بی ام و جنجالی در ایران + عکس


از بی ام و جنجالی در ایران چه خبر + عکس

ب ام‌و، (به آلمانی: BMW) که کوتاه شدهٔ عبارت Bayerische Motoren Werke به معنای صنایع موتوری باواریا است، شرکت خودروسازی آلمانی است، که از تولید کنندگان بنام خودروهای لوکس و موتورسیکلت در جهان بشمار می‌آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ قرار دارد.

بی ام و i8

شرکت بی ام‌و در سال ۱۹۱۶ توسط فرانتس یوزف پوپ تاسیس شد. این شرکت هم‌اکنون مالک شرکت‌های رولز-رویس موتور کارز و مینی می‌باشد. در سال ۲۰۱۲ ب ام‌و شمار ۱٫۸۶۱٫۸۲۶ دستگاه خودرو تولید کرد و به‌عنوان چهاردهمین خودروساز بزرگ جهان شناخته شد.

امروزه اکثریت سهام شرکت ب ام‌و در اختیار خانواده کواندت قرار دارد (اشتفان کواندت ۱۷٫۴٪ درصد، یوهانا کواندت ۱۶٫۷٪ درصد و سوزان کواندت کلاتن ۱۲٫۶٪ درصد). بخشی از سهام این شرکت نیز در بازار بورس فرانکفورت مبادله می‌شود.

به گزارش روز از نو / واردات بي‌ام‌دبليو i8 که گفته مي‌شود يکي از پيشرفترين خودروهاي جهان است که تاکنون وارد بازار ايران شده در حالي خبرساز شد که بررسي‌ها نشان مي‌دهد برخلاف اينکه گفته شده بود تنها تعداد محدودي از اين خودرو وارد کشور شده اما اين روزها در برخي نمايشگاه‌هاي پايتخت بين يک تا چهار دستگاه بي‌ام دبليو i8 به نمايش گذاشته شده است.

بی ام و i8
اين موضوع نشان مي‌دهد که ورادت اين خودرو محدود نيست و در حالي که پيش از اين رئيس کل گمرک گفته بود تنها سه دستگاه از اين خودرو که جزو سهميه ورزشکاران قهرمان بوده، وارد کشور شده، برخي از فروشندگان اين خودروها معتقدند چند دستگاه بي‌ام دبليو i8 با مجوز جانبازي هم وارد کشور شده‌ است.
اما بر اساس تازه‌ترين اطلاعات، اين خودروي جنجالي بيشتر از اين رقم‌ها در نمايشگاه‌ها عرضه شده و با اينکه زمان اندکي از ورود اين خودرو هيبريدي به بازار ايران مي‌گذرد، تاکنون استقبال بسياري از اين محصول تازه وارد بي‌ام‌و نشده است و برخي از فعالان بازار معتقدند تاکنون تنها يک دستگاه از اين خودرو فروخته شده است.
رکود در بازار خودرو از يک سو و دست نگه داشتن مشتريان براي خريد به دليل توافق هسته‌اي از سوي ديگر سبب شده براي اين خودرو خارجي هم تقاضاي بسياري نباشد؛ اگرچه مشترياني سراغ اين خودرو لوکس مي‌روند که قدرت خريد بالايي در شرايط کنوني اقتصاد دارند.

با اين وجود در نمايشگاه‌هاي مرکز شهر در کنار خودروهاي لوکس‌ کمپاني‌هاي ديگر، اين خودرو هيبريدي جنجالي نظر بسياري از مردم را به خود جلب کرده و حتي يکي از نمايشگاه‌ها، چهار دستگاه از همين خودرو را با رنگ‌هاي سفيد، مشکي و آبي به نمايش گذاشته شده که افراد بسياري را به تماشاي خود مي‌کشاند.
با اين حال اين خودروها در بدو ورود به بازار داخلي ايران در سايت‌هاي آنلاين حدود سه ميليارد تومان قيمت‌گذاري شدند در حالي که همين شايعه بود که طرفداران پر و پا قرص خودروهاي لوکس را پراند زيرا اين خودرو هم‌اکنون در بازار حداقل يک ميليارد و 700 تا 800 هزار تومان فروش مي‌رود.
به اعتقاد فعالان بازار خودروهاي هيبريدي فعلاً قيمت‌گذاري نشده‌اند و اين واردکننده‌ها هستند که قيمت آنها را تعيين مي‌کنند و بيشتر نمايشگاه‌داران معتقدند اگر واردکننده‌اي قصد داشته باشد زودتر به سود و سرمايه خود برسد، ممکن است اين خودرو را با قيمت پايين‌تري هم تا حدود يک ميليارد و 500 بفروشد. با اين وجود ديگر خبري از قيمت سه ميليارد توماني اين خودرو در بازار نيست.

بی ام و i8
برخي از کارشناسان فروش خودروهاي لوکس بر اين باور هستند که اين خودروها جديد هستند و گرچه ممکن است با استقبال مشتريان مواجه شوند اما احتمال دارد بنا به دلايلي مانند بافت شهري، نگه‌داري سخت، عدم وجود پارکينگ مناسب و خدمات پس از فروش با مشکل مواجه شوند. با وجود اينکه پرشياخودرو نماينده اصلي بي‌ام‌دبليو در ايران هم گفته است اين خودروها خدمات پس از فروش ندارد و در نظر گرفتن اين نکته چرا بايد اين خودروها منتخب مشتريان بازار باشند؟

بر اساس اظهارات نمايشگاه‌داران اين خودرو بيشتر از 500 تا 600 ميليون تومان ارزش ندارد و بهتر است مشتريان به جاي خريد اين خودرو با قيمت حدوداً يک ميليارد و 500 ميليون تومان، از خودروهاي لوکسي که از برندهاي معتبري مانند مازراتي عرضه کرده‌اند، بهره‌مند شوند که البته اين پيشنهادي براي طرفداران خودروهاي لوکس و خاص است.
اما بازار خودرو هميشه تشنه ورود جديدترين‌ مدل‌هاي خودرو است و اگر مشتريان متوجه شوند خودرويي با قيمت بيش از ارزش خود عرضه شده ديگر تمايلي به خريد آن نشان نمي‌دهند. همين وضعيت براي بي ام دبليو i8 صدق مي‌کند. در حال حاضر استقبالي از اين خودروهاي هيبريدي صورت نگرفته و اين مساله مي‌تواند ناشي از وضعيت نامناسب بازار يا قيمت بالاي اين خودرو باشد.

1127 بازدید
::تاریخ انتشار: تیر 14, 1394
تلگرام فیسبوک توییتر گوگل پلاس اشتراک در فیس نما اشتراک در کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

اخبـــــار بازیگـــــران و چهره هــــــا

گالـــری عکس هـــای دیدنی و جـــالب