نخستين عکس زنده تمام‌ رنگي فوق HD از زمين


نخستين عکس زنده تمام‌ رنگي فوق HD از زمين

به گزارش روز از نو  يک شرکت کانادايي به نام UrtheCast سه فيلم ويديويي تمام‌رنگي را با استفاده از ابزار تصويربرداري آيريس فوق‌اچ‌دي خود منتشر کرده است.
اين ابزار در بخش خارجي ايستگاه بين‌المللي فضايي نصب شده است.

اين ويديوها داراي کيفيت بالايي هستند و شرکت کانادايي به دنبال قراردادن اين فيلم‌ها در اختيار مردم سراسر دنيا با استفاده از پلت‌فرم UrtheCast Earth-viewing در سايت $TEXT است.

image

شرکت UrtheCast انتشار اين ويديو را به عنوان رخدادي تاريخي توصيف کرد. اين شرکت به دنبال ارائه‌دادن تصاوير تمام‌رنگي و با وضوح بالا و فيلم‌هاي نزديک زنده به هر فردي در سراسر جهان با استفاده از اينترنت است.
نصب‌کردن ابزار تصويربرداري Iris و Theia بر روي بخش خارجي ماژول خدماتي Zvezda روسيه، طي دو پياده‌روي فضايي و در طول 14 ساعت انجام شد.

دوربين با تفکيک‌پذيري متوسط چندطيفي Theia قادر به شکار نوارهايي به عرض 50 کيلومتري از زمين با تفکيک‌پذيري پنج متر در هر پيکسل است.

اين دوربين هر روز مي‌تواند از مساحتي با حدود 29 ميليون کيلومتر مربع تصويربرداري کند.
همزمان، ابزار تصويربرداري آيريس بر روي مکان‌هاي خاص متمرکز شده و قادر به شکار توالي‌هاي ويديويي تمام رنگي تا 60 ثانيه با تفکيک‌پذيري يک متر در هر پيکسل است.

ويد لاروسن، رئيس شرکت UrtheCast، گفت: ما با انتشار اين ويديو، به سمت ارائه تصويربرداري مشاهداتي سريع و دسترس‌پذير از زمين به مشتريانمان حرکت مي‌کنيم تا در نهايت براي سنجش از دور فضامحور کارآمد باشيم.

299 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 16, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب