تقاضای لرستانیها برای شغل رفتگری با فوق لیسانس

کد خبر: 2373 | ارسال نظــر
مجموعه: اخبار روز

تقاضای لرستانیها برای شغل رفتگری با فوق لیسانس

رفتگری با فوق لیسانس بعلت بیکاری در خرم آباد

مسعود پازوکی گفت: زمانی که قرار شد برای تنظیف شهر خرم‌آباد نیرو استخدام شود چندین جوان خرم‌‌آبادی با مراجعه به دفتر این شرکت خواستار به کار گیری آنان برای رفتگری در این شهر شدند!

تقاضای لرستانیها برای شغل رفتگری با فوق لیسانس

تقاضای لرستانیها برای شغل رفتگری با فوق لیسانس

وی در حالی که بغض گلویش را می‌فشرد با تأسف از این امر، گفت: نبود شغل در لرستان باعث شده است که جوانان تحصیل‌کرده این دیار سرخورده شده و حاضر باشند برای فرار از بیکاری تن به هر کاری بدهند‌. مدیر عامل شرکت الماس رنگین برنا افزود: برخی مواقع شاهد هستیم که می‌گویند در لرستان فرهنگ کار نیست اما چند روزی که در خرم‌آباد مشغول نیرو‌گیری برای شرکت بودیم به عینه دیدم که فوق‌لیسانس‌های این شهر با ندید گرفتن مدرک‌شان خواستار استخدام‌شان توسط شرکت ما به عنوان رفتگر هستند‌.

پازوکی ادامه داد: هم اکنون از مجموع 150 نفر استخدام شده در خرم‌آباد توسط این شرکت برای تنظیف منطقه سه،20 نفر لیسانس و 2 نفر هم دارای مدرك فوق‌لیسانس هستند. وی با تأسف از این وضعیت در خرم‌آباد خواستار توجه جدی مسوولان كشور و رسیدگی به مشکلات اشتغال جوانان در لرستان شد. متأسفانه با تمركز صنایع كشور در تهران، جمعیت این شهر به حد انفجار رسیده است و مسوولان به جای احداث صنایع در شهرستان‌ها، همچنان متوجه توسعه تهران هستند. همین امر باعث شده سالانه جمعیت زیادی از استان‌هایی كه بیكاری در آن‌ها بیداد می‌كند، به سوی پایتخت و شهرهای توسعه یافته و بزرگ كشور مهاجرت كنند.

وی گفت: با این اوضاع مشكلاتی برای سكنه شهرهای بزرگ نیز ایجاد می‌شود و به جاست مسوولان كشور هر چه زودتر زمینه‌هایی برای توسعه عادلانه صنایع در تمام كشور فراهم آورند وگر نه به زودی مشكلات شهرهایی نظیر خرم‌آباد كه در دهه 60 و 70 با افزایش روند مهاجرت‌پذیری، پس از 2 دهه از نظر اقتصادی فلج شدف برای شهرهای بزرگ نیز پیش خواهد آمد.

1667 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 16, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب