برنامه صدا و سیما در تعطيلات

کد خبر: 2238 | ارسال نظــر
مجموعه: اخبار روز

برنامه هاي صدا و سيما در تعطيلات

به گزارش روز از نو  فيلم‌هاي سينمايي و تلويزيوني و انيميشن «ريسماني نزديکتر از رگ»، «فرشتگان قصاب»، «فيلادلفي»، «نورا»، «يک تکه نان»، «چکمه»، «وفاداران»، «خداحافظ رفيق»، «اينجا شهري ديگر است»، «شکارچي شنبه»، «سي و سه روز»، «انگشتر»، «سرب»، «قصص قراني»، «به سادگي يک ملاقات»، «سينه سرخ»، «سايه هاي شهر» «بچه‌هاي محلۀ الرشيد» و «سفر به دريا» چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 17، 18 و 19 تير ماه از شبکه‌هاي سيما روي آنتن مي روند.

برنامه های صدا و سیما در تعطیلات

فيلم سينمايي «ريسماني نزديکتر از رگ» به کارگرداني مسعود اطيابي، چهارشنبه17تير ماه ساعت 9 صبح از شبکه يک سيما پخش خواهد شد.
داستان اين فيلم درباره چگونگي زندگي شانزده ساله اشغال لبنان توسط رژيم صهيونيستي است. زندگي مردي لبناني روايت مي شود که پسرش را در کودکي در حمله و هجوم صهيونيستي ها به کشور و مزرعه اش از دست داده است. در اين حادثه دخترش با پرتاب سنگي، سرباز صهيونيستي را نابينا مي کند، پدر براي نجات دخترش او را به شهري دور مي فرستد. حال که شانزده سال از آن واقعه گذشته است، مرد و همسرش همچنان مورد ارعاب و آزار و تهديد سربازان صهيونيستي قرار مي گيرند. او مطلع مي شود که نيروهاي مبارز لبناني در صدد انهدام پايگاه نظامي صهيونيستي هستند و …
جورج شلهوب، مني کريم، محمد علاءالدين و ان ماري سلامه در فيلم سينمايي «ريسماني نزديکتر از رگ» بازي کرده اند.

فيلم سينمايي «فرشتگان قصاب» به کارگرداني سهيل سليمي، چهارشنبه 17 تير ماه ساعت 16 از شبکه يک سيما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: فرهاد و گيسو زن و شوهر افغاني که منتظر تولد فرزند خود هستند در مخمصه ايي گرفتار مي شوند. گيسو معلم مدرسه است و فرهاد در کمپ سازمان ملل که در افغانستان مستقر است به عنوان مترجم مشغول کار است. يک گروه صهيونيستي که در کار قاچاق اعضاي بدن کودکان در افغانستان فعالند به کمک نيروهاي ارتش آمريکا به مدرسه‌اي که گيسو در آن درس مي‌دهد حمله کرده و فرهاد تلاش مي‌کند تا گيسو و شاگردانش را از خطر برهاند.
دارين حمزه، ستاره پسياني و محمدرضا غفاري در فيلم سينمايي «فرشتگان قصاب» بازي کرده اند.
فيلم سينمايي «فيلادلفي» به کارگرداني سيد مجتبي اسدي پور و اسماعيل رحيم زاده، جمعه 19تير ماه ساعت 16 از شبکه يک سيما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: گروهي براي رساندن آذوقه و دارو از طريق تونل‌هاي زيرزميني از مرز رفح مصر به مرز رفح غزه اقدام مي‌کنند که در طول مسير اتفاقاتي برايشان رخ مي‌دهد…

احمد نجفي، علي اسيوند و فلور نظري در فيلم سينمايي «فيلادلفي» بازي کرده اند.

شبکه دو سيما
فيلم سينمايي «نورا» به کارگرداني محمود شوليزاده، چهارشنبه 17 تير ماه ساعت 9 صبح از شبکه دو سيما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان اين فيلم با بازي ‌محمد عباسي، معصومه يوسفي، فرهاد آئيش و مائده طهماسبي آمده است : خانواده نورا در بالاي کوه زندگي مي کنند و امورات خود را از راه ذغال فروشي مي گذرانند، نياز قصد رفتن به روستا را دارد و نورا اصرار دارد که همراه برادرش به روستا برود. در راه برگشت مورا که دوست دارد قطار را ببيند در اثر برخورد با قطار به ته دره سقوط مي کند و در اثر اين سقوط فلج مي شود و (نياز) برادر بزرگ‌تر او به رغم مخالفت خانواده به اميد شفا و بهبودي خواهرش قصد دارد او را به امام زاده بالاي کوه ببرد. راه امام زاده سخت و دشوار است، اما نياز با اراده‌اي شگفت و استوار قصد دارد اين کار را انجام دهد. او با فرغون نورا را تا قسمتي از راه مي برد و ناگزير بر مي گردد. او سعي مي کند با فرغون و سنگ اين مسير را برود تا بتواند دوباره خواهرش را به امام زاده برساند و ….
فيلم سينمايي «يک تکه نان» به کارگرداني کمال تبريزي، چهارشنبه 17تير ماه ساعت 14:45 از شبکه دو سيما پخش مي شود.
در اين فيلم خواهيم ديد: قيس، سرباز آرام و کم حرفي که از يک منطقه دور به نام هشت پي به سربازي اعزام شده به همراه گروهبان و کربلايي راهي برزکوه مي شود تا در مورد معجزه اي که درباره عزيز خانم، رخ داده است تحقيق کند. مي گويند که عزيز خانم بر اثر يک معجزه در امامزاده حافظ کل قرآن شده است.
رضا کيانيان، رويا نونهالي، احمد آقالو، اسماعيل خلج و هومن سيدي در فيلم سينمايي «يک تکه نان» هنرنمايي کرده اند.
فيلم سينمايي «چکمه» به کارگرداني محمدعلي طالبي، پنجشنبه 17تير ماه ساعت 9 صبح از شبکه دو سيما پخش مي شود.
در اين فيلم با بازي سمانه جعفر طالبي، رايا نصيري، علي آشکار، شقايق اسلامي و زهرا هادي پور خواهيم ديد: سمانه دختر بچه اي است که به همراه مادرش زندگي فقيرانه اي دارد. روزي مادرش براي او يک جفت چکمه مي خرد. اما فرداي آن روز وقتي در بغل مادرش خواب است يک لنگه آن گم مي شود و او مريض مي شود. مادر تصميم دارد که لنگه ديگر آن را به پسر همسايه که معلول است بدهد اما او با تلاشي سخت لنگه ديگر چکمه را پيدا کرده و به او برمي گرداند.
فيلم سينمايي «وفاداران» به کارگرداني نجدت أنزور، جمعه 19 تير ماه ساعت 14:30 از شبکه دو سيما پخش مي شود.
در خلاصه داستان فيلم با بازي عمار شلق، بولين حداد، وفا شراره و جمال حمدان آمده است: مقاومت در برنامه ريزي براي حمله به يک کاروان نظامي اسراييل است. بعد از انجام عمليات اطلاعات آنها برنامه ريزي هاي لازم را براي عمليات انجام مي دهند. آنها خانه اي را براي اختفا انتخاب کرده اند که به نظر مي رسد که بدون صاحب است و رفت و آمدي در آنجا انجام نمي شود. از آن طرف خانواده اي وجود دارد که متشکل از مادر و دختر و شوهر دختر است. اسم دختر ليلا است که با شوهر خود زندگي خوبي دارد ولي مادر او مريض مي شود و شوهرش هم يک دست خود را از دست مي دهد. شوهر ليلا به سختي خرج درمان مادر زن خود را مي دهد. در اين بين يکي از اهالي محل براي ليلا و شوهرش مزاحمت ايجاد کرده است و از ليلا مي خواهد که از شوهرش جدا شود. او مزدور اسراييل است و ……

شبکه سه سيما
فيلم سينمايي «خداحافظ رفيق» به کارگرداني بهزاد بهزاد پور، چهارشنبه 17 تير ماه ساعت 11:50 از شبکه سه سيما پخش مي‌شود.
در خلاصه داستان با بازي کاوه خداشناس، بابک نوري و مهسا پورغلامي آمده است: مسلم در شهري شلوغ، غريب و بي کس مانده، زخمي برجگر دارد و غمي در دل و انتظاري تلخ در چشم … که اين فراق دردناک کي به پايان مي رسد؟ مسلم پس از آموختن رسم عاشقي فراقش به وصال مي انجامد…
اين فيلم در ژانر دفاع مقدس توليد 1382و محصول ايران است.
فيلم سينمايي «اينجا شهري ديگر است» به کارگرداني احمد رضا گرشاسبي، چهارشنبه 17تير ماه ساعت 16از شبکه سه سيما پخش مي شود .

داستان فيلم زمان پس از ضربت خوردن حضرت علي عليه‌السّلام را روايت مي‌کند و ظلم‌هايي که به ايشان از سوي افراد مختلف روا شده در فيلم ديده مي‌شود. فيلم يک شب پس از ضربت خوردن حضرت‌علي (ع) تا زمان شهادت را به تصوير خواهد کشيد و قصه در مدت زمان 24 ساعت مي‌گذرد.
پريوش نظريه، پژمان بازغي، هومن برق‌نورد، عليرضا کمالي‌نژاد، حسين سليماني و مسعود انتظاري در اين فيلم ايفاي نقش کرده اند.

فيلم سينمايي «شکارچي شنبه» به کارگرداني پرويز شيخ طادي، پنجشنبه 18تير ماه ساعت 15:30 از شبکه سه سيما پخش مي‌شود.

در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: در يک بندرگاه اسرائيل، زني يهودي زندگي مي کند، که پس از مرگ همسرش، با يک مرد مسيحي ازدواج کرده‌است، کودک ۸-۷ ساله خود را در پي اقدامات حقوقي و اصرارهاي زياد پدربزرگش براي مدت کوتاهي به وي مي‌سپارد. پدربزرگ کودک که يکي از سران جريان فکري صهيونيسم است در جواب نگراني‌هاي مادر، وعده مي‌دهد که او يک ماه بيشتر اينجا نمي‌ماند و پس از آن، کودک با اراده خود هر کجا که خواست مي‌تواند برود و …
علي نصيريان، اميريل ارجمند و دارين حمسه در فيلم سينمايي «شکارچي شنبه» محصول سال 1388 با ژانر سياسي نقش آفريني کرده اند.

فيلم سينمايي «سي و سه روز» به کارگرداني جمال شورجه، جمعه 19تير ماه ساعت 15:50 از شبکه سه سيما پخش مي شود.
در خلاصه داستان فيلم با بازي پير داغر، يوسف الخال، باسم مغنيه، کارمن لبوس و نسرين طافش روايتي واقعي از مقاومت يک روستاي مجاور با اسرائيل است که از حمله اسرائيلي ها به ديگر جناح‌هاي مقاومت جلوگيري مي‌کند.

شبکه چهار سيما

فيلم سينمايي «انگشتر» به کارگرداني سيد جمال سيد حاتمي، چهارشنبه، 17 تير ماه ساعت 21 از شبکه چهار سيما پخش مي‌شود.

در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: يونس دانشجوي عمران است که با موتور به عنوان پيک کار مي کند. او در يکي از روزها کنار راه آهن يک انگشتر پيدا مي کند و در همان روز يک ماشين به موتور او مي زند. موتور او کاملا از بين مي رود. راننده ماشين به نام حاج حسين پشت فرمان دچار حمله قلبي شده و يونس او را به بيمارستان مي رساند. داخل ماشين مقدار زيادي پول نقد هست که يونس به آنها دست نمي زند. حاج حسين براي تشکر از يونس براي او يک موتور جديد مي خرد و او را در شرکت عمراني خود استخدام مي کند. يونس که تصور مي کند اين اتفاقات بر اثر شانس و به دليل انگشتر است به همين دليل انگشتر را به صاحبش که يک جوان نابيناي روستايي است بر نمي گرداند. انگشتر تبرک کربلا بوده که به مرد جوان نابينا از طرف پدرش به ارث رسيده است و …
امير جليلي، عيسي يوسفي، بهرام ابراهيمي و سودابه بيضايي در فيلم سينمايي «انگشتر» ايفاي نقش کرده اند.
فيلم سينمايي «سرب» به کارگرداني مسعود کيميايي، روز جمعه 19تير ماه مصادف با روز قدس ساعت 21 روي آنتن مي رود.
اين فيلم داستان يک زوج جوان يهودي ايراني را در اواخر دههٔ ۲۰ خورشيدي روايت مي‌کند. آنها خواهان عزيمت به اسراييل هستند اما پس از مواجهه با مخالفت سازمان يهودي هاگانا و کشته شدن عمويشان به دست آنها مجبور به فرار مي شوند و به ماجراهاي پس از آن ورود مي کنند.
زنده ياد هادي اسلامي، امين تارخ، فريماه فرجامي، فتحعلي اويسي، جمشيد مشايخي، جلال مقدم، نرسي گرگيا، غلامحسين لطفي و سعيد پيردوست در فيلم سينمايي «سرب» ايفاي نقش کرده اند.

شبکه پنج سيما
انيميشن «قصص قراني» به کارگرداني يونس عباس زاده و رشيد برجي ، چهارشنبه 17تير ماه ساعت 9 صبح از شبکه پنج روي آنتن مي رود.
در اين انيميشن با آيتم هاي اصحاب کهف، خر حضرت عزير و شتر حضرت صالح مي بينيم: حضرت عزير مردي جواني است که به فقرا کمک مي کند تا اينکه از خدا مي خواهد که زندگي پس از مرگ را به وي نشان دهد و خداوند هم او را صد سال مي ميراند و سپس زنده مي کند و جلوي چشمانش خرش را جان مي دهد. حضرت صالح سعي داردکه قوم ثمود که بسيار متمرد هستند را به راه راست هدايت کند ولي آنها قبول نمي کنند و از او معجزه مي خواهند و خداوند از دل کوه شتري را مي فرستد که آنها بعدا او را مي کشند و حضرت صالح به اذن خدا سه روز براي توبه کردن به آنها مهلت مي دهد که آنها توبه نمي کنند و سپس عذاب خدا بر آنها نازل شده و همگي را مي کشد.
فيلم سينمايي «به سادگي يک ملاقات» به کارگرداني سيامک صرافت، چهارشنبه 17تير ماه ساعت 14:50 از شبکه پنج پخش مي شود

داستان فيلم از اين قرار است که: مسعود شکيبا وکيل خوبي است که قصد دارد به خارج از کشور سفر کند ولي به همسرش چيزي در اين خصوص نگفته است. او براي چک آپ نزد يکي از دوستانش که پزشک است مي رود و اتفاقي روحاني به نام شيخ محمد را ملاقات مي کند که به گفته پزشک راهي براي معالجه سرطان پيدا کرده است، ولي شکيبا باور ندارد. پس از اينکه متوجه مي شود سرطان دارد به دنبال پيدا کردن آن روحاني است و يک راننده جوان به نام فرامرز او را به اين سفر مي برد. در طول مسير فرامرز از مشکل مالي اش براي شکيبا مي گويد و اينکه با داشتن اين پول مي تواند همسرش را بر سر خانه و زندگيش بازگرداند. در نهايت شکيبا به روستايي که شيخ محمد زندگي مي کند مي رسد و…….
جواد مزدآبادي، حسن اسدي، مهدي فقيه، علي اوسيوند، سيامک صرافت و مينا نوروزي در فيلم سينمايي «به سادگي يک ملاقات» هنرنمايي کرده اند.

فيلم سينمايي «سينه سرخ» به کارگرداني ميشل خليفي، جمعه 19تير ماه ساعت 9 صبح از شبکه پنج پخش مي شود.

داستان فيلم از اين قرار است که: يوسف نوجواني است که همراه مادر و خواهرش در اردوگاه فلسطينيان زندگي مي‌کند. برادرش مبارز و پدرش زنداني است. آنها وضع مالي خوبي ندارند، براي امرار معاش يوسف پرنده‌هايش را مي‌فروشد. همه جا حکومت نظامي است و جوانان به شهادت مي رسند. يوسف تصميم مي گيرد دور دنيا سفر کند و وضعيت اردوگاههاي فلسطيني را به اطلاع مردم دنيا برساند. ولي توسط نيروهاي اسرائيلي …

شبکه شما
فيلم تلويزيوني «سايه هاي شهر» به کارگرداني مرتضي آتش زمزم، جمعه 19تير ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش مي شود.
داستان فيلم از اين قرار است که: ميشل ابوفاضل که ديپلمات فرهنگي سفارت لبنان در ايران است به اتفاق همسرش آيدا بعد از دو سال به کشورشان لبنان باز مي‏‌گردند تا اختلافات و دلخوري‏هايي که خانواده همسرش از او و آيدا دارند را رفع کنند. در اين ميان يک گروه تروريستي و جاسوسي از طرف موساد، آيدا را به گروگان مي‌‏گيرند و از ميشل مي‏‌خواهند براي رهايي آيدا کيفي را که حاوي اورانيوم غني شده است را با خود به تهران ببرد تا از اين طريق چهره جمهوري اسلامي ايران را مکدر کنند. نيروهاي حزب‏‌الله لبنان ميشل را از طرح و نقشه موساد که همانا متهم کردن ايران به فعاليت‏هاي هسته‏‌اي غير قانوني است، مطلع کرده و با وارد عمل شدن نيروهاي امنيتي لبنان ميشل نجات پيدا مي‏‌کند اما در اين ميان آيدا جانش را از دست مي‏‌دهد و طرح و نقشه موساد ناکام مي‏‌ماند.
مجدي مشموشي، کارتيا کعده، نغمه بدوي و پولين حداد در فيلم تلويزيوني «سايه هاي شهر» توليد مرکز اصفهان بازي کرده اند.

شبکه پويا

انيميشن سينمايي «بچه‌هاي محلۀ الرشيد» به کارگرداني تورج علوي، چهارشنبه 17تير ماه ساعت 21 از شبکه پويا پخش خواهد شد.

داستان اين انيميشن دربارۀ بچه‌هاي يک مدرسه است که وقتي متوجه مي‌شوند اسرائيلي‌ها مي‌خواهند شهرشان را بگيرند در مقابل آنها مي‌ايستند…

انيميشن «سفر به دريا» به کارگرداني استفان جدلمارک، مايکل هانگر و گرگ مانوارينگ جمعه 19تير ماه ساعت 21 از شبکه پويا پخش خواهد شد.

داستان از اين قرار است که روزي دو پسر بچه به نام‌هاي چاک و فلاي به کنار دريا مي‌روند و خواهر کوچک چاک به نام استلا را نيز با خود به آنجا مي‌برند. آنها به شکلي تصادفي سر از آزمايشگاه يک دانشمند حواس‌پرت درمي‌آورند. استلا از معجوني که دانشمند ساخته مي‌نوشد و تبديل به يک ستارۀ دريايي مي‌شود. فلاي و چاک نيز براي اينکه به دنبال او بروند از معجون مي‌نوشند. دانشمند به آنها مي‌گويد که اگر ظرف 48 ساعت از معجون پادزهر ننوشند براي هميشه ماهي باقي مي‌مانند…

شبکه نمايش
فيلم هاي سينمايي و تلويزيوني «زوزو»، «ناشناس»، «فرزند چهارم»، «فراغت» و «تاجرسياه پوش» چهارشنبه 17تير ماه ساعت 12،15، 17 ،20:30 و 23 از شبکه نمايش روي آنتن مي رود.
فيلم هاي سينمايي و تلويزيوني «فراغت»، «جايي براي بودن»، «درگرماي شب»، «صداي خفته» و «مردان دريايي» پنجشنبه 18تير ماه ساعت 12،15، 17 ،20:30 و 23 از شبکه نمايش روي آنتن مي رود.فيلم هاي سينمايي و تلويزيوني «جايي در قلب من»، «صداي خفته»، «بالاتر از خطر»، «خانه اي از اميد» و «قلدرها» جمعه 19تير ماه ساعت 11،15، 17 ،20:30 و 23 از شبکه نمايش پخش مي شود.

349 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 16, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب