبد چرب بسيار زياد است پس اگر در غذا‌هاي خود تجديد نظر نکنيم باعث صدمات جدي به کبد مي‌شود.

وي تصريح کرد: عامل دوم که مصرف آن براي کبد بسيار مضر است الکل است که استفاده از آن باعث تخريب کبد مي‌شود.

فرحبخش در پايان خاطرنشان کرد: مصرف بيش از حد دارو‌ها مثل استامينوفن نيز احتمال بروز آسيب به کبد را افزايش مي‌دهد، پس توصيه مي‌کنيم اگر دارو مصرف مي‌کنيد با آزمايشات دوره‌اي از وضعيت سلامت کبد مطلع شويد.

410 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 19, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب