فوری: ایران و آمریکا توافق کردند – رويترز: توافق بر سر نحوه لغو تحريم‌ها


فوری ، رويترز: توافق بر سر نحوه لغو تحريم‌ها

فوری: ایران و آمریکا توافق کردند

خبرگزاري رويترز از توافق طرف‌ها بر سر نحوه لغو تحريم‌هاي سازمان ملل عليه ايران خبر داد.

 رويترز: توافق بر سر نحوه لغو تحريم‌ها

فوری: ایران و آمریکا توافق کردند – رويترز: توافق بر سر نحوه لغو تحريم‌ها

به نقل از خبرگزاري رويترز، ايران و قدرت‌هاي جهاني در مذاكرات هسته‌اي روز يكشنبه به پيشرفت‌هاي قابل ملاحظه‌اي در خصوص چگونگي لغو تحريم‌ها دست يافتند. اما موضوعاتي از قبيل برداشته شدن تحريم‌هاي سازمان ملل و توسعه سانتريفيوژهاي نسل پيشرفته ايران همچنان مورد بحث است.
ديپلمات‌هاي نزديك به مذاكرات اعلام كردند كه يك توافق آزمايشي بر سر مكانيزم تعليق تحريم‌هاي آمريكا و اتحاديه اروپا حاصل شده است.
اين در حالي است كه كشورهاي عضو گروه 1+5 هنوز بر سر قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل مبني لغو تحريم‌هاي اين سازمان و ايجاد ابزاري براي بازگرداندن آنها در صورت عدم پايبندي ايران به تعهداتش توافق نكرده‌اند.
ديپلمات‌هاي ارشد ايراني و غربي هريك به برخي نكات باقي مانده اشاره كردند. به باور آنها كار بر روي برخي از موضوعات اختلافي از جمله كاهش تحريم‌هاي سازمان ملل به وزيران خارجه واگذار مي‌شود
يك مقام آمريكايي به خبرنگاران گفت: «حتي اگر تمامي مسايل در سطح كارشناسي حل شود، موضوعاتي باقي خواهد ماند كه تنها وزيران خارجه بايد در مورد آنها تصميم بگيرند.»
ايران به همراه آمريكا، روسيه، آلمان، فرانسه، چين و آلمان در تلاش براي دستيابي به توافقي است كه به ازاي اعمال برخي محدوديت‌ها بر برنامه هسته‌اي ايران، تحريم‌هاي اقتصادي عليه اين كشور لغو مي‌شود.
ضرب الاجل 30 ژوئن به پايان رسيد و مذاكرات براي هفت روز ديگر تمديد شد. انتظار مي‌رود كه وزيران خارجه همه كشورهاي حاضر در مذاكرات ظرف روزهاي آينده خود را به وين برسانند و به طور مستقيم در جريان مذاكرات و هرگونه توافق احتمالي قرار بگيرند.

ایمنا

362 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 15, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب