انفجار آيفون 6 پلاس اپل در هنگام شارژ اين بار در هنگ‌کنگ


انفجار يک آيفون 6 پلاس اپل در هنگام شارژ اين بار در هنگ‌کنگ

به گزارش واحد حوادث روز از نو , حدودا دو هفته پيش در خبرها خوانديد که مردي هندي از انفجار آيفون۶ جان سالم به در برد. متاسفانه يک بار ديگر شاهد انفجار آيفون ۶ هستيم! بر اساس گزارشي که به تازگي از هنگ‌کنگ منتشر شده اين‌بار يک زن در جريان ماجرا بوده که خوشبختانه باز هم به خير گذشته است.
اين زن که نامي از او ذکر نشده مي‌گويد در حالي‌که گوشي‌ام را به شارژ زده بودم به خواب رفتم که ناگهان با صداي انفجار از جا پريدم و ديدم که آيفونم آتش گرفته است. وي مدعي است که گوشي را با شارژر اورجينال شارژ کرده و مساله ارتباطي به استفاده از شارژرهاي شرکت‌هاي ثالث نبوده است. معمولا اين گونه اتفاقات را به استفاده از شارژرهاي نه چندان باکيفيت شرکت‌هاي ثالث ارتباط مي‌دادند.

image

وي هم‌اکنون به دنبال گرفتن غرامت از شرکت اپل است. لابد مي‌پرسيد پس اشکال کار کجا بوده است؟ Lo Kok-kung از بخش مهندسيِ مکانيک دانشگاه پلي‌تکنيکِ هنگ‌کنگ در اين باره گفته که ممکن است دليل اين انفجار اتصال و يا شارژگيري بيش از حد گوشي باشد. وي افزود” ممکن است قابليتِ قطع جريان برق که امروزه همه‌ي گوشي‌هاي هوشمند از آن برخوردار هستند بر روي دستگاه به خوبي کار نکرده و باتري به دليل گرماي زيادِ ناشي از شارژ بيش از حد منفجر شده است”.

با همه‌ي اين استدلال‌ها انتظار داريم مهندسين اپل پايه و اساس اين مشکلِ جهنمي را پيدا و رفع کنند کما اينکه هم‌اکنون ميليون‌ها دستگاه آيفون۶ به فروش رسيده و ممکن است هر لحظه و هر کجا باز هم “بوم”!

432 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 17, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب