ویتامین میل جنسی


ویتامین میل جنسی چیست؟

میل جنسی نه تنها وابسته به هورمون‌هایی از جمله تستسترون است بلکه ویتامین‌هایی از جمله ویتامین دی هم در آن نقش بازی می‌کند.

محققان پس از مطالعات بسیاری در زمینه اینکه چه چیزهایی می تواند باعث افزایش میل جنسی شود پی به ویتامین دی بردند .

به گزارش سرویس علمی روز از نو , به نقل از سلامت نیوز، در سال ۲۰۰۹ تحقیقی نشان داد کمبود ویتامین دی در کاهش میل جنسی نقش دارد. محققان پس از بررسی گروهی از زوج‌ها در فصول گرم و سرد سال و اندازه‌گیری ویتامین دی خون آنها متوجه شدند، زوج‌هایی که ویتامین دی خونشان درحد کفایت است معمولا میل جنسی بیشتری به هم دارند.

محققان توصیه می‌کنند برای دریافت به اندازه ویتامین دی در ساعت‌هایی که اوج تابش آفتاب نیست اما نور آفتاب وجود دارد ۲۰ دقیقه زیر نور آفتاب باشید و زمستان‌ها از مکمل ویتامین دی استفاده کنید.

و اما سه توصیه مهم و اساسی در جذب ویتامین دی بدن که حائز اهمیت هستند :

  • قرار گرفتن در برابر نور خورشید در مدت زمان مناسب و با روش صحیح: شما می‌توانید ظرف چند دقیقه در هر روز در تماس با نور آفتاب قرار بگیرید اما در این چند دقیقه ضمن اینکه پوست صورت خود را با ضد آفتاب محافظت می‌کنید به دست‌ها یا احیانا پاهای خود هیچ لوسیونی نزنید تا آفتاب اندکی با پوست شما تماس پیدا کند. برای کسانی که پوست حساس دارند که سریع آفتاب سوخته می‌شود در روزهای پاییز و بهار ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در روز و در روزهای گرم تابستان ۱۵ تا۲۰ دقیقه تماس روزانه کافی است.
  • رژیم غذایی حاوی ویتامین D داشته باشید: متاسفانه غذاهای زیادی وجود ندارند که به طور طبیعی حاوی این ویتامین باشند. اما ماهی چرب، روغن ماهی، روغن کبد ماهی و ماهی آزاد بهترین منابع این ویتامین هستند. برخی از غذاهای ارگانیک غنی شده با این ویتامین نیز مفید هستند.
  • مکمل‌ها هم روشی دیگر برای تامین ویتامین D هستند: متخصصان توصیه می‌کنند که روزانه هزار واحد بین‌المللی از این ویتامین برای کودکان و بزرگسالان ضروری است مگر برای کسانی که زیاد در تماس با نور خورشید هستند که این افراد باید مقدار مصرف مکمل‌های خود را کاهش دهند.
783 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 17, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب