بررسي موتور سيکلت کاوازاکي KX 450F مدل 2015


بررسي موتور سيکلت کاوازاکي KX 450F مدل 2015

به گزارش روز از نو کمپاني کاوازاکي بار ديگر با ارائه موتورسيکلت کاوازاکي KX 450F مدل 2015 نشان داد که اگر پاي رقابت به ميان بيايد، در حوزه توليد موتور سيکلت‌هاي تراز اول، پيشرو است.

کاواراکی

قلب تپنده اين موتورسيکلت يک پيشرانه تک سيلندرچهار سوپاپ و چهار زمانه DOHC است که 449 سي‌سي حجم دارد و با آب خنک مي شود. يک گيربکس پنج سرعته قدرت اين موتور را به چرخ‌ عقب انتقال مي‌‍‍‌‌‌‌دهد. ظرفيت باک 8 ليتر است و سيستم کنترل حرکت و ECU با چند عملکرد بر روي اين موتورسيکلت نصب شده است.

کاوازاکی

نيروي متوقف کننده موتورسيکلت کاوازاکي KX 450F را يک ديسک 270 ميلي متري با کاليپر دو پيستوني در جلو و يک ديسک 240 ميلي متري با کاليپر تک پيستوني هيدروليک در عقب تامين مي‌کنند.

کاوازاکی

به کارگيري دوشاخه بادي Showa در جلو و کمک فنر Showa در سيستم تعليق عقب، سواري نرم و قابل کنترلي را به راکب هديه مي‌کند. سيستم تعليق و ترمزها با هدف دسترسي به بهترين عملکرد در شرايط مختلف ارتقا يافته‌اند و بي شک توانسته‌اند نيازهاي موتورسوار را برآورده سازند.

کاوازاکی

تجهيزات جديد در موتورسيکلت KX450F 2015 عبارتند از: دوشاخه بادي Showa SFF-Air، پمپ هواي ديجيتال 300 psi فشار بالا، سيستم تعليق عقب با کمک فنر Showa، ديسک ترمز سبک 270 ميلي متري (oversized) در جلو و سيستم ECU . سيستم کنترل حرکت از ميزان بکسواد کردن چرخ عقب مي‌کاهد، به گونه‌اي که زمان احتراق را در دنده‌هاي 1 و 2 در ثانيه‌هاي اول رهايي کلاچ کندتر مي‌کند. اگر دنده را از 2 به 3 تعويض کنيد، اين سيستم خود به خود غير فعال مي شود و زمان احتراق به حالت اوليه باز مي‌گردد.

کاوازاکی

عملکرد کمک فنرهاي بادي Showa بر خلاف عملکرد کمک‌هاي روغني با فشار باد است، همچنين وجود پمپ باد Genuine به بازي سريع‌تر آن کمک مي‌کند. کاهش وزن و اصطکاک، نرمي و پايداري خاصي به اين موتورسيکلت بخشيده است. قطر زياد کارتريج‌هاي داخلي کمک فنر‌ها به ايجاد مقاومت در برابر فشارهاي جاده‌اي و پايداري آنها کمک مي‌نمايد، در ضمن پوشش بخش داخلي تيوپ‌هاي کمک فنر از جنس تيتانيوم سخت است که مانع از لرزش آن درفشارهاي بالا مي‌شود، از طرفي پيستون تنظيم فشار نيز عملکرد کمک‌ها را سريع‌تر مي‌کند. پمپ بنزين موتورسيکلت کاوازاکي KX450F فيلتري يک تکه دارد که اين موضوع وجود تيوپ بازگشت سوخت را در رگلاتور فشار غير ضروري مي کند. جنس پلاستيکي اين فيلتر باعث مي‌شود که در طول سواري سوخت‌‍رساني به شکل مستمر انجام بگيرد.

کاوازاکی

چارچوب باريک بدنه، اين موتور سيکلت را چابک و سريع کرده و روکش پلاستيکي يکپارچه آن در عين سبکي، زيبايي و جلوه خاصي به آن بخشيده است. بست هاي سبز رنگ سيستم تعليق و سرپيچ‌هاي سبز رنگ نيز شکل و شمايلي مسابقه اي به آن داده است. زين باريک است و روکشي از جنس فوم دارد که بسيار مقاوم است. صفحاتي از جنس رزين نيز روي بدنه تعبيه شده‌اند که در عين مقاومت چيزي به وزن اضافه نمي‌کنند. توپي چرخ عقب سبک و مقاوم است و اکسل‌هاي جديد جلو وعقب هر کدام 31 و 32 گرم سبک‌تر شده‌اند. وجود نرم افزار Kawasaki به موتور سوار اين امکان را مي دهد که تنظيمات ECU را از قبيل: سرعت موتور، کنترل جريان بنزين، قدرت موتور، سيستم خنک کننده، زمان احتراق، تنظيم سوخت، موقعيت دنده ها و سيستم برقي را به دلخواه خود تغيير دهد.

کاوازاکی

1652 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 17, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب