اجرای بیمه تکمیلی معلولان بزودی


اجرای بیمه تکمیلی معلولان بزودی …!

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه به زودی بیمه تکمیلی معلولان اجرایی می شود، از رایگان شدن هزینه های درمانی کودکان زیرپوشش بهزیستی خبر داد.
به گزارش مهر، انوشیروان محسنی بندپی درمورد فعالیت سامانه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی افزود:بسیاری از خیرین کشور بعد از کمک به سازمان علاقه‌مند بودند از نحوه هزینه کردبهزیستی اطلاع پیدا کنند که با راه اندازی این سامانه و درج اطلاعات ۵هزار مددجوی سازمان بهزیستی، ازاین‌ پس خیرین می‌توانند رصد کنند که پول‌هایی که به سازمان کمک کرده‌اند در چه زمینه‌ای هزینه شده است.
محسنی بندپی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه هیات‌ وزیران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شده است از طریق سازمان بهزیستی نسبت به بیمه پایه و بیمه تکمیلی همه معلولان اقدام کند، اظهار داشت: منتظر هستیم مراحل نهایی این مصوبه اجرایی و بعد از تصویب هیات دولت به مجلس ارسال شود.
رئیس سازمان بهزیستی در مورد ارائه خدمات رایگان درمانی به کودکان زیر پوشش مراکز سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: بسیاری از کودکانی که در شیرخوارگاه‌ها و سایر مراکز زیر پوشش بهزیستی نگهداری می‌شوند بد سرپرست هستند و نمی‌توانیم برای آن‌ها شناسنامه و دفترچه بیمه بگیریم به همین دلیل برای درمان درمراکز درمانی باید هزینه‌های آزاد برایشان پرداخت می‌شد که براساس وعده وزیر بهداشت از این‌ پس هزینه‌های درمان این کودکان نیز رایگان می‌شود.
وی در مورد مسکن مددجویان گفت: عملیات ساخت ۲۰۰هزار واحد مسکن مددجویی از سال ۸۹در بهزیستی آغاز شده و تا کنون ۴۶هزار واحد به مددجویان تحویل داده‌شده است.محسنی بندپی با اشاره به اینکه ابتدا مقررشده بود ۸هزار و ۵۰۰واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی به خانواده‌های دارای ۲معلول به بالا تحویل داده شود، افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته‌شده، قرار شد این تعداد به ۱۱هزار واحد افزایش پیدا کند و ۸هزار واحد در شهرها و ۳هزار واحد نیز در مناطق روستایی تحویل مددجویان داده می شود.
به گفته وی، برنامه ریزی های لازم برای واگذاری تمامی واحدهای مسکونی تا پایان سال ۹۵و اوایل سال ۹۶به خانواده‌های نیازمند انجام شده که امیدواریم محقق شود.

368 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 17, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب