انتقاد صادق زیبا کلام از صدا و سیما


انتقاد صادق زیبا کلام از صدا و سیما

 

به گزارش روز از نو صادق زیباکلام گفت: صدا و سیما که قرار نیست که صدای مردم و صدای ملت باشد. صدا و سیما، صدای چهار میلیونی است که به سعید جلیلی رای داده اند.

بعد از انتقادات تند آیت الله هاشمی رفسنجانی از عملکرد صدا و سیما و اینکه «صدا و سیما علایم تفرقه را پخش می کند و چیزهایی را به خورد مردم می دهد که نبوده و این تفرقه‌ها خدمت به کشور و انقلاب نیست.»

رئیس جمهور نیز در سخنانی صریح گفت «رسانه‌ها در زمینه انعکاس خدمات دولت به ما کمک نمی‌کنند و صداوسیما در انتقاد صددرصد از این فرصت علیه دولت استفاده کرده که البته ما انتقاد را خوب می‌دانیم اما در بیان خدمات دولت گاهی مشکل پیش می‌آید و شاید این مشکل در دوربین‌ها و فرستنده‌های صداوسیما وجود دارد.»

این نقد ها به همین جا ختم نشد و محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت یازدهم نیز از محمد سرافراز خواست که در برنامه‌ها و عملکردش تجدیدنظر کند.

در همین راستا دکتر صادق زیباکلام با بیان اینکه عملکرد صدا و سیما صدا و سیما تعجب آور و شگفت انگیز نیست گفت: من تعجب می کنم که چرا آیت الله هاشمی و دکتر روحانی از رفتار صدا و سیما گلایه می کنند.

هر توقع و انتظاری مبنی بر اینکه صدا و سیما همانند یک رسانه ملی و مثل رسانه ای در حد و اندازه رسانه های معتبر بین المللی عمل کند، بی مورد است چرا که از آغاز هم بنا نبود که صدا و سیما در شان یک رسانه منصف و بی طرف، و رسانه ای که مسئولیت خود را اطلاع رسانی بداند، انجام وظیفه کند.

وی در ادامه افزود: صدا و سیما یک ارگان تبلیغاتی است و زیباترین تعریفی که می توان از صدا و سیما کرد این است که: صدا و سیما روابط عمومی برخی اصولگرایان افراطی است.

این استاد دانشگاه با اشاره به سخنان مدیر مرکز روابط عمومی صدا و سیما مبنی بر اینکه این مقدار پوشش فعالیت‌های دولت در صدا و سیما بیش از عرف رسانه است، اظهار داشت: بالاترین پاسخی که به مدیر روابط عمومی صدا و سیما می توان داد این است که حتی دانشجوی سال اول دانشکده خبر هم می تواند محاسبه کند که در نخستین سال ریاست جمهوری احمدی نژاد از تیر و مرداد ۸۴ تا تیر و مرداد ۸۵ صدا و سیما چطور فعالیت های دولت احمدی نژاد را پوشش می داد و از مرداد ۹۲ تا مرداد ۹۳ چطور عملکرد دولت دکتر روحانی را نمایش داده است.فکر نمی کنم این مساله نیازی به بحث و جدل داشته باشد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی تاکید کرد: آقای روحانی باید دو کار بسیار اساسی را بعد از فراغت از مساله هسته ای، در دستور کار خود قرار دهد. یکی انتخابات اسفندماه سال آینده است و تلاشش بر این باشد که اجازه ندهد شورای نگهبان نامزدهای غیراصولگرا را قلع و قمع کند و کار دیگری که باید انجام دهد این است که مساله به وجود آمدن صدا و سیمای غیراصولگرا و بی طرف را در ایران به طور جدی دنبال کند چون صدا و سیما به مرحله ای رسیده که عملا هیچ جوری اصلاح نمی شود چراکه تبدیل به رسانه ی اصولگرایان افراطی و جبهه پایداری ها شده است.

وی در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: نمی شود با تغییر یک یا دو نفر یا پند و موعظه صدا و سیما را به تریبون ملت و مردم تبدیل کرد. دولت نه درخصوص جلوگیری از ردصلاحیت های کاندیدای اصلاح طلب اختیاری دارد و نه در اینکه تلاش کند تا صدا و سیمای مستقل به وجود بیاید ولی باید این مسائل را خیلی جدی و با صراحت خود دکتر روحانی نه در لفافه، در سخنرانی هایش مطرح کند.

901 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 16, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب