بهترین رستوران‌های زیر آب


غذا خوردن در رستوران مي‌تواند مکمل گردش شبانه‌روزي ما باشند. البته برخي رستوران‌ها آن‌قدر خوب هستند که خودشان به مقصد گردش تبديل شوند.
بشر شايد هرگز فکرش را هم نمي‌کرد که بتواند زير آب غذا بخورد، آن هم در رستوران‌هايي مجلل که سرآشپزهايشان از بهترين‌هاي حرفه خود در جهان هستند. سفر به کشورهاي ديگر به بهانه غذا خوردن در اين رستوران‌ها فقط مي‌تواند تفريح افرادي باشند که سرمايه فراواني دارند! در ادامه با بهترين رستوران‌هاي زير آب جهان آشنا شويد.با روز از نو همراه باشید.

رستوراني زير آبيِ ايتها – هتل کنراد، جزيره رنگالي، مالديو
اين رستوران در يک جزيره خصوصي در وسط اقيانوس هند واقع شده است. در واقع 12 رستوران، کافي شاپ و ويلاي آبي براي مهمانان مهيا شده است. يک محل اختصاصي نيز براي علاقه‌مندان به پنير در آنجا وجود دارد که در آن 101 نوع پنير از باکيفيت‌ترين پنيرهاي جهان وجود دارد. اما اين مجموعه به رستوران ايتها (Ithaa) خود معروف است. رستوران ايتها در حقيقت اولين و تنها رستوران تمام شيشه‌اي زير آبي جهان است.
اين رستوران با سطح آب پنج متر فاصله داشته و نمايي 360 درجه از زندگي دريايي را براي بازديدکنندگان خود فراهم مي‌کند. ايتها در زبان مالديوي معناي «مادر مرواريد» را مي‌دهد. طراحي اين رستوران نيز از طراحي معاصر اروپا وام گرفته است. براي ناهار مي‌توان غذايي سبک مانند سوپ لوبيا سبز، سالاد انبه سبز و پاپايا به همراه موس شکلات تلخ ميل کرد. انواع نوشيدني و غذاهاي ديگر نيز در اين رستوران يافت مي‌شود.

restaurant in sea

رستوران المهره – هتل برج العرب جميرا، دوبي
اين رستوران به زير آب نرفته است، بلکه زير آب را به بالا آورده است! آکورايوم بسيار بزرگ اين رستوران واقعا زيبايي خاصي را به آن بخشيده است. رستوران المهره باکيفيت‌ترين غذاهاي دريايي دوبي را به مشتريان ارائه مي‌دهد. تمامي غذاهاي دريايي را مي‌توان در اين رستوران يافت.

sea 1

al-Mahara-restaurant-in-the-Burj-al-Arab.-Fishes-include-Humphead-Wrasse-Cheilinus-undulatus

سابسيکس – نياما، مالديو
رستوران سابسيکس جواهري ديگر در قلب جزاير مالديو است که در مجمتع تفريحي «پِر آکوم» واقع شده است. اين رستوران در فاصله شش متري از سطح آب ساخته شده و به ساحل نيز 500 متر فاصله دارد. هر چيزي که فکرش کنيد در اينجا يافت مي‌شود: صبحانه‌هاي مجلل، ناهار و شام سلطنتي، مراسم عروسي و ميهماني‌هاي خصوصي. ناهارهاي سرو شده در اين رستوران عموما سبک بوده و کنار آن مي‌توانيد تمام نوشيدني‌هاي تازه را نيز امتحان کنيد. هزينه غذا خوردن در اين رستوران هم چندان بالا نيست. هر کس تنها با 100 يورو مي‌تواند در اين رستوران غذا ميل کند.

sea 2

لژ زيرآبي جولز – پارک زيرآبي کي لارگو، فلوريدا
براي رسيدن به اين هتل بايد کمي فعاليت داشته باشيد، زيرا تنها يک راه براي رسيدن به اين هتل زير آبي وجود دارد و آن از طريق غواصي عمقي است. هتل «کي لارگو» تنها هتلي در جهان است که زير آب واقع شده است. محلي بين هتل و يک لابراتوار تحقيقاتي به يک بسته ويژه شبانه اختصاص داده شده که هزينه آن 512 يورو براي دو نفر است. در اين مکان همه نوع اسنک، صبحانه، پيتزا و لوازم غواصي يافت مي‌شود. البته اگر يک غذاي خوشمزه هم بخواهيد مشکلي نيست، چرا که يک سرآشپز ماهر براي تحويل غذا تا آنجا غواصي مي‌کند. کساني هم که تمايلي به خوابيدن در هتل و نگاه کردن به جانوران دريايي ندارند مي‌توانند براي خوردن پيتزا به رستوران بروند و 96 يورو نيز بپردازند.

sea 9

کارگو هلد – دنياي دريايي اوشاکا، دوربان، آفريقاي جنوبي
درست است که اين رستوران در زير آب واقع نشده، اما محلي در قسمت عقب يک کشتي افسانه‌ايِ آفريقاي جنوبي به نام «فانتوم» به شما اختصاص داده مي‌شود. چشم‌انداز زيباي اقيانوس و محفظه مخصوص کوسه‌ها در مقابل شما است. فقط دقت کنيد ميزي را سفارش دهيد که نزديک شيشه‌ها باشد تا اين چشم‌انداز زيبا را بهتر ببينيد. در ضمن انواع غذاهاي خوشمزه و باکيفيت را مي‌توانيد سفارش دهيد. اگر هم دلتان خواست مي‌توانيد در کنار اقيانوس کمي قدم بزنيد.

sea 3

اوتِر اين – درياچه مالارن، سوئد
اگر از کوسه‌ها خوشتان نمي‌آيد، مي‌توانيد «اوتر اين» را امتحان کنيد. در ابتدا بايد در کنار «واستِرا» سوار قايق شويد و به اين خانه زيبا بر روي آب برسيد. اين خانه توسط «مايکل گنبِرگ» به عنوان يک پروژه هنري ساخته شد. اما وقتي وارد خانه مي‌شويد همه چيز شروع مي‌شود. در زير خانه يک اتاق خواب تمام شيشه‌اي زيبا وجود دارد. در اين هتل براي تفريحات ابتدايي است. در طول روز مي‌توانيد در کنار خانه ماهيگيري کنيد يا آفتاب بگيريد. در ضمن حتي مي‌توانيد شنا کنيد و يا با قايق کمي سفر کنيد. عصرها هم غذا با قايق تحويل‌ شما خواهد شد. به نظر که رويايي مي‌رسد!

sea 4

رستوران فيجي – مجتمع تفريحي زير آبي پوزئيدون، فيجي
مجتمع تفريحي پوزئيدون هنوز تکميل نشده است. قرار است که اين مجتمع تفريحي به نخستين مجتمع تفريحي تبديل شود که کاملا زير آب است. اين مجتمع کاملا مجهز خواهد بود و حتي يک کليساي کوچک نيز در آن ساخته خواهد شد.

sea7

رستوران دريا – مالديو
اين رستوران تا سطح آب سه متر فاصله دارد. مهم‌ترين نکته در مورد اين رستوران اين است که تمامي ديوارهاي آن شيشه‌اي است. بنابراين مي‌توان منتظر يک هيجان تمام‌نشدني در آن بود.

sea 5

بهترین رستوران‌های زیر آب

1698 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 15, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب