مسن ترين سرباز آموزشي ناجا با 8 فرزند و 3 نوه

کد خبر: 2402 | ارسال نظــر
مجموعه: اخبار روز, گوناگون

مسن ترين سرباز آموزشي ناجا با 8 فرزند و 3 نوه

به گزارش روز از نو سرباز وظيفه علي شهابيان با 45 سال سن، هشت فرزند و سه نوه، مسن ترين سرباز آموزشي است که در يگان ويژه ناجا مشغول سپري کردن دوره آموزشي خدمت مقدس سربازي است.

به گزارش پايگاه خبري پليس، علي شهابيان مسن ترين سرباز آموزشي يگان ويژه خوزستان با 45 سال سن، مهمترين علت ورود به عرصه خدمت مقدس سربازي را سهيم بودن در برقراري نظم و امنيت جامعه ايران اسلامي را عنوان کرده است.

مسن ترين سرباز آموزشي ناجا با 8 فرزند و 3 نوه

سرباز وظيفه علي شهابيان متولد 1349، صاحب هشت فرزند و سه نوه است، ميزان تحصيلات وي سيکل و شغل او قبل از اعزام به خدمت، کارگر ساختماني بوده و ساکن استان کهگيلويه و بويراحمد شهرستان دهدشت است که در 19 خرداد سال جاري دوره آموزشي را در يگان ويژه خوزستان شروع کرده است.

شهابيان گفت: در سن 18 سالگي ازدواج کرده و اکنون داراي هشت فرزند و سه نوه است که فرزند سومش طلبه است و سرپرستي و کفالت پدر و مادر پير و سالخورده اش را نيز به عهده دارد.

وي افزود: با ديدن صحنه شهادت دلاور مردان عرصه مرزباني در شبکه هاي تلويزيوني که توسط گروهک هاي تروريستي در شرق کشور شهد شيرين شهادت را نوشيدند، تحولي عجيب در درونم اتفاق افتاد و باعث شد من از روستاي سردو شهرستان دهدشت به خدمت مقدس سربازي اعزام و خود را به يگان ويژه استان خوزستان جهت طي کردن دوره آموزشي معرفي کنم.

اين سرباز مسن ادامه داد، اکنون هيچگونه درآمدي براي امرار معاش خانواده خود ندارد و تنها در روزهايي که به وي مرخصي داده مي شود از طريق حرفه سابق خود يعني کارگري ساختمان درآمدي ناچيز به دست مي آورد و خرج زندگيش مي کند.

علي شهابيان در پاسخ به اين سووال که چرا در موعد مقرر نيامده و بعد از اين همه سال خود را براي انجام خدمت مقدس سربازي معرفي کرده است، گفت: باتوجه به وضع مادي، متاهل بودن و سرپرستي پدر و مادرم، همچنين شرايط سخت زندگي فکر مي کردم، امکان انجام خدمت سربازي برايم وجود ندارد ولي همانطور که قبلا به اين موضوع اشاره کردم بعد از شهادت سربازان مرزباني برخود وظيفه دانستم با توجه به شرايط دشوار و سختي که در اداره زندگي و امرار معاش با نه سر عائله دارم به خدمت مقدس سربازي بيايم و سهمي هر چند اندک در برقراري نظم و امنيت اين مرز بوم را داشته باشم.

224 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 16, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب